Мова не для розбрату

2017-09-29

№ 353

В світі насамперед цінується фаховість і компетентність. Так звані розвинуті країни переманили до себе видатних вчених і менеджерів, фахівців у окремих сферах діяльності, аби вони професійно виконували ту роботу, яку вони вміють робити краще всіх. При цьому від них не вимагають додаткових знань щодо мови, релігійних уподобань тощо. Те ж саме робила Україна, запропонувавши високі посади литовцям, грузинам, полякам, вірменам… Шкода, що не всі вони виявились настільки компетентними, щоб упоратись з нашими реаліями.

Проте, в Україні є галузь, де ніби так звані іноземці (росіяни) давно довели, що у атомній енергетиці вони менеджери найвищого ґатунку, фахівці, яким за кордоном платять великі гроші за роботу, відзначають як героїв. Далеко ходити не треба, нетішинець О.Селіхов за спорудження китайської АЕС удостоєний звання Героя провінції, де він працював. Але немає пророка у власній державі. Свідчення цьому остання сесія Хмельницької обласної ради, під час якої політики заблокували виступ генерального директора ВП ХАЕС Миколи Сергійовича Панащенка за мовним принципом – подавай їм доповідь українською, і все. На сесіях ООН робочими є шість мов, на різних міжнародних форумах також намагаються знайти порозуміння, Конституція України прямо проголошує, що «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування». Ось тільки представники партії «Свобода»  у Хмельницькій облраді вважають, що це «ганьба» і тому зривають виступ представника ХАЕС. Правда, була пропозиція надати перекладача для промови генерального директора ХАЕС. Ось тільки шукати б його довелось довго, тому що для багатьох тлумачень ще важко знайти українські відповідники. Принаймні, для забезпечення  відповідності виробничої і проектної документації, до розробки національних стандартів «Терміни та визначення в атомній енергетиці», допускається викладення на російській мові наступних документів:      виробничі документи, які регламентують технічні питання діяльності (технологічні регламенти, експлуатаційні процедури, програми виконання ядерно-небезпечних робіт, ремонтна документація, технічні рішення і ін.); виробничі документи, які регламентують організаційні питання діяльності, у яких в значному об’ємі використовуються спеціальні терміни (наприклад, програми обстеження стану обладнання, процедура обміну інформацією про роботу обладнання і таке інше).

Миколі Сергійовичу просто не дали сказати слова, хоча українську він знає не гірше за опонентів, володіє англійською. Власне сім’я Панащенків опинилась у Алтайському краї не за власним бажанням…

А от Україну він обрав місцем роботи за власним бажанням як єдиний відмінник у групі. 45 років він присвятив атомній енергетиці, 39 з половиною з яких – атомним електростанціям України. Микола Сергійович  - перший та єдиний на даний час в Україні науковий керівник пуску двох енергоблоків ВВЕР-1000 (енергоблока №2 ХАЕС та енергоблока №4 РАЕС).

«Переможець соціалістичного змагання 1980 року», «Кращий інженерно-технічний працівник» 1983 і 1985 років, «Ударник одинадцятої п’ятирічки», «Кращий молодий раціоналізатор РАЕС 1986 року». У 2004-му  відзначений знаком «Відмінник енергетики України», орденом «За заслуги» III ступеня, удостоєний звання «Заслужений енергетик України», відзначений Подякою і Відзнакою Президентів України, медалями за сприяння ЗСУ, СБУ. Його робота відзначена сімома відомчими нагородами.

Найважливіше. Що без малого 13 років він очолює колектив Хмельницької АЕС – надзвичайно стабільної електростанції, передовика галузі, який забезпечує бюджет області на двадцять з лишнім відсотків. Він несе відповідальність за об’єкт, важливість якого для економіки країни важко переоцінити. І вже за одне це політики мали б з повагою поставитись до цієї людини, а не влаштовувати мовні шоу. Колектив Хмельницької АЕС з обуренням ставиться до подібних політичних витівок. Україні потрібна надійна атомна енергетика, стабільна економіка.

Не зайве буде доповісти політикам, що колектив ХАЕС в числі тих, хто не на словах уболіває за долю України.

Трудовий колектив ВП Хмельницька АЕС активно бере участь в наданні допомоги Збройним Силам України та постраждалим під час АТО. Так, за рахунок добровільних відрахувань із  заробітної плати працівників ВП ХАЕС, коштів первинної профспілкової організації ХАЕС зібрано та перераховано більше 800,0 тис. грн. благодійної допомоги, а саме:
-    на технічне забезпечення Збройних Сил України – 248 025,0 грн.;
-    на медичне забезпечення військовослужбовців – 104 265,0 грн.;
-    для ГО «Нетішинська самооборона» - 200000,0 грн. на допомогу учасникам АТО (грошові кошти перераховані профспілковим комітетом ППО ХАЕС 05.09.2014 р.).
-    на підтримку Військо-морського флоту України, працівники ВП ХАЕС, члени громадської організації «Екіпаж» зібрали 52000,0 грн.

Активну участь брали працівники нашого підприємства в облаштуванні побуту військовослужбовців частини протиповітряної оборони, що була розгорнута поблизу ВП ХАЕС. Надавалася допомога в забезпеченні електропостачання, водопостачання, обладнано кімнату для збереження зброї, обладнано приміщення для прийому їжі, розроблено проект та закуплено обладнання для опалення приміщень військової частини.

Придбано та передано велику кількість матеріалів, необхідних у побуті військовослужбовців, а саме: постільні приналежності (матраци, подушки, ковдри, постільна білизна), одяг та взуття, засоби особистої гігієни, посуд та багато іншого. На ці цілі  працівники ВП ХАЕС зібрали понад 200,0 тис. грн.

Проводився збір коштів для забезпечення потреб у комплектації чергової групи військовослужбовців в/ч 3043, що направляється для виконання службових обов’язків в зону АТО.
Працівниками ВП ХАЕС організовано збір коштів на лікування пораненого під час АТО мешканця міста Нетішина Панасюка Андрія. Зібрано та передано понад 20,0 тис. грн.

Зібрано та передано кошти в сумі 3 120,0 грн. для працівниці ВП ХАЕС Єрмошко С. М. на лікування сина,  пораненого під час АТО.

Силами транспортного цеху ВП ХАЕС проведено капітальний ремонт двох БТР-70 для потреб Збройних сил України. Кошти, необхідні для придбання запчастин та необхідних для ремонту матеріалів у сумі 19600 грн., зібрано працівниками транспортного цеху.

Відремонтовано також автомобільну техніку дивізіону протиповітряної оборони, а саме автомобілі КРАЗ-225, Урал, ГАЗ-66.
Підготовлено автомобільну техніку по наряду військкомату в зону АТО – три автомобілі КАМАЗ, КРАЗ-257, напівпричіп, два автобуси ПАЗ, ГАЗ-66, ГАЗ – 53.

Через ГО «Нетішинська самооборона» з початку 2016 року працівниками ВП ХАЕС надано фінансової допомоги ЗСУ на загальну суму близько 150 тис. грн.

Працівники ЕРП зібрали та передали на потреби ЗСУ – 63 975 грн., ТЦ- 32 200 грн., ТрЦ – 30 760 грн. (крім грошових коштів працівниками ТрЦ відремонтовано та передано армії шість одиниць техніки військового забезпечення та три БТР),  ЦТАВ – 19 500 грн.

За  період діяльності ГО «Екіпаж»  (керівник –  начальник ВОП ВП ХАЕС  Романко С. І.) надано благодійної допомоги ВМС України на суму понад 200 тис. грн., також 55 тис. грн. передано на підтримку військових моряків Криму у період анексії. Передано ТМЦ сім’ям військових моряків на суму понад 150 тис. грн.

За 8 місяців 2017 року утримано із заробітної плати працівників ВП ХАЕС військового збору на суму 8,91 млн. грн.

Всього з  2014 року утримано військового збору на загальну суму 34,09 млн. грн.

Найголовніше – ХАЕС безпечно протягом тридцяти років працює на економіку України. За 30 років сформовано культуру безпеки, запроваджено передові технологічні методики виробництва на обох енергоблоках, посилено ефективні модернізаційні впливи - передумови майбутньої досконалості. На ХАЕС якісні кадри. Надійність станції забезпечується і буде забезпечуватись так само талановито, як і  попередниками, котрі створили наш подільський енерговелет.

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-09-29

№ 352

Сьогодні, 29 вересня 2017 року, енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 663 МВт (станом на 8.00). За минулу добу енергоблоком вироблено 15,91 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця – 440,29 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває тридцять третя доба ремонтних робіт.
27 серпня 2017 року о 10 год. 59 хв. другий енергоблок Хмельницької атомної електростанції відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту (ППР).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Оригінальність учнівських досліджень відзначено у конкурсі Українського ядерного товариства

2017-09-28

№ 351

27 травня у Києві проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергетика і світ», де взяли участь призери першого етапу, який проходив в містах-супутниках АЕС. Другий рік поспіль юних науковців гостинно приймав Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», на базі якого і відбувся захист рефератів. До складу компетентного журі, яке оцінювало учасників конкурсу рефератів, входили представники Енергоатома, Українського ядерного товариства та НТУУ «КПІ».

Варто зауважити, що в цьогорічному конкурсі окрім переможців регіональних конкурсів з міст атомників взяли участь також школярі Іванівського району Київської області. Загалом, тематика рефератів та наукових робіт вирізнялася різноманіттям та глибиною. Юні науковці розглянули питання зберігання та захоронення радіоактивних відходів, удосконалення водно-хімічного контролю на АЕС, екологічні аспекти, проблеми та перспективи розвитку ядерної енергетики та ін.

Учасники конкурсу здійснювали свої спостереження та проводили власні дослідження. За результатами оцінки журі, перше місце посіла Надія Волохова, яка представляла Южно-Українську АЕС. Друге та третє місця у представників Рівненської АЕС.

Двох учасників, які представляли Хмельницьку АЕС: Оксану Стецюк із Берездівського НВК та  Миколу Левіна учня Славутської ЗОШ №7 було відзначено дипломами за оригінальність та повноту розкриття теми.

Випускники, що взяли участь у конкурсі, планують поєднати своє майбутнє із атомною енергетикою. Зокрема, учениця Берездівського НВК Оксана Стецюк, яка вже вдруге брала участь у фінальному етапі конкурсу рефератів «Ядерна енергетика і світ», вступатиме цьогоріч до НТУУ «КПІ» на  теплоенергетичний факультет. Вона переконана, що саме її одноліткам необхідна добудова третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, адже за ними  - майбутнє атомної енергетики України.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Скелелази Нетішина - призери Кубку України

2017-09-28

№ 350

Кубок України зі скелелазіння, який проходив наприкінці вересня цього року в  Харкові, приніс чергові  нагороди спортсменам із міста атомників. Двоє представників школи скелелазіння «Вершина», якою опікується працівник Хмельницької АЕС Олександр Веремійчук стали призерами змагань.

Спортсмени змагалися у двох видах скелелазіння: на швидкість та складність. Зокрема, Вікторія Нікітіна серед учасників 2005 року народження була найшвидшою і посіла перше місце. У іншому виді скелелазіння на складність, вже досвідчений Ярослав Кондратюк 2004 р. н. став третім. Свої перемоги юні скелелази присвятили тренеру Олександру Веремійчуку, як подарунок на день народження.

Вихованці нетішинського клубу «Вершина» складають гідну конкуренцію скелелазам зі всієї України. Сьогодні, поряд із досвідченими юними скелелазами з’являються нові зірочки. Так, за словами наставника юних спортсменів О.Веремійчука, чудові результати демонструє Вікторія Нікітіна, яка лише другий рік займається скелелазінням. Тренер вірить в своїх підопічних і юні спортсмени відповідають йому високими результатами на Всеукраїнських змаганнях.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-09-28

№ 349

Сьогодні, 28 вересня 2017 року, енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 660 МВт (станом на 8.00). За минулу добу енергоблоком вироблено 15,88 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця – 424,38 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває тридцять друга доба ремонтних робіт.
27 серпня 2017 року о 10 год. 59 хв. другий енергоблок Хмельницької атомної електростанції відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту (ППР).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-09-27

№ 348

Сьогодні, 27 вересня 2017 року, енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 660.06 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 15,84 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця – 408,5 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 31 доба ремонтних робіт.
27 серпня 2017 року о 10 год. 59 хв. другий енергоблок Хмельницької атомної електростанції відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту (ППР).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-09-26

№ 347

Сьогодні, 26 вересня 2017 року, енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 660.42 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 15,85 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця – 392.66 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває 30 доба ремонтних робіт.
27 серпня 2017 року о 10 год. 59 хв. другий енергоблок Хмельницької атомної електростанції відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту (ППР).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2017-09-25

№ 346

Викиди за період з 18.09.2017 по 25.09.2017 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0033
ІРГ 0.0829
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

З Хмельницькою АЕС знайомилися представники територіальних громад Республіки Польща

2017-09-25

№ 345

22 вересня цього року з ознайомчим візитом Хмельницьку АЕС відвідали представники польських територіальних громад міст Гуленюв, Любартув, Сулеюв. У рамках візиту гості побували в навчально-тренувальному центрі (НТЦ), в машинному відділенні першого енергоблока та на оглядовому майданчику атомної станції.

У НТЦ учасники польської делегації дізналися про принципи роботи енергетичного підприємства, основні етапи підготовки персоналу, також гості мали також нагоду спостерігати за тренуванням оперативного персоналу на повномасштабному тренажері блочного щита управління. Безпосереднє знайомство з атомною станцією іноземні відвідувачі продовжили в машинній залі першого енергоблока, де власне і побачили масштаби виробництва.

Під час візиту на Хмельницьку АЕС представників польських територіальних громад ознайомили також із подальшими планами щодо спорудження нових потужностей та перспективами  впровадження проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз» з підключення другого енергоблока ХАЕС до європейської енергосистеми ENTSO-E.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-09-25

№ 344

Сьогодні, 25 вересня 2017 року, енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 665 МВт (станом на 8.00). За минулу добу енергоблоком вироблено 15,73 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця – 376,81 млн. кВт*год електроенергії.

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС триває двадцять дев’ята доба ремонтних робіт.
27 серпня 2017 року о 10 год. 59 хв. другий енергоблок Хмельницької атомної електростанції відключено від енергомережі для проведення середнього планово-попереджувального ремонту (ППР).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС