На Хмельницькій АЕС відбулась нарада під керівництвом президента НАЕК «Енергоатом»

2016-12-02

№ 431

2 грудня цього року на Хмельницькій АЕС відбулася робоча нарада за участі провідних технічних спеціалістів енергокомпанії та атомної станції під керівництвом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського. На нараді розглянуто комплекс основних організаційних, технічних, фінансових питань щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС.

Роботи з продовження експлуатації енергоблоків – надзвичайно важливий напрямок діяльності енергокомпанії. За останні роки Енергоатомом накопичений значний досвід щодо виконання робіт з продовження термінів експлуатації енергоблоків вітчизняних АЕС. На часі - енергоблок №1 Хмельницької АЕС.

У грудні 2018 року спливає 30-річний ліцензійний термін експлуатації енергоблока №1. Про стан справ з організації виконання робіт, пов’язаних із продовженням терміну експлуатації енергоблока №1, доповів заступник головного інженера з технології та інжинірингу Вадим Хатьомкін. У доповіді було детально проаналізовано комплекс заходів, які потребують першочергового вирішення відповідних служб ХАЕС і Енергоатома.

Ю. Недашковський зазначив, що продовження терміну експлуатації – стратегічне завдання: «Це надзвичайно напружена і важка робота, як персоналу Хмельницької АЕС так і Компанії. Такі наради відтепер планується проводити щоквартально».

Учасники наради розглянули також питання щодо ремонту ротора турбогенератора енергоблока №1.

Президент Компанії разом із архімандритом Владиславом, настоятелем собору Святих Архистратига Божого Михаїла та Архангела Гавриїла Української Православної Церкви Київського Патріархату, нагородили медаллю «За жертовність і любов до України» волонтерів Хмельницької АЕС: Юрія Камозіна, Наталію Новікову, Сергія Закусила, Костянтина Бичкова та Надію Мельничук. Вручаючи нагороди, Ю. Недашковський підкреслив, що вся компанія підтримує воїнів, які захищають Україну в зоні АТО. Хмельницька АЕС не стоїть осторонь і надає активну благодійну допомогу. Президент подякував волонтерам і всьому персоналу ХАЕС за активну громадянську позицію.

Отець Владислав також висловив подяку всім працівникам ХАЕС, хто долучився до допомоги і закликав надалі докладати всіх зусиль для встановлення миру в Україні.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька АЕС відповідає вимогам ядерної та радіаційної безпеки

2016-12-02

№ 430

Протягом збіглого тижня на Хмельницькій АЕС здійснювалась комплексна інспекційна перевірка з дотримання вимог, норм, правил, стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоків. Інспектували ядерний об’єкт представники Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

Дотримання вимог, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при поводженні з ядерним паливом, виконанні заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки; використання досвіду експлуатації та впровадження коригуючих заходів з урахуванням досвіду експлуатації; виконання вимог, зазначених у ліцензії на експлуатацію ядерних установок Хмельницької АЕС; стан радіаційної безпеки та системи поводження з радіоактивними відходами при експлуатації енергоблоків; забезпечення ядерної та радіаційної безпеки і радіаційного захисту; здійснення заходів з формування культури безпеки у сфері використання ядерної енергії – такими були основні напрямки комплексної перевірки.

Підводячи підсумки, голова комісії, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок ДІЯРУ Валерій Бугай зауважив, що за результатами інспекційної перевірки можна зробити позитивний висновок, що Хмельницька АЕС відповідає вимогам ядерної та радіаційної безпеки. Керівник, члени комісії відзначили компетентність, конструктивність, відкритість та налаштованість на співпрацю персоналу ХАЕС.

Результати роботи інспекції будуть корисні як для Хмельницької АЕС, так і для Енергоатома в цілому, а пропозиції та зауваження, виявлені під час перевірки, будуть враховані, також будуть розроблені відповідні заходи для покращення і вдосконалення роботи ядерного об’єкта, - запевнив генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Депутати зони спостереження продовжують знайомство з Хмельницькою АЕС

2016-12-02

№ 429

1 грудня Хмельницьку АЕС відвідали депутати Ізяславської районної ради, які завітали не просто на ознайомчу екскурсію, а й для відкритого діалогу з керівництвом енергетичного підприємства.

Приїхали депутати з бажанням побачити зблизька, як функціонує об’єкт та переконатися, що управляють ним кваліфіковано й відповідально. Перш ніж зустрітися з адміністрацією і спеціалістами атомної станції, депутати побували на екскурсії у навчально-тренувальному центрі, машинному відділенні діючих енергоблоків та на будівельному майданчику третього енергоблока.

Спеціалісти Хмельницької АЕС продемонстрували, що слова про дотримання норм безпеки, які з роками стають все більш високими і жорсткими, тут вживають не заради самопопуляризації. У безпечній роботі обох енергоблоків експлуатаційники зацікавлені не менше, ніж громадськість регіону. Неухильне дотримання вимог законодавства й галузевих нормативних документів, досвід, кваліфікація та відповідальність - це не лозунги й патетичні заяви для атомників, а їхнє кредо.

Під час зустрічі генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко поінформував про те, чим живе сьогодні Хмельницька АЕС, про її вплив на екологію, спорудження нових потужностей, фінансово-економічні показники, найближчі плани на майбутнє. Зокрема, генеральний директор зазначив, що за 11 місяців поточного року ХАЕС виробила товарної продукції майже на 6 мільярдів гривень, а 75-80% бюджету міста Нетішина формується завдяки ХАЕС.

Маємо надію, що після відвідин депутати наполегливо й послідовно допомагатимуть встановити нормальний економічний клімат для подальшого розвитку прилеглих до ХАЕС територій.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48.5 млн. кВт·год

2016-12-02

№ 428

Станом на 2 грудня 2016 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт*год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС