Мирний атом на дитячих малюнках об'єднав Україну

2017-05-19

№ 176

18 травня 2017 року в Енергоатомі відбулося нагородження переможців фінального етапу дитячо-юнацького творчого конкурсу «Мирний атом єднає Україну», який вже традиційно проводиться навесні в Києві. 

Юні художники - призери відбіркових етапів конкурсів, які проводилися  в містах-супутниках українських АЕС зібралися в Києві. Одне з приміщень Компанії перетворилося на виставкову залу, де було представлено експозицію із змістовних, цікавих, яскравих дитячих малюнків та творів декоративно-ужиткового мистецтва. Енергетика дитячих малюнків створила святковий настрій для всіх присутніх.

На церемонії нагородження, у якій взяли участь голова Атомпрофспілки Олексій Лич та президент Українського ядерного товариства Григорій Муляр були оголошені імена переможців.
Хмельницька АЕС була представлена одинадцятьма учасниками, сім з яких було запрошено для нагородження.

ІІІ місце  у старшій віковій категорії з роботою «ХАЕС: даруємо мир і тепло» здобула Дарія Жогло. Заохочувальна премія  в цій віковій групі з роботою «Сонце, атом, вітер та вода – чиста енергія - оце да!» дісталася Аліні Волковій.

У декоративно-ужитковій номінації заохочувальні призи отримала робота Олександра Шевчука виконана в техніці валяння вовни та паперова пластика «Енергетична леді» Ангеліни Мулик.
Серед найстарших робота Ірини Ковалюк «Атом-птиця» в номінації декоративно-ужиткове мистецтво отримала третє місце.

І найцікавіше – це мультики. В номінації «Анімація» перше місце серед молодших отримав Ростислав Ільків з роботою «Пригоди атома» і друге місце серед старших отримала Маріна Поємчук з роботою «Як це було».

Для призерів конкурсу було організовано активний відпочинок, екскурсії та відвідування цікавих куточків Києва.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС відбудуться тактичні навчання

2017-05-19

№ 175

З 29 по 31 травня поточного року на Хмельницькій АЕС будуть проходити тактичні навчання з перевірки ефективності об’єктового плану взаємодії у разі вчинення диверсії та антитерористичної захищеності АЕС.
 
У навчанні братимуть участь представники служби фізичного захисту, відомчої воєнізованої охорони, військової частини з охорони ХАЕС, а також особового складу відділів поліції та служби безпеки міста Нетішина.

Під час тактичних навчань будуть відпрацьовані елементи взаємодії військовослужбовців з охорони атомної станції, працівників служби фізичного захисту ядерного об’єкта, а також відповідних служб та підрозділів міста.

30 травня поточного року обмежуватиметься перебування громадян та транспортне пересування у межах санітарно-захисної зони Хмельницької АЕС. Наявність документів, що засвідчують особу є обов’язковою. Зупинка та паркування транспортних засобів (крім службового та технологічного транспорту АЕС) у безпосередньому оточенні промислового майданчика ХАЕС заборонена.

Сподіваємось на розуміння за тимчасові незручності.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційний брифінг для ЗМІ відбудеться на ХАЕС

2017-05-19

№ 174

АНОНС: 25 травня  в рамках громадського обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 роки» на Хмельницькій АЕС відбудеться інформаційний брифінг для ЗМІ.

25 травня 2017 р. об 11 годині у залі інформаційного центру ВП ХАЕС за адресою:
м. Нетішин, вул. Лісова, 6,  в рамках громадського обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 роки», відбудеться інформаційний брифінг для ЗМІ.

Контактний телефон
: (03842) 40546,63713 інформаційний центр ХАЕС
e-mail: pr@khnpp.atom.gov.ua


Відповідно до Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 № 1071-р, ДП «НАЕК «Енергоатом» з метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ).

Мета КЗПБ:
•    підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків атомних електростанцій та надійності їх роботи;
•    зменшення ризиків виникнення аварій на атомних електростанціях під час стихійного лиха або інших екстремальних ситуацій;
•    підвищення ефективності управління проектними і поза проектними аваріями на атомних електростанціях. Мінімізація їх наслідків.

КЗПБ затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270. Змінами до цієї постанови у 2015 році (постанова Кабінету міністрів України від 30.09.2015 №7760 встановлений термін завершення її реалізації до кінця 2020 року.

Орієнтовний обсяг фінансування КЗПБ становить 20,101 млрд гривень (з урахуванням податку на додану вартість).

Фінансування заходів КЗПБ здійснюється за рахунок власних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом», а також кредитних коштів, наданих Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським співтовариством з атомної енергії (Євратом).

Для забезпечення фінансування реалізації заходів КЗПБ протягом 2012-2014 років ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснювалась робота щодо залучення допомоги міжнародних кредитних організацій. За результатами було прийнято рішення щодо співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським співтовариством з атомної енергії (Євроатом) для залучення кредитних коштів.
Законом України від 15.02.2014 № 1267-VII була ратифікована «Гарантійна угода (Україна: Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку», яка передбачає надання кредитних коштів обсягом триста мільйонів євро.

Зазначеними міжнародними договорами передбачається необхідність реалізації «Плану екологічних та соціальних заходів». Одним із екологічних заходів є проведення кожні 5 років екологічної оцінки (ЕО) реалізації КЗПБ.

Екологічна оцінка має на меті здійснення огляду впливів на навколишнє середовище від результатів реалізації заходів КЗПБ. ЕО не вміщує питання оцінки впливу від нового будівництва ядерних установок, збільшення потужностей існуючих ядерних установок, продовження терміну експлуатації енергоблоків діючих АЕС.

Перша екологічна оцінка КЗПБ була виконана протягом 2011 року незалежною міжнародною групою за участі експертів компанії «Poyry» (Фінляндія, Франція, Швейцарія, Німеччина), Українського центру екологічних та водних проектів та компанії «АЕСКАР» (Україна). ЕО КЗПБ здійснювалась відповідно до Екологічної та Соціальної Політики ЄБРР, екологічного законодавства Європейського Союзу, зокрема, Директиви ЄС 2001/42/ЕС, та враховувала найкращий світовий досвід. План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС), Звіт про визначення масштабів робіт, Звіт про ЕО КЗПБ та відповідна Заява про екологічні наслідки реалізації КЗПБ були оприлюднені та залишаються доступними на офіційному веб-сайті ДП «НАЕК «Енергоатом» за посиланням http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/
Цей звіт містить результати переоцінки впливів на навколишнє середовище у наслідок реалізації КЗПБ (з урахуванням змін, внесених до КЗПБ протягом 2012-2016 років, її заходів, реалізованих протягом цього періоду, а також фактичних змін у стані експлуатації енергоблоків діючих АЕС, навколишнього середовища та процедурах його моніторингу, що відбулися з моменту завершення попередньої ЕО КЗПБ).
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48.37 млн. кВт·год

2017-05-19

№ 173

19 травня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.12 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 374.43 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.25 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 436.45 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС