Про випадки анонімних погроз на адресу об’єктів атомної енергетики

2016-03-15

№ 85

Останнім часом збільшилася кількість анонімних повідомлень, що надходять до правоохоронних органів влади, про «замінування» місць з масовим перебуванням людей, у наслідок чого чинним законодавством посилено кримінальну відповідальність за відповідні злочини.
Викликають стурбованість поодинокі випадки анонімних погроз відносно об’єктів, що підпорядковані ДП «НАЕК «Енергоатом».
Подібний випадок злочину стався у травні 2015 року у м. Енергодар Запорізької області. По телефону надійшла інформації щодо «замінування» вентиляційних систем трьох енергоблоків ВП «Запорізька АЕС». Правоохоронні органи виявили місцевого мешканця, який телефонував у стані алкогольного сп’яніння. Суд першої інстанції м. Енергодар призначив вказаній особі покарання у вигляді двох років позбавлення волі.
29 лютого п.р. у м. Кузнецовську Рівненської області зафіксований факт анонімного телефонного повідомлення про «замінування» готелю «Вараш». Правоохоронними органами проведено огляд готелю, інформація про замінування не підтвердилась. Під час проведення оперативно-пошукових заходів, місцевими правоохоронними органами встановлено осіб, які повідомили про «замінування» – це тринадцятирічні учні місцевої школи, які пояснили свій вчинок жартом.
Повідомляємо, що чинним законодавством України за вказані злочини передбачено кримінальне та адміністративні покарання.
Так, стаття 259 Кримінального кодексу України передбачає за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками – покарання позбавленням волі на строк від двох до шести років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, - карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
Окрім цього, звертаємо увагу та те, що Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за скоєння вищевказаних правопорушень неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, а саме - накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вищенаведене, упереджуємо фізичних осіб від вчинення протиправних дій та пам’ятати про кримінальну відповідальність за скоєні злочини відносно об’єктів атомної енергетики.

Прилади обліку теплової енергії будуть встановлені в місті-супутнику Хмельницької АЕС

2016-03-15

№ 84

Прилади обліку теплової енергії почнуть встановлювати по завершенні опалювального сезону. За результатами проведених наприкінці грудня 2015 року конкурсних торгів вже придбано та доставлено до міста атомників 83 комплекти відповідних приладів.
Хмельницька АЕС та її структурний підрозділ комунальне господарство і виробник, і постачальник теплової енергії у місті Нетішин. Минулого року у Хмельницька АЕС отримала дозвіл на оснащення багатоквартирних житлових будинків приладами комерційного обліку теплової енергії, холодної та гарячої води. За ініціативи міської влади міста атомників було направлене звернення на адресу керівників уряду України та Енергоатому про фінансування виконання робіт зі встановлення приладів обліку на вводах мереж у будинки. Загалом централізоване опалення у місті Нетішин має 101 будинок, а це 121 вузол обліку.
Прилади обліку теплової енергії вже закуплено у вітчизняного виробника ТОВ «СемпалКоЛдт» (м. Київ). На часі, як повідомив начальник комунального господарства Хмельницької АЕС Сергій Сніщук, проведення засідання конкурсної комісії, де буде обрано постачальника послуг зі встановлення приладів.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48.49 млн.кВт·год електроенергії

2016-03-15

№ 083

15 березня 2016 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.27 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 339.87 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.22 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 339.42 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Важливо...


Радіаційний стан

Стан навколишнього природного середовища у лютому 2016 року

Хмельницькі атомники продовжують надавати допомогу українським воїнам

Результати контролю викидів за період 09.03.2016-14.03.2016

Інформаційний центр ВП ХАЕС