Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-11-10

№ 411

10 листопада на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС  триває четверта доба планово-попереджувального ремонту. 7 листопада 2017 року о 2 год 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту. Згідно з планом, ремонтні роботи триватимуть 96 діб.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,2 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця 218,4 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Фото: Євген Цибульський
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Депутати Хмельницької обласної ради переконалися в тому, що питання безпечної експлуатації є найважливішими на Хмельницькій АЕС

2017-11-09

№ 410

Однією із форм роботи Хмельницької обласної ради є проведення Дня депутата, під час якого народні обранці мають можливість ознайомитись з підприємствами Хмельниччини. Цього разу, 8 листопада 2017 року, депутати обласної ради відвідали  найпотужніший промисловий об’єкт регіону – Хмельницьку АЕС, яка виробляє 18,3% від всієї товарної продукції області. Під час відвідин найважливіші питання технології виробництва коментував генеральний директор Микола Сергійович Панащенко.

Питання підготовки кадрів надзвичайно важливі для такого підприємства, як атомна електростанція, і є визначальним фактором стабільної роботи. Тому спочатку представники облради відвідали навчально-тренувальний центр Хмельницької АЕС, де проходить професійну підготовку та підтвердження кваліфікації персонал. Микола Сергійович разом зі своїм заступником з підготовки персоналу Володимиром Ісуповим ознайомили депутатів із системою підготовки кадрів, відвідали навчальні аудиторії, продемонстрували технологічні макети і повномасштабний тренажер. Саме тут проходить практичну підготовку оперативний персонал, який має право управління  реакторною установкою. Ознайомившись із технологією виробництва електроенергії на ХАЕС, депутати мали можливість відвідати машинну залу та блочний щит управління діючого другого енергоблока, звідки ведеться контроль та управління всіма технологічними процесами.

Майбутня перспектива недобудованих конструкцій третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС на сьогодні найбільш обговорювана тема серед громадськості регіону. Тому на власні очі побачити енергоблоки стало головною метою відвідування Хмельницької АЕС представниками депутатського корпусу.

Про поточний стан справ детально розповіли генеральний директор Микола Панащенко та його заступник з капітального будівництва Олег Рахлінський. Зокрема, вони повідомили, що громадські слухання з питань будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС були проведені в регіоні розташування ще у 2011 році, проте вибір нового постачальника і типу реакторної установки призвели до змін техніко-економічних показників будівництва. Саме тому необхідно донести до громадськості додаткову інформацію про зміни, внесені у техніко-економічне обґрунтування. Про організацію консультацій з громадськістю радились атомники під час зустрічі з депутатами.

На завершальному етапі відвідин Микола Сергійович представив депутатам, що завітали на ХАЕС, найважливіші напрями роботи підприємства, зосередивши увагу присутніх на аспектах безпечної роботи: «Трудовий колектив Хмельницької АЕС в останні роки демонструє стійку позитивну динаміку та безпеку у виробництві електричної енергії, міцно утримує технічне, технологічне лідерство та високий професіоналізм у роботі серед АЕС України. Але насамперед, на Хмельницькій АЕС найбільш пріоритетними є питання безпечної експлуатації», - наголосив Микола Панащенко.

Депутати ознайомились з інформацією щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока, який спливає у грудні 2018 року, а також щодо будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Представники громад цікавились питаннями отримання субвенцій з державного бюджету місцевими бюджетами на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. Серед іншого запитували про преференції населення при будівництві нових енергоблоків, вплив під час експлуатації діючих та нових енергоблоків на навколишнє середовище. На всі запитання депутати отримали вичерпні фахові відповіді присутніх фахівців атомної електростанції.

Насамкінець, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний подякував за теплий прийом: «Підприємство вражає своєю потужністю та масштабами. Особливо зачаровують усіх розповіді про об’єкти та обладнання  генерального директора Миколи Панащенка. Ми побачили, що на станції сформований потужний фаховий колектив та переконалися в тому, що питання безпечної експлуатації є найпріоритетнішими на Хмельницькій АЕС».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-11-09

№ 409

9 листопада на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС  триває третя доба планово-попереджувального ремонту. 7 листопада 2017 року о 2 год 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту. Згідно з планом, ремонтні роботи триватимуть 96 діб.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,2 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця 194,1 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Фото: Євген Цибульський
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-11-08

№ 408

7 листопада 2017 року о 2 год 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту. Згідно з планом, ремонтні роботи триватимуть 96 діб.

За минулу добу енергоблоком вироблено 1,08 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця 92,4 млн. кВт*год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця 169,9 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Фото: Євген Цибульський
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового ремонту

2017-11-07

№ 407

Сьогодні, 7 листопада 2017 року о 2 год 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту. Згідно з планом, ремонтні роботи триватимуть 96 діб.

За минулу добу енергоблоком вироблено 15,4 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця 91,3 млн. кВт*год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця 145,7 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2017-11-06

№ 406

Викиди за період з 30.10.2017 по 06.11.2017 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0029
ІРГ 0.0670
ЙОД 0.0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Альтернативи АЕС на сьогодні немає, – такий висновок представників громад Здолбунівщини після відвідин Хмельницької АЕС

2017-11-06

№ 405

З метою безпосереднього спілкування з керівниками та фахівцями атомної станції Хмельницьку АЕС 2 листопада поточного року відвідали депутати районної та селищних рад Здолбунівщини.

Насичена програма перебування розпочалась у навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС, де представники громад Здолбунівщини ознайомилися з системою підготовки різних груп персоналу на АЕС, побували на повномасштабному тренажері, «спробували» створити позаштатну ситуацію і побачили на власні очі, як чітко і злагоджено працює чергова оперативна зміна. Наступним етапом відвідування стало знайомством з турбінною установкою діючого енергоблока №2 Хмельницької АЕС, де заступник начальника турбінного цеху Володимир Рубас фахово розповів про роботу обладнання.

На майданчику третього і четвертого енергоблоків про поточний стан спорудження розповів заступник генерального директора з капітального будівництва Олег Рахлінський, зазначивши, що першим етапом проектних робіт є розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО). Попередній варіант документа пройшов державну експертизу і схвалений розпорядженням Кабміну 4 липня 2012 року, завершено розробку ТЕО будівництва енергоблоків №3 і №4 ХАЕС,проте у зв'язку зі скасуванням 16 вересня 2015 року Верховною Радою України дії Закону від 6 вересня 2012 року «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків 3 і 4 Хмельницької атомної електричної  станції» виникла необхідність коригування ТЕО. На сьогодні виконано коригування ТЕО з використанням реакторної установки ВВЕР-1000 виробництва фірми «SKODA JS a.s.». Здійснено комплексну державну експертизу в ДП «Укрдержбудекспертиза» матеріалів відкоригованого ТЕО  та отримано позитивний експертний звіт. На даний час готується проект розпорядження Кабінету Міністрів України про схвалення даного ТЕО, після чого документи будуть передані до Верховної Ради України для прийняття Закону про будівництво енергоблоків.

Олег Рахлінський повідомив представникам громад, що громадські слухання з питань будівництва енергоблоків 3, 4 ХАЕС були проведені в 2011 році. Але вибір нового постачальника і типу реакторної установки призвели до змін техніко-економічних показників будівництва, тому потребують донесення до громадськості додаткової інформації про зміни, які внесені в ТЕО. Саме тому спеціалісти Хмельницької АЕС мають намір провести додаткові зустрічі з громадськістю регіону. Відвідувачів, в свою чергу, цікавили питання впровадження додаткових систем безпеки на майбутніх енергоблоках, використання місцевих будівельних матеріалів та людських ресурсів при  будівництві.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко зустрівся з депутатами та детально представив підсумки роботи електростанції, розповів про мінімальний вплив АЕС на навколишнє середовище. «Хмельницька АЕС завжди відкрита для спілкування. Екологічний стан навколо Хмельницької АЕС та здоров'я населення -  в зоні особливої уваги ХАЕС», - наголосив Микола Сергійович. Генеральний директор закцентував увагу присутніх на виконанні робіт з продовження експлуатації першого енергоблока ХАЕС, термін проектного ресурсу якого закінчується в грудні 2018 року, після чого присутні знову обговорили тему будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС.

Під час відвідин гості отримали вичерпні відповіді на всі запитання. Голова райдержадміністрації Здолбунівського району Сергій Кондрачук подякував за теплий прийом та невимушене спілкування: «Відвідавши Хмельницьку АЕС, ми переконалися,  що альтернативи атомній енергетиці на сьогоднішній день немає». І ще додав, що при будівництві нових енергоблоків вкрай важливо використати наявний виробничий та людський потенціал Здолбунівщини.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-11-06

№ 404

6 листопада 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 639 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 15.22 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 76.07 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.3 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 121.43 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС