Результати контролю викидів

2017-12-11

№ 454

Викиди за період з 04.12.2017 по 11.12.2017 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0049
ІРГ 0.0703
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Заява президента ДП «НАЕК «Енергоатом» з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією

2017-12-11

№ 453

Починаючи з 2006 року, Україна щороку 9 грудня відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією. Особливої ваги цей день набув для українців після Революції Гідності, коли мільйони людей, зневірившись у правових інститутах держави, через тотальну корупцію, вийшли з протестами на вулиці українських міст. У боротьбі проти цього лиха в січні – лютому 2014 року десятки людей віддали найдорожче, що вони мали – своє життя! І цю величезну ціну ми повинні завжди пам’ятати.

З того часу Енергоатом, як стратегічно важливе для нашої країни підприємство, визначило прозорість та боротьбу з корупцією як один з головних пріоритетів у своїй діяльності. Ми активно долучились до всіх державних ініціатив та реформ антикорупційного законодавства і найпершими серед державних підприємств почали впроваджувати системні дієві заходи, спрямовані на запобігання та протидію будь-яким корупційним проявам. З цією метою було створено спеціальний підрозділ, основною функцією якого є запобігання і протидія корупції, розроблено та впроваджено комплаєнс-політику та кодекс корпоративної етики. У 2015 році ДП «НАЕК «Енергоатом» стало першим державним підприємством, що самостійно розробило та затвердило Антикорупційну програму, згідно з якою було запроваджено комплекс правил, стандартів і процедур з виявлення, протидії і запобігання корупції у нашій діяльності. А вже через рік, за результатами проведеної експертами громадської організації Transperency International Ukraine оцінки прозорості корпоративної звітності 100 найбільших приватних та державних компаній України, ДП «НАЕК «Енергоатом» посіло перше місце за рівнем організаційної прозорості.

Прагнучи мінімізувати корупційні ризики наша Компанія активно долучилась і до впровадження електронних закупівель, закономірно ставши першим державним підприємством, яке почало працювати через систему ProZorro. У липні 2017 року нашу роботу було відзначено на конкурсі Prozorro Awards – Енергоатом став одним із переможців у номінації «Замовник року, що зекономив найбільше грошей».

Поряд з цим ДП «НАЕК «Енергоатом» стало одним із перших державних підприємств, яке із залученням зовнішніх незалежних експертів провело оцінку корупційних ризиків у своїй діяльності. За її результатами у 2017 році було затверджено нову редакцію Антикорупційної програми, реалізація якої є одним із першочергових завдань для нашої Компанії.

Наші прагнення та здобутки в антикорупційній сфері високо оцінили експерти Ради Європи та представники Національного агентства з питань запобігання корупції України в рамках місії із встановлення фактів щодо розроблення методології з оцінки корупційних ризиків та антикорупційних програм для державного сектору Рамкової програми співробітництва «Східного партнерства» РЄ та ЄС для України «Боротьба з корупцією».

Крім того, в грудні 2017 року Європейський банк реконструкції та розвитку також відзначив суттєву економію коштів Енергоатомом під час виконання заходів Комплексної програми підвищення безпеки українських енергоблоків, що фінансуються ЄБРР та Євроатомом.

Отримані відзнаки від вітчизняних та міжнародних експертів свідчать про те, що ми рухаємось у правильному напрямі, що наша робота з викорінення корупції має результат і що цей шлях треба продовжувати, доводячи власним співробітникам та українському суспільству, що стратегічне державне підприємство має і може працювати прозоро, ефективно й відповідально.

У цей день ми особливо усвідомлюємо, які серйозні наслідки має корупція для суспільства, держави, підприємства, кожного з нас. Війна на сході держави показала, наскільки високу ціну ми вимушені платити за бажання жити в прогресивній європейській державі.

А тому сьогодні хочу подякувати особисто кожному, хто своєю роботою, діями та поведінкою допомагає нам у боротьбі з корупцією, і водночас закликаю долучитися всіх без винятку працівників Компанії до активної протидії будь-яким корупційним проявам, оскільки лише спільними зусиллями ми зможемо побудувати майбутнє нашої країни без корупції, майбутнє, в якому буде панувати мир, добробут і процвітання.

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-12-11

№ 452

11 грудня 2017 року на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває 35 доба планово-попереджувального ремонту. 7 листопада 2017 року о 2 год. 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця  - 243,03 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС