1 червня на Хмельницькій АЕС стартували громадські обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 років».

2017-06-01

№ 205

1 червня на Хмельницькій АЕС стартували громадські обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 років».

У обговоренні проекту звіту про екологічну оцінку КЗПБ АЕС України взяли участь фахівці Енергоатома, Хмельницької АЕС, Консультанта групи управління проектом КЗПБ та громадськість міста Нетішина.
З основами проекту звіту про екологічну оцінку КЗПБ АЕС України ознайомив присутніх начальник відділу екології Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Немцов, який констатував, що багаторічна експлуатація АЕС продемонструвала надійну і стійку роботу енергоблоків. У той же час, постійне підвищення вимог з безпеки, що висуваються до АЕС з боку світової спільноти, вимагає вжиття заходів з підвищення безпеки.
На сьогодні виконується «Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій» (далі КЗПБ), затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2011 року №1270, розроблена відповідно до Указу Президента України від 12 травня 2011 року № 585 про введення в дію рішення засідання Ради національної безпеки і оборони України з питань безпеки АЕС України та перспектив розвитку атомної енергетики України в світлі подій на АЕС «Фукусіма-1». Термін завершення реалізації КЗПБ грудень 2020 року.
Витрати на виконання КЗПБ здійснюються за рахунок власних ресурсів Компанії, а також грошей, виділених як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Євратомом. У 2014 р. ратифіковано угоду з Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейським співтовариством атомної енергетики (Євратом) про надання кредитних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» для реалізації КЗПБ на суму 600 млн. євро. Дані кошти передбачено на закупівлю тільки основного обладнання для реалізації заходів КЗПБ та тільки за процедурами європейських партнерів.
Для отримання кредиту під державні гарантії на реалізацію КЗПБ був розроблений проект відповідного техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) КЗПБ. Складовою частиною ТЕО є екологічна оцінка КЗПБ, проект звіту про екологічну оцінку, підготовлений Енергоатомом відповідно до вимог національного законодавства та Екологічної і соціальної політики ЄБРР.
Підсумовуючи результати проекту звіту про екологічну оцінку Олександр Немцов зауважив, що загалом, реалізація заходів КЗПБ - це підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків і надійності їх роботи, зменшення ризиків виникнення аварій під час стихійного лиха або інших екстремальних ситуацій не здійснює негативного впливу на навколишнє середовище.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька АЕС виконала планове завдання із виробництва електроенергії за травень 2017 року на 116,6%

2017-06-01

№ 204

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за травень поточного року на 116,6%. З початку 2017 року даний показник склав 106, 4%.

У травні 2017 року Хмельницькою атомною електростанцією вироблено 1 431,4 млн. кВт*год електроенергії при плані 1 228 млн. кВт*год електроенергії. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 687,2 млн. кВт*год електроенергії, другим – 744,2 млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 96,20% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала травень місяць поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 92,37%, на другому – 100,02%.

З початку 2017 року ХАЕС виробила 7 128,3 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 3 471,3 млн. кВт*год, другим –
3 657 млн. кВт*год.

З початку експлуатації (станом на 24:00 31.05.2017 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 275 117,6 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС обговорили питання щодо реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – Євросоюз»

2017-06-01

№ 203

31 травня на Хмельницькій АЕС відбулася нарада з питань реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС» за участі представників компаній POLENERGIA (Польща), EDF Trading (Франція), Westinghouse (США-Швеція), а також керівництва Міненерговугілля, Енергоатома, Укренерго, Українського центру сприяння розвитку державно-приватного партнерства.

Метою проекту «Енергетичний міст Україна - Європейський Союз» є збільшення енергетичного потенціалу та підвищення інвестиційної привабливості України вже в короткостроковій перспективі.
В рамках візиту делегація побувала в машинному відділенні та на блочному щиті управління другого енергоблока ХАЕС, взяла участь у спільній із провідними фахівцями Хмельницької АЕС нараді.
Гостей ознайомили з поточним станом експлуатації атомної станції та станом реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС» в частині живлення власних потреб ВП ХАЕС.    У рамках реалізації пілотного проекту «Енергетичний міст Україна - Європейський Союз»: проектним інститутом ПАТ «Київенергопроект» вже розроблено техніко-економічний аналіз «Підключення енергоблока №2 ХАЕС до Бурштинського острова», виконані дослідження та визначені технічні умови надійної реалізації проекту; проведено низку нарад, переговорів з потенційними учасниками проекту з європейської сторони.
Учасники наради обговорили можливості сторін, технічні та інші питання.
Нагадаємо, що згідно із наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 25.11.2014 № 840 було прийнято «Програму першочергових організаційно-технічних заходів з підготовки ОЕ України до роботи з об'єднанням енергосистем європейських держав», та розпочато підготовчі роботи із синхронізації вітчизняної енергосистеми із європейською системою ENTSO-E. Одним з найбільш перспективних етапів переходу до синхронної ОЕС України з ENTSO-E є підключення енергоблока № 2 ВП ХАЕС до європейської енергосистеми через існуючі лінії 750 кВ «ХАЕС - Жешув» і «ХАЕС – Західно - Українська».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48.1 млн. кВт·год

2017-06-01

№ 202

1 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 715 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,04 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 687,23 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,01 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 744,18 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС