Поточний стан та проблемні питання енергоринку: виїзне засідання Ради оптового ринку електроенергії України

2016-03-25

№ 98

24-25 березня поточного року на Хмельницькій АЕС працювала Рада оптового ринку електроенергії України (ОРЕ). У складі делегації представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Енергоатома, Антимонопольного комітету, Національної комісії державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, керівники відповідних профільних організацій держави. На засідання Ради запрошені представники Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, регіональних органів влади.
В рамках виїзного засідання Ради проведено панельну дискусію «Поточний стан та проблемні питання електроенергетичного ринку», під час якої проаналізовані фінансові показники та визначені подальші кроки щодо погашення заборгованості енергоринком.
«Не буде працювати нова модель ринку, якщо не будуть внесені зміни у вирішення фінансових питань»,- наголосив під час засідання перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.
Варто зауважити, що у 2015 році до Оптового ринку електроенергії Енергоатом поставив електроенергії на 39,3 млрд. грн. При цьому розрахунки за електроенергію становили лише 93,9%, таким чином тільки за минулий рік енергокомпанія недоотримали з енергоринку 2,4 млрд грн. На сьогодні заборгованість ДП «Енергоринок» перед енергокомпанією з урахуванням відпущеної в попередні періоди електроенергії складає понад 11,5 мільярдів гривень, а це майже чотири місяці безоплатної роботи енергоблоків АЕС.
За словами Голови Ради ОРЕ Костянтина Запайщикова, сьогодні енергетика стала заручником неврегульованості політичної ситуації, забезпечуючи субсидіювання промисловості України.
Під час візиту члени делегації оглянули основні об’єкти Хмельницької АЕС.
По завершенні засідання Ради ОРЕ України відбулася прес-конференція для центральних, регіональних та місцевих засобів масової інформації.
Інформаційний центр ВП ХАЕС