З Днем Конституції!

2017-06-27

№ 233

Шановні працівники ХАЕС, дорогі друзі!

Конституція  України закріпляє права і свободи, за які століттями боролись трудящі не лише нашої держави. Основний Закон гарантує право на працю і відпочинок, на гідне сьогодення і впевнене майбуття. Хмельницька АЕС працює у строгому правовому полі і створює належні умови для трударів. Є впевненість, що праця атомника і надалі буде затребувана, що разом із державою ми зможемо забезпечити подальший економічний  і суспільний розвиток України­.

Бажаємо усім міцного здоров’я та творчого натхнення, добробуту, мудрості і далекоглядності, високих досягнень, успіхів у праці та нових звершень заради реалізації принципів Основного Закону нашої Вітчизни – народовладдя, гуманізму та законності.

Нехай у цей урочистий день повсюди панує світлий настрій, міцніє почуття гордості за свою країну.

Микола Панащенко, генеральний директор ХАЕС
Михайло Гук, голова профкому Хмельницької АЕС

Посол Польщі Ян Пєкло відвідав Хмельницьку АЕС

2017-06-27

№ 232

26 червня поточного року з ознайомчим візитом на Хмельницькій АЕС побували посол Республіки Польща в Україні та представники ДТЕК. Серед основних питань, які цікавили гостей, – перспективи синхронізації України з європейською енергосистемою ENTSO-E та реалізація проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз».

«Основна мета візиту – стратегічне партнерство України та Польщі, в тому числі і в галузі енергетики», - зазначив посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Під час перебування на ХАЕС делегація відвідала навчально-тренувальний центр, де ознайомилися із системою підготовки та підтримки кваліфікації персоналу атомної станції. Зокрема, на повномасштабному тренажері блочного щита управління (БЩУ) було змодельовано позаштатну ситуацію на АЕС, під час якої оперативний персонал ядерного об’єкта продемонстрував свої навики та вміння. В рамках програми візиту гості також побували в машинному відділенні та на БЩУ другого енергоблока ВП ХАЕС.

Детальніше зі станом експлуатації ХАЕС, основними показниками діяльності підприємства, а також станом справ щодо реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС» з підключення енергоблока №2 ХАЕС до європейської енергосистеми ENTSO-E ознайомили присутніх під час наради.

Доповідаючи про основні кроки щодо реалізації даного проекту, заступник головного інженера Олександр Копійко зазначив, що розроблено техніко-економічний аналіз, що підтверджує технічну можливість безпечної роботи енергоблока № 2, як на енергосистему ENTSO-E, так і на енергосистему України. Для фінансування реалізації даного проекту створено Європейський консорціум, до складу якого увійшли провідні компанії POLENERGIA (Польща), EDF Trading (Франція), Westinghouse (США-Швеція). Згідно із попередньою домовленістю, у липні поточного року консорціум має надати ТЕО підключення блока №2 ХАЕС до енергосистеми ENTSO-E.

За словами радника президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександра Ніконенка, реалізація цього проекту стане першим кроком на шляху до синхронізації енергосистем України та Європейського Союзу, що передбачено угодою про асоціацію між нашою державою та ЄС, а також сприятиме енергетичній безпеці країни.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Три золоті нагороди Чемпіонату України зі скелелазіння у спортсменки з міста-супутника Хмельницької АЕС

2017-06-27

№ 231

На Чемпіонаті України зі скелелазіння, вихованка гірського клубу «Вершина», яким опікується працівник Хмельницької АЕС Олександр Веремійчук, виборола три із чотирьох можливих золотих нагород.

У віковій категорії 2004-2005 років народження Катерина Педько була найкращою у наступних дисциплінах: боулдеринг, змагання на складність та багатоборство. Третю сходинку серед дівчат цієї ж вікової категорії у боулдерингу та багатоборстві посіла також нетішинка Юлія Ігнатеску (спортивний клуб «Пульсар).

За крок від п’єдесталу зупинилися скелелази клубу «Вершина» Ярослав Кондратюк, який був четвертим у змаганні на складність та багатоборстві, та Вікторія Нікітіна у боулдерингу і багатоборстві. До п’ятірки найкращих увійшла також нетішинка Софія Головачова.

Чемпіонату України зі скелелазіння передували обласні змагання з цього виду спорту, на яких із дванадцяти спортсменів ГК «Вершина» десятеро стали призерами турніру. Зокрема, на турнірі зі скелелазіння в Кам’янці-Подільському перші місця у своїх вікових категоріях посіли Данило Возницький, Ярослав Кондратюк та Катерина Педько.

За словами тренера юних спортсменів Олександра Веремійчука, скелелази гірського клубу «Вершина» не зупинятимуться на досягнутому, адже даний вид спорту продовжує розвиватися, і вже увійшов до складу олімпійських дисциплін. Отож, юним скелелазам з Нетішина є до чого прагнути, і їхні головні вершини ще попереду.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41.02 млн. кВт·год

2017-06-27

№ 230

27 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 707.76 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16.99 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 440.51 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1001.1 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.03 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 626.27 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС