Захист ядерного об’єкта - під пильним оком нацгвардійців

2016-05-27

№ 182

30-тилітній ювілей із дня створення військової частини з охорони Хмельницької АЕС нацгвардійці відзначили 26 травня цього року. Під час урочистостей на центральній площі міста енергетиків, військовослужбовці продемонстрували показові виступи з пострілами холостими патронами та елементами рукопашного бою.
Вже тридцять років колектив військової частини забезпечує надійну охорону Хмельницької АЕС та здійснення пропускного режиму на її території. Основне завдання нацгвардійців – охорона та оборона ХАЕС, а також, при необхідності, боротьба з диверсійно-розвідувальними групами противника. Взвод спеціального призначення, який створено на базі військової частини в 1997 році, забезпечує надійне супроводження спеціальних вантажів та готовий до виконання завдань, пов’язаних із виникненням надзвичайних ситуацій на ядерному об’єкті та поблизу нього.
Захищали нашу державу нацгвардійці військової частини з охорони Хмельницької АЕС і під час антитерористичної операції на сході. Сорок один військовослужбовець отримав статус учасника бойових дій, а двоє з них, Олександр Оніщук та Сергій Завішальний, нагороджені медаллю «За військову службу Україні».
Під час святкування з нагоди ювілею військовослужбовців привітали керівники Хмельницької АЕС, нетішинський міський голова Олександр Супрунюк та ветерани військової частини. По завершенні урочистостей для військовослужбовців з охорони Хмельницької АЕС відбувся концерт академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України.
Інформаційний центр ВП ХАЕС