Місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій завершила роботу на ХАЕС
2017-05-26
№ 193
В роботі місії були задіяні представники трьох регіональних центрів, які протягом тижня знайомилися із досвідом експлуатації ХАЕС.
Серед основних напрямків роботи місії: виконання процедур з моніторингу і оцінки ефективності програми корегувальних заходів; система мотивації персоналу з виявлення малозначимих подій; система контролю якості і результатів обходів обладнання; критерії та методи оцінки, кращі світові практики з використання внутрішнього досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями та ін.
Підсумовуючи результати роботи, керівник місії Андрій Підопригора зазначив, що питанням пов’язаним з малозначущими подіями на ХАЕС приділяється багато уваги, «більш пильна увага до даних подій може запобігти й більш значимим подіям», - констатував експерт.
Генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко висловив впевненість в тому, що навіть при добре налагодженій роботі завжди є можливість для вдосконалення. В цьому допомагають для колективу ХАЕС подібні місії.
Хмельницьку АЕС проінспектували представники міжнародної страхової інспекції
2017-05-26
№ 192
Забезпечення фінансових гарантій з відшкодування можливої ядерної шкоди шляхом страхування цивільної відповідальності – обов’язкова умова видачі ліцензії на експлуатацію ядерних установок (ст. 43 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»).
В рамках програми перебування експерти ознайомилися із показниками діяльності ХАЕС, а також спостерігали за безпосереднім виробничим процесом та спілкувалися з персоналом основних підрозділів. Варто зауважити, що ще до початку візиту представникам інспекції ЯСП була надана відповідна документація для детального ознайомлення за напрямками діяльності, які цікавили експертів.
У процесі роботи представники міжнародної страхової інспекції фіксували як сильні сторони в діяльності підприємства, так і напрямки роботи, за якими можливі покращення.
«Після детального аналізу показників діяльності Хмельницької АЕС можна зробити висновки, що станція володіє прийнятним рівнем ризиків для страхування», - підсумувала результати перевірки керівник інспекції Валері Мартел.
Генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко, в свою чергу, запевнив, що колектив підприємства зробить все можливе для того, щоб атомна станція ніколи не була причиною тривоги та нещастя.
Протягом тижня експерти підготують короткий звіт, а через три місяці нададуть детальний аналіз із конкретними рекомендаціями, виконання яких перевірятимуть під час наступної інспекції.
За минулу добу ХАЕС виробила 47.96 млн. кВт·год
2017-05-26
№ 191
26 травня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 999 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.06 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 543.03 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 996 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 599.61 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
На Хмельницькій АЕС відбувся брифінг для ЗМІ щодо проекту «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 рр.»
2017-05-25
№ 190
Під час брифінгу зазначалося, що Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ), затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270, направлена на підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародним визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля.
Всі витрати на реалізацію КЗПБ здійснюються за рахунок власних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом», а також коштів, наданих як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Євратомом. Додатками до кредитної угоди з зазначеними організаціями є: План екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ) та План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС). Однією з вимог цих документів є Екологічна оцінка виконання КЗПБ кожні 5 років. В цьому році дану роботу на замовлення ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснює «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління» Мінприроди України. Початок громадського обговорення її результатів планується розпочати першого червня поточного року.
Метою КЗПБ є підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків атомних електростанцій і надійності їх роботи, а також заміна застарілого обладнання, яке відпрацювало свій ресурс. Дана програма дозволить виконати зобов'язання України щодо впровадження рекомендацій МАГАТЕ, вироблених за результатами оцінки проектної безпеки українських АЕС (стрес-тестів), проведеної в період 2008-2010 рр. в рамках Спільного проекту Єврокомісії - МАГАТЕ - Україна.
Згідно із затвердженим ДП «НАЕК «Енергоатом» планом-графіком реалізації КЗПБ, в 2017 році повинні бути виконані в повному обсязі 9 заходів: 3 заходи на енергоблоці №1 і 6 заходів на енергоблоці №2. Нині основний акцент зроблено на заходи з підвищення безпеки на першому енергоблоці ХАЕС, термін експлуатації якого буде завершено в грудні 2018 року, розповідає заступник головного інженера з технології і інжинірингу ВП ХАЕС Олег Хатьомкін.
Повністю реалізувати заходи програми підвищення безпеки планується до 2020 року. «Дана програма реалізується лише на діючих енергоблоках і не стосується нових об’єктів», - зауважив заступник генерального директора з капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський.
«Ядерні енергоблоки України повністю відповідають національним вимогам з безпеки, але ніщо не заважає нам бути завтра кращими ніж сьогодні, тому ми постійно підвищуємо рівень безпеки на АЕС»,- констатував Олег Хатьомкін.
За минулу добу ХАЕС виробила 48.0 млн. кВт·год
2017-05-25
№ 189
25 травня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 518,9 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 992 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 575,7 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Комплексна перевірка систем оповіщення Хмельниччини
2017-05-25
№ 188
Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.
Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
На Хмельницькій АЕС нагородили переможців конкурсу «Атомна енергетика і ми»
2017-05-24
№ 186
Наймасовіший – конкурс дитячої творчості – «Мирний атом єднає Україну», на який було представлено 143 творчі роботи у жанрах анімації, живопису, графіки, декоративного-ужиткового мистецтва. Роботи на конкурс надходили зі всіх районів території розташування ХАЕС. Нетішин, Славута, Шепетівка, Ізяслав, Білогір’я, Острог та населені пункти цих районів - така географія цьогорічного конкурсу. Гран – прі ХХІІ регіонального дитячого конкурсу «Мирний атом єднає Україну» виборола нетішинка Діана Шостак. Першу премію розділили Дарія Жогло, Анна Прокопенко, Дар’я Березська із міста атомників. Друга премія у Анни Ярмолюк із Острога та Аліни Волкової з Нетішина. Третя премія у багаторазової призерки конкурсу Ірини Борцової з міста-супутника Хмельницької АЕС. Відмічені також номінанти конкурсу – за краще живописне, графічне, декоративне та оригінальне вирішення теми. Багато учасників отримали заохочувальні призи.
У ХХІІ конкурсі рефератів взяли участь старшокласники території розташування АЕС із міст Славути, Нетішина, Ізяславського, Славутського та Шепетівського районів Хмельницької області. Перше місце розділили старшокласниці Славутського та Шепетівського районів. Учениця Берездівського НВК Оксана Стецюк, яка презентувала роботу про розвиток теорії атома розділила перше місце із Аліною Ковальчук із Ленковецької ЗОШ, яка пов’язала розвиток атомної енергетики із енергетичною незалежністю держави. Другу сходинку посіли старшокласники загальноосвітніх шкіл міста Славути Микола Левін та Дмитро Пермінов. Третіми стали учень Судилківської ЗОШ Шепетівського району Богдан Тригубець та нетішинка Людмила Яцюк.
На розгляд журі літературного конкурсу «Нетішин - місто енергетиків» цьогоріч представлені творчі роботи юних літераторів із населених пунктів Хмельниччини та Рівненщини. Перше місце конкурсу розділили представники Ізяславського району Богдан Кравчук з Білівського навчально-виховного комплексу та учні 5-7 класів літературної студії «Чари слова» Борисівського НВК, які представили на конкурс поетичну збірку «Сучасне місто може надихнути». На другій сходинці представниця Славутчини Ольга Троцюк та учениця Михлянської загальноосвітньої школи, що на Ізяславщині, Наталія Тимощук. Третю премію поділили Анна Міллер із Головлівського НВК Славутського району та Тетяна Дрозд учениця Борисівського НВК Ізяславського району, які презентували поетичні добірки про місто атомників.
Призери конкурсів отримали грошові премії та гарний настрій, адже привітати їх прийшли і місцеві таланти. Невеличкий концерт для переможців конкурсу додав святковості та позитиву. На часі черговий, вже 23 –ій, конкурс чекає на юні таланти.
На Хмельницькій АЕС створено відокремлений підрозділ Українського ядерного товариства
2017-05-24
№ 185
Учасники обрали керівні органи громадської організації. Головою відокремленого підрозділу УкрЯТ в м.Нетішин обрано заступника генерального директора з кадрів і соціального розвитку Віктора Демидюка, заступником - начальника зміни енергоблока Олександра Хомича. До складу ради увійшли працівники Хмельницької АЕС та представники громадськості міста-супутника.
Відкриваючи збори, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко наголосив, що Українське ядерне товариство зарекомендувало себе як громадська організація, яка захищає інтереси АЕС та колективу атомників. «Основне завдання УкрЯТ – бути трибуною і рупором. Це можливість з боку громадськості захистити інтереси нашого підприємства і енергокомпанії», - зазначив керівник атомної станції.
Варто зауважити, що ГО «УкрЯТ» з часу свого створення у 1992 році активно працює над подоланням викликів, які стоять перед атомною енергетикою України, докладає зусиль для її безпечного стабільного функціонування та розвитку. З цією метою Українське ядерне товариство співпрацює з підприємствами ядерно-паливного циклу, органами влади, Національною академією наук України, профільними громадськими організаціями та населенням, проводить тематичні конференції, форуми та інші науково-просвітницькі заходи, залучаючи широке коло зацікавлених сторін до вирішення актуальних питань розвитку атомної галузі та популяризації атомної енергетики в цілому.
Комплексна перевірка систем оповіщення Хмельниччини
2017-05-24
№ 184
Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.
Перевірка локальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
За минулу добу ХАЕС виробила 48.0 млн. кВт·год
2017-05-24
№ 182
24 травня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 494,9 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 992 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 551,8 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
За минулу добу ХАЕС виробила 47.16 млн. кВт·год
2017-05-23
№ 181
23 травня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 470.85 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 993 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.06 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 527.95 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій
2017-05-22
№ 180
Система мотивації персоналу з виявлення малозначимих подій; виконання процедур з моніторингу і оцінки ефективності програми корегувальних заходів; система контролю якості і результатів обходів обладнання; критерії та методи оцінки, кращі світові практики з використання внутрішнього досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями – основні напрямки роботи місії.
Вітаючи міжнародних експертів, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко наголосив на важливості впровадження кращого досвіду експлуатації і управління малозначущими подіями для персоналу підприємства.
За словами керівника програми Андрія Підопригори, тематика місії, що пов’язана з досвідом експлуатації, актуальна для атомних станцій всього світу. Експерти місії технічної підтримки, до складу якої увійшли представники трьох регіональних центрів ВАО АЕС, зібрали кращий загальносвітовий досвід, яким ділитимуться протягом тижня із персоналом Хмельницької АЕС.
На Хмельницькій АЕС відбудеться громадське обговорення
2017-05-22
№ 179
ДП «НАЕК «Енергоатом» з метою подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, який відповідає міжнародним вимогам з ядерної безпеки і охорони навколишнього середовища реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ), затверджену постановою Кабінету Міністрів України № 1270 від 07.12.2011.
Витрати на виконання КзПБ здійснюються за рахунок власних ресурсів Компанії, а також грошей, виділених як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Євратомом. До укладення кредитних угод протягом 2011-2012 років була виконана перша Екологічна оцінка (ЕО) КзПБ. Після укладення кредитних угод, відповідно до Вимог щодо реалізації проекту ЄБРР були розроблені і реалізуються План екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ), а також План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) КзПБ. Звітні матеріали першої ЕО, ПЕСЗ і ПЗЗС були розміщені і залишаються доступними за вказаним посиланням: http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/
ПЕСЗ і ПЗЗС передбачають повторення екологічної оцінки КзПБ кожні 5 років. Чергова ЕО була розпочата в 2016 році з уточненням її масштабів, після чого ДП «НАЕК «Енергоатом» провело чергову Екологічну оцінку.
На сьогодні починається громадське обговорення її результатів. Звіт з визначення масштабів чергової ЕО і проект «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012 - 2016 року» опубліковано українською та англійською мовами за вказаним посиланням: http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/.
В рамках громадського обговорення проекту Звіту ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП «Хмельницька АЕС» планують провести публічну зустріч з громадськістю в місті Нетішин 1 червня 2017 року.
Захід відбудеться в у залі інформаційного центру ВП ХАЕС за адресою:м. Нетішин, вул. Лісова, 6.
Початок заходу об 11.00.
Запрошуємо всіх зацікавлених осіб взяти участь в консультаціях.
Питання, зауваження та коментарі до зазначеного проекту Звіту можна направляти у письмовій формі на адресу: вул. Назарівська, 3, м. Київ, 01032, Україна або електронною поштою на адресу o.nemtsov@direkcy.atom.gov.ua.
Контактна особа: Немцов Олександр Анатолійович, начальник відділу екології Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом».
Результати контролю викидів
2017-05-22
№ 178
Викиди за період з 15.05.2017 по 22.05.2017 р.
Викиди | ГДВ,% |
ДЖН | 0.0029 |
ІРГ | 0.0728 |
ЙОД | 0.0007 |
За минулу добу ХАЕС виробила 44.04 млн. кВт·год
2017-05-22
№ 177
22 травня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 446.75 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 972 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19.94 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 504.89 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.