На Хмельницькій АЕС нагородили переможців конкурсу «Атомна енергетика і ми»

2017-05-24

№ 186

24 травня поточного року в інформаційному центрі Хмельницької АЕС відбулось нагородження переможців конкурсу «Атомна енергетика і ми». Конкурс вже знаний в регіоні, тому вкотре зібрав велику кількість учасників. Це своєрідне соціологічне опитування серед молоді через засоби мистецтва, літератури та початкової наукової діяльності про ставлення до атомної енергетики, перспектив її розвитку.

Вітали призерів ХХІІ регіонального конкурсу представники адміністрації Хмельницької АЕС та ядерного страхового пулу. За словами генерального директора ядерного страхового пулу України Олександра Бабенка, такі конкурси – це частина культури безпеки, адже наше завтра залежить від розуміння молодим поколінням важливості розвитку ядерної енергетики.
Наймасовіший – конкурс дитячої творчості – «Мирний атом єднає Україну», на який було представлено 143 творчі роботи у жанрах анімації, живопису, графіки, декоративного-ужиткового мистецтва. Роботи на конкурс надходили зі всіх районів території розташування ХАЕС. Нетішин, Славута, Шепетівка, Ізяслав, Білогір’я, Острог та населені пункти цих районів - така географія цьогорічного конкурсу. Гран – прі ХХІІ регіонального дитячого конкурсу «Мирний атом єднає Україну» виборола нетішинка Діана Шостак. Першу премію розділили Дарія Жогло, Анна Прокопенко, Дар’я Березська із міста атомників. Друга премія у Анни Ярмолюк із Острога та Аліни Волкової з Нетішина. Третя премія у багаторазової призерки конкурсу Ірини Борцової з міста-супутника Хмельницької АЕС. Відмічені також номінанти конкурсу – за краще живописне, графічне, декоративне та оригінальне вирішення теми. Багато учасників отримали заохочувальні призи.
У ХХІІ конкурсі рефератів взяли участь старшокласники території розташування АЕС із міст Славути, Нетішина, Ізяславського, Славутського та Шепетівського районів Хмельницької області. Перше місце розділили старшокласниці Славутського та Шепетівського районів. Учениця Берездівського НВК Оксана Стецюк, яка презентувала роботу про розвиток теорії атома розділила перше місце із Аліною Ковальчук із Ленковецької ЗОШ, яка пов’язала розвиток атомної енергетики із енергетичною незалежністю держави. Другу сходинку посіли старшокласники загальноосвітніх шкіл міста Славути Микола Левін та Дмитро Пермінов. Третіми стали учень Судилківської ЗОШ Шепетівського району Богдан Тригубець та нетішинка Людмила Яцюк.
На розгляд журі літературного конкурсу «Нетішин - місто енергетиків» цьогоріч представлені творчі роботи юних літераторів із населених пунктів Хмельниччини та Рівненщини. Перше місце конкурсу розділили представники Ізяславського району Богдан Кравчук з Білівського навчально-виховного комплексу та учні 5-7 класів літературної студії «Чари слова» Борисівського НВК, які представили на конкурс поетичну збірку «Сучасне місто може надихнути». На другій сходинці представниця Славутчини Ольга Троцюк та учениця Михлянської загальноосвітньої школи, що на Ізяславщині, Наталія Тимощук. Третю премію поділили Анна Міллер із Головлівського НВК Славутського району та Тетяна Дрозд учениця Борисівського НВК Ізяславського району, які презентували поетичні добірки про місто атомників.
Призери конкурсів отримали грошові премії та гарний настрій, адже привітати їх прийшли і місцеві таланти. Невеличкий концерт для переможців конкурсу додав святковості та позитиву. На часі черговий, вже 23 –ій, конкурс чекає на юні таланти. 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС створено відокремлений підрозділ Українського ядерного товариства

2017-05-24

№ 185

23 травня поточного року на Хмельницькій АЕС відбулися установчі збори Українського ядерного товариства (УкрЯТ). Понад 450 членів створили відокремлений підрозділ громадської організації «Українське ядерне товариство» в м. Нетішин Хмельницької області.

Учасники обрали керівні органи громадської організації. Головою відокремленого підрозділу УкрЯТ в м.Нетішин обрано заступника генерального директора з кадрів і соціального розвитку Віктора Демидюка, заступником - начальника зміни енергоблока Олександра Хомича. До складу ради увійшли працівники Хмельницької АЕС та представники громадськості міста-супутника.

Відкриваючи збори, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко наголосив, що Українське ядерне товариство зарекомендувало себе як громадська організація, яка захищає інтереси АЕС та колективу атомників. «Основне завдання УкрЯТ – бути трибуною і рупором. Це можливість з боку громадськості захистити інтереси нашого підприємства і енергокомпанії», - зазначив керівник атомної станції.

Варто зауважити, що ГО «УкрЯТ» з часу свого створення у 1992 році активно працює над подоланням викликів, які стоять перед атомною енергетикою України, докладає зусиль для її безпечного стабільного функціонування та розвитку. З цією метою Українське ядерне товариство співпрацює з підприємствами ядерно-паливного циклу, органами влади, Національною академією наук України, профільними громадськими організаціями та населенням, проводить тематичні конференції, форуми та інші науково-просвітницькі заходи, залучаючи широке коло зацікавлених сторін до вирішення актуальних питань розвитку атомної галузі та популяризації атомної енергетики в цілому.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Комплексна перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2017-05-24

№ 184

25 травня 2017 року відбудеться комплексна перевірка обласної системи оповіщення цивільного захисту «Сигнал –ВО» та системи оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району.
Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48.0 млн. кВт·год

2017-05-24

№ 182

24 травня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 494,9 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 992 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 551,8 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС