Засідання комітету з культури безпеки відбулося на Хмельницькій АЕС

2016-07-26

№ 259

На черговому засіданні комітету з культури безпеки проаналізували стан культури безпеки на Хмельницькій АЕС.

Зокрема, на засіданні розглянули результати виконання «Програми конкретних дій, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки у ВП «Хмельницька АЕС» на 2015-2016 роки», що містить 76 заходів, які стосуються технічної політики керівництва в сфері безпеки, відповідальності і обов'язків керівника щодо забезпечення безпеки АЕС, а також відповідальності і обов'язків самого працівника. Серед заходів програми 27 виконуються постійно, а 43 мають кінцевий термін виконання.
За словами заступника головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Костянтина Щербініна, в рамках Програми, у першому півріччі 2016 року було проведено навчання 180 працівників АЕС за курсом «Культура безпеки». Крім того, за останні півтора роки близько сотні працівників енергетичного підприємства навчалися відповідно до «Програми підготовки персоналу ВП ХАЕС, що виконує аналіз безпосередніх і корінних причин відхилень в роботі АЕС».
У рамках міжнародного співробітництва Хмельницької АЕС реалізовується найважливіший проект «Програми конкретних дій» - «Розробка і впровадження автоматизованої інформаційної системи підтримки оператора на основі алгоритмів симптомно-орієнтованих аварійних інструкцій». «Нині автоматизовану інформаційну систему введено в дослідну експлуатацію на повномасштабному тренажері блочного щита управління Хмельницької АЕС. Наступний крок – впровадження даної системи на БЩУ першого енергоблока», - зазначає Костянтин Щербінін.
Під час засідання проаналізували результати опитування персоналу ядерного підприємства щодо стану культури безпеки, а також розглянули пропозиції підрозділів для подальшого вдосконалення безпечної та надійної роботи ХАЕС.
Без перебільшення можна стверджувати, що до процесу становлення та розвитку культури безпеки на Хмельницькій АЕС залучено весь персонал атомної станції.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 23,65 млн.кВт·год

2016-07-26

№ 258

Станом на 26 липня 2016 року на першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває десята доба ремонтних робіт.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 986 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,65 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця вироблено 587,59 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС