Енергоблоку №1 Хмельницької АЕС виповнилося 30 років

2017-12-22

№ 472

Шляхом вдосконалення і модернізації торуємо дорогу в майбуття

Тридцять років тому за традицією у День енергетика – 22 грудня 1987 року - відбувся енергетичний пуск першого енергоблока Хмельницької АЕС. 31 грудня о 10 годині 28 хвилин він був прийнятий Державною комісією у експлуатацію.

Пуск мільйонника на ХАЕС означав не лише прагнення атомників привнести у економіку краю новий імпульс, але й гарантував сотням людей робочі місця, місту Нетішин – надійне джерело тепла.

Вже 1 квітня 1988 року о 10 годині 15 хвилин Хмельницька АЕС виробила свій перший мільярд кіловат-годин електроенергії, а за майже тридцятилітній термін роботи цей енергоблок продукував у енергосистему більше 192 мільярдів кіловат-годин електроенергії.  Саме цьому енергоблоку належить національний рекорд «продуктивності праці» - 14 млрд 618 кВт*год електроенергії вироблено у 2016 році.

У історії підприємства і галузі були часи абсолютної підтримки розвитку ХАЕС, час нищівної критики і зневіри у цей вид енергетики, роки мораторію на будівництво нових блоків, завершення будівництва і введення в експлуатацію другого енергоблока 7серпня 2004 року, сподівання на швидке завершення будівництва третього та четвертого енергоблоків…

Загалом, кожний період історії Хмельницької АЕС позначений творчим підходом до удосконалення, переживанням людей за справу. Тому і є плоди - надійність, висока культура експлуатації. Це відзначено міжнародними експертами - місіями МАГАТЕ, Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій. Колектив демонструє стабільність і готовність та вміння реалізовувати завдання щодо безпечної експлуатації.

За 30 років сформовано культуру безпеки, запроваджено передові технологічні методики виробництва на обох енергоблоках, посилено ефективні модернізаційні впливи. Це передумови майбутньої досконалості, запорукою якої є і якісні кадри. Молодь, що приходить працювати на Хмельницьку АЕС оберігає експлуатаційні професійні цінності. Надійність станції вони забезпечуватимуть так само талановито, як і їх попередники, котрі створили наш подільський енерговелет.

З ювілейним 30-тиліттям пуску першого енергоблока Хмельницької АЕС та професійним святом Днем енергетика персонал ХАЕС, жителів міста-супутника привітав Генеральний директор Микола Панащенко, зазначивши, що День енергетика - це свято, що об’єднує всіх, хто працює, або колись працював в енергетичній галузі, це свято відданих справі людей, для кого енергетика не тільки робота, це ще й покликання.

Успішний розвиток енергетичного комплексу – результат професіоналізму персоналу ХАЕС, щоденної важкої і копіткої роботи. Свято День енергетика для трудівників станції, жителів міста знаменне подвійне, тому що підприємство відзначає 30-річний ювілей з моменту енергетичного пуску першого енергоблока. До цієї високої дати трудовий колектив підійшов з гідними показниками. За весь період експлуатації Хмельницької АЕС вироблено понад 281 мільярдів кіловат годин електроенергії. Для підприємств і населення Хмельницької області (при сучасному темпі енергооспоживання) такого обсягу виробленої електроенергії вистачило б на 115 років.

Коментуючи досягнення, Микола Панащенко, зокрема зазначив: «У нас величезний потенціал на майбутнє. Ми плануємо реалізувати проект «Енергетичний міст « Україна - ЄС », щоб надалі стала реальністю добудова двох нових енергоблоків. Це потрібно нашому місту і нашій Україні, в цьому майбутнє підприємства, яким всі ми по праву пишаємося.

Працівники Хмельницької АЕС мають високу кваліфікацію, відрізняються твердими знаннями, люблять свою справу. Я висловлюю всім глибоку вдячність і подяку за нелегку працю, за відданість культурі безпеки, за шанобливе ставлення до досягнень першопрохідців і примноження трудової слави Хмельницької АЕС.

У день 30-річного ювілею пуску першого енергоблоку ХАЕС хочу висловити окремі слова подяки нашим ветеранам, усім, хто створював і розвивав енергетику нашої країни. Саме завдяки вашій праці, досвіду і заслугам ми можемо сьогодні говорити про наші успіхи. За цими трьома десятиліттями - нелегка, часом цілодобова праця, завдяки якій людям доставляються мегавати електроенергії.

Від щирого серця бажаю всім нам зберегти енергійність і міцне здоров’я на довгі роки, а ще - нехай з вами поруч завжди будуть найближчі та найрідніші люди, всі ті, хто підтримає у важку хвилину. Бажаю, щоб добробут і достаток ніколи не покидали ваші домівки. Нехай в кожній родині панує мир і благополуччя, зберігається тепло люблячих сердець».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Вітання з 30-річчям пуску першого енергоблока

2017-12-22

№ 471

Шановні колеги!

Від щирого серця вітаю колектив Хмельницької АЕС із знаменною подією – 30-річчям з дня пуску першого енергоблоку станції!

Хмельницька АЕС – наймолодша та найперспективніша атомна електростанція країни. Одним з найбільш далекосяжних проектів для Хмельницької АЕС є проект "Енергетичний міст "Україна-Європейський Союз", що дозволить підключити енергоблок № 2 ВП ХАЕС до європейської енергосистеми. Реалізація цього проекту надасть можливості виконати одразу декілька стратегічних завдань, серед яких – створення фінансових інструментів для добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС і прискорення інтеграції української об'єднаної енергосистеми з європейською мережею системних операторів ENTSO-E.

Я впевнений, що ці та багато інших важливих і складних завдань під силу колективу станції, бо головними його цінностями завжди були і залишаються високий професіоналізм, працьовитість та особливий корпоративний дух, що дозволяє кожному працівникові відчувати себе членом великої родини, яка виконує єдину спільну справу!

Бажаю Хмельницькій АЕС розвитку й процвітання, безаварійної роботи та високих КВВП на подальші 30 років, успішного втілення планів і нових професійних звершень, а кожному працівнику – міцного здоров'я, життєвої енергії та благополуччя!

З повагою

президент ДП НАЕК "Енергоатом" Ю. Недашковський

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-12-22

№ 470

22 грудня 2017 року на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває 46 доба планово-попереджувального ремонту. 7 листопада 2017 року о 2 год. 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 510,45 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Подвійне свято атомників

2017-12-21

№ 469

Цьогорічне святкування Дня енергетика хмельницькі атомники відзначають разом із 30-літнім ювілеєм пуску першого енергоблока. Напередодні свята із журналістами місцевих засобів масової інформації (ЗМІ) зустрівся генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко, який підсумував результати діяльності в році нинішньому, а також розповів про основні досягнення 30-річної експлуатації ХАЕС.

Професійне свято атомники Хмельницької АЕС зустрічають із достойними результатами. Вже 4 грудня  виконали відкоригований річний план із виробництва електроенергії. З початку експлуатації, двома енергоблоками ХАЕС вироблено понад 281 мільярд кВт*год електроенергії. Якщо цю цифру поділити на три десятиліття, то в порівнянні із першим, за останні десять років виробіток електроенергії на Хмельницькій АЕС збільшився в 2,3 рази. Цих показників вдалося досягти завдяки стабільній роботі підприємства.

Основними складовими успішної діяльності керівник енергетичного підприємства вбачає і високий професійний рівень персоналу; безперервне підвищення безпеки та доведення технічного стану обладнання до світових стандартів. «Із введенням в дію повномасштабного тренажера блочного щита управління та запровадженням ліцензування оперативного персоналу за останні десять років у двадцять разів зменшилася кількість помилок персоналу на першому енергоблоці ХАЕС в порівнянні із першим десятиліттям», - констатує М. Панащенко.
За тридцять років експлуатації на Хмельницькій АЕС запроваджено 2439 корегуючих заходів, які дозволили значною мірою підвищити надійність обладнання, покращити показники діяльності підприємства.

Безпечна експлуатація – основний пріоритет діяльності Хмельницької АЕС. Значна робота була здійснена колективом енергетичного підприємства в цьому напрямку протягом тридцятилітньої роботи. Зокрема, за перше десятиліття впроваджено  155 заходів з підвищення безпеки, за друге – 361, третє – 334. Вартість виконаних робіт з модернізації та підвищення безпеки на ХАЕС за тридцять років склала майже два мільярди гривень. Якщо у першому десятилітті ця цифра складала 30 млн. грн., то за третє десятиліття – це 1 мільярд 303 мільйони гривень.

Розповідаючи про досягнення колективу атомників, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко розповів також про найближчі та довгострокові плани. Серед найближчих – максимальний виробіток електроенергії в поточному році, наступним важливим завданням колективу ХАЕС є продовження терміну експлуатації першого енергоблока. У червні 2019 року після довготривалого планово-попереджувального ремонту перший енергоблок плануємо підключити до енергомережі з продовженим терміном експлуатації на 10 років.

Спорудження енергоблоків №3 та №4, а також реалізація проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський союз» відносяться до довгострокових планів не лише колективу Хмельницької АЕС, а і держави в цілому. У реалізації цих планів значна роль відведена громадськості. Досвід проведених численних зустрічей з населенням свідчить про зацікавленість громад у збільшенні робочих місць для жителів регіону розташування, використанні місцевих ресурсів для будівництва, повному виконанні зобов’язань держави щодо відрахувань на розвиток спеціальної соціальної інфраструктури.

Коментуючи досягнуте, Микола Панащенко сказав : «Трудовий колектив Хмельницької АЕС – це колектив цілеспрямованих особистостей. Ми оптимістично дивимось в майбутнє. Тридцятилітній ювілей для енергоблока – це період завершення проектного терміну експлуатації, а для колективу атомників – період становлення та набуття професіоналізму. На ХАЕС працюють фахівці високого рівня. І можна з впевненістю сказати, що історія експлуатації нашої станції і надалі буде успішною, бо 30-річний часовий проміжок експлуатації – це 30-тиліття, яке гартувало професіоналів, які свій інженерний талант, інтелектуальний потенціал спрямовують на творення енергії, несуть людям світло і тепло».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС відбулося засідання комітету ALARA

2017-12-21

№ 468

На засіданні комітету ALARA, яке відбулося на Хмельницькій АЕС 20 грудня, підсумовували результати діяльності підприємства щодо радіаційного захисту і радіаційної безпеки за 2017 та окреслили основні напрямки діяльності на наступний рік.

Комітет ALARA, насамперед, встановлює цільові показники рівня радіаційної безпеки ХАЕС, проводить періодичний аналіз виконання програми радіаційного захисту і формує заходи для підвищення її ефективності. Контроль індивідуальних і колективних доз зовнішнього опромінення персоналу ВП ХАЕС та підрядних організацій здійснюється на основі загальновизнаного принципу ALARA, сформульованого МАГАТЕ. ALARA перекладається, як "досягнути настільки низького рівня радіаційного впливу, наскільки цього можна досягти у розумних межах".

Забезпечення радіаційного захисту персоналу, населення і навколишнього середовища - першочергове завдання ВП ХАЕС, а основний принцип ALARA - забезпечення особистої безпеки кожного окремого працівника.

Підводячи підсумки 2017 року, заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ВП ХАЕС Костянтин Щербінін зазначив, що ХАЕС суворо дотримується основних принципів забезпечення радіаційного захисту персоналу атомної станції, населення та навколишнього середовища. Проте кінцевою метою діяльності комітету ALARA є постійне зниження показників доз опромінювання персоналу до рівня кращої світової практики.

Під час засідання комітету було намічено подальші плани і завдання на наступний 2018 рік із врахуванням зауважень та пропозицій від керівників підрозділів ВП ХАЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Про перспективи спорудження третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося на сесії Здолбунівської районної ради Рівненської області

2017-12-21

№ 467

На сесії Здолбунівської районної ради, яка проходила 20 грудня цього року, із інформацію щодо подальших перспектив добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС виступив заступник головного інженера з нових блоків Геннадій Самосєй.

Він охарактеризував основні характеристики відкоригованого техніко-економічного обґрунтування спорудження енергоблоків, яке нині проходить процедуру погодження у Кабміні. Цей документ вже пройшов державну експертизу. Останнім аргументом на користь завершення будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС повинен стати закон, який має прийняти Верховна Рада України.

Депутатському корпусу в презентаційних матеріалах було продемонстровано ступінь готовності третього та четвертого енергоблоків, стан споруд та конструкцій. За словами Геннадія Самосєя, будівлі було обстежено за участю низки контролюючих органів, які дали свої висновки про необхідність проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Роботи були виконані згідно із затвердженим регламентом.

Заступник головного інженера з нових блоків розповів депутатам, що на сьогодні реальним є проект встановлення на третьому енергоблоці реакторної установки виробництва «Skoda JS a.s.». Вона конструктивно не відрізняються від тих, що сьогодні експлуатуються на Хмельницькій АЕС, але оснащена більшим переліком систем, пов’язаних із безпекою під час експлуатації.

Під час обговорення інформації про завершення будівництва третього та четвертого енергоблоків депутати Здолбунівської райради мали змогу і поспілкуватись із Геннадієм Самосеєм. Представників територіальної громади цікавили екологічні аспекти розширення енергетичних потужностей, гарантії покращення соціальної інфраструктури за рахунок державних субвенцій, які формуються на основі відрахувань одного відсотка коштів від виробництва електроенергії на ХАЕС.

Депутатів Здолбунівщини запрошено відвідати ХАЕС, щоб безпосередньо ознайомитись з технологією виробництва електроенергії на АЕС та поспілкуватися з атомниками.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-12-21

№ 466

21 грудня 2017 року на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває 45 доба планово-попереджувального ремонту. 7 листопада 2017 року о 2 год. 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 486,1 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-12-20

№ 465

20 грудня 2017 року на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває 44 доба планово-попереджувального ремонту. 7 листопада 2017 року о 2 год. 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 461,85 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Впровадження систем діагностики нового покоління на першому енергоблоці Хмельницької АЕС

2017-12-19

№ 464

Під час проведення капітального планово-попереджувального ремонту - 2017 на обладнанні реакторної установки першого енергоблока Хмельницької АЕС проводяться роботи з монтажу комплексної системи діагностики (КСД).

Комплексна система діагностики складається з локальних систем, таких як: віброконтроль та діагностика головних циркуляційних насосів, діагностика залишкового ресурсу, внутрішньореакторна шумова діагностика, виявлення вільних та слабкозакріплених предметів, контроль просочування теплоносія першого контуру у складі двох автономних підсистем, підсистеми акустичного контролю та підсистеми контролю вологості, контролю переміщення трубопроводів 1-го контуру. Роботи з впровадження систем діагностики виконуються поетапно.
Супроводом монтажу займаються фахівці ПрАТ «Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання «Імпульс», яке є розробником, виробником та постачальником високонадійних систем контролю та управління (СКУ) для АЕС із реакторами типу ВВЕР. За словами інженера виробничого об’єднання «Імпульс» Сергія Костіна, - колектив Хмельницької АЕС чітко усвідомлює, що впровадження та експлуатація комплексної системи діагностики на першому енергоблоці є запорукою успішного одержання дозволу на продовження терміну експлуатації.
Реконструкція і модернізація першого енергоблока проходить згідно із графіком впровадження «Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС», що дозволить підвищити рівень безпеки експлуатації, сприятиме можливості безперебійного контролю за технічним станом основного обладнання реакторної установки та допоможе своєчасно виявляти різні аномалії та дефекти в роботі устаткування. Аналогічна система (КСД) з 2009 року експлуатується на другому енергоблоці ХАЕС. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницькі атомники влаштували свято дітям у День святого Миколая

2017-12-19

№ 463

У день святого Миколая працівники Хмельницької АЕС влаштовують свято не лише своїм дітям. За давньою традицією, подарунки від Миколая колектив атомників готує для дітей, які найбільше потребують уваги. Уже котрий рік поспіль добрий Миколай в особах  представників Хмельницької АЕС відвідує маленьких пацієнтів в Нетішинській медикосанітарній частині.

Не змінили своїх традицій і цьогоріч працівники відділу соціального розвитку та представники профспілкової організації Хмельницької АЕС, відвідавши із подарунками дітлахів, яким довелося зустріти свято в лікарні.
Солодкі подарунки та вітання отримали 17 юних нетішинців, які, на жаль, захворіли і перебувають на лікуванні.
В холі дитячого відділення медсанчастини зібралися пацієнти та медичний персонал, аби пошанувати Святого Миколая та отримати солодощі.
Маленька Аня Федюк дуже вдоволена, адже хоч і захворіла, проте Миколай для дівчинки приніс приємний сюрприз. Вона знає, що це великий святий і щороку пише йому листа.
Подарувавши радість дітям, працівники атомної станції отримують у відповідь частинку тепла і світла, адже їм вдалося здійснити невеличке диво.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Юні фехтувальники міста-супутника Хмельницької АЕС серед найкращих

2017-12-19

№ 462

Вже стало традицією напередодні Святого Миколая підводити підсумки збіглого року серед учасників Дитячої ліги з фехтування на шаблях. У турнірі найсильніших, де брали участь шістнадцять найкращих юних шаблістів, визначали не лише призерів турніру, а й трійку лідерів за підсумками сезону.

Вихованці нетішинської дитячо-юнацької спортивної школи, якою опікується профспілковий комітет ВП ХАЕС, як зазвичай, показали гарні результати турніру та достойно підсумували сезон.

Зокрема, серед наймолодших перше місце в турнірі посів Дмитро Загребельний, який за підсумками року став другим. Серед дівчат у віковій категорії 2004-2005 років народження стабільні результати демонструвала і Софія Коваленко, яка завоювала «бронзу» турніру та посіла другу сходинку у цьогорічному рейтингу фехтувальників. Достойні результати протягом 2017 року показав і Дмитро Колобаєв, який, на жаль, поступився у боротьбі за трійку найсильніших, посівши четверте місце у змаганні та за підсумками року.

Тренують юних спортсменів Ольга Штурбабіна та Віталій Цисарук, які задоволені результатами підопічних та чекають нових здобутків і перемог. Така нагода у нетішинських фехтувальників настане найближчим часом на турнірі з фехтування на шаблях, який відбудеться в місті атомників  напередодні професійного свята енергетиків 20-21 грудня.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-12-19

№ 461

19 грудня 2017 року на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває 43 доба планово-попереджувального ремонту. 7 листопада 2017 року о 2 год. 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 437,54 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2017-12-18

№ 460

Викиди за період з 11.12.2017 по 18.12.2017 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0064
ІРГ 0.0692
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2017-12-18

№ 459

18 грудня 2017 року на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває 42 доба планово-попереджувального ремонту. 7 листопада 2017 року о 2 год. 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця - 413,23 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС