Новини

За минулу добу ХАЕС виробила 42.65 млн. кВт·год

2017-06-30

№ 236

30 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 899 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 18.65 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 493.53 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 998 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 698.37 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС стартувала Спартакіада Організації молоді Атомпрофспілки

2017-06-29

№ 235

29 червня на Хмельницькій АЕС стартувала ХV Спартакіада Організації молоді Атомпрофспілки України. З 29 червня по 1 липня молодь Запорізької, Южно-Української, Рівненської, Хмельницької та Чорнобильської АЕС, а також спортсмени Східної об’єднаної організації профспілок (СООП) змагатимуться в п’яти видах спорту.
 
Протягом трьох днів молоді атомники виявлятимуть найсильнішого та найспритнішого в турнірах з настільного тенісу, футболу, пляжного волейболу, бадмінтону та в легкій атлетиці.

На урочистому відкритті свята спорту очільник профспілкової організації ДП «НАЕК» «Енергоатом» Олексій Лич привітав молоду спортивну дружину атомників з побажанням достойно нести прапор енергокомпанії на спортивних теренах держави та світовому рівні, а також нагадав про загальнокомандне третє місце, яке вибороли представники Компанії на Всесвітніх спортивних робітничих іграх в Болгарії.

Заступник генерального директора з кадрів і соціального розвитку ВП ХАЕС Віктор Демидюк, в свою чергу, побажав учасникам натхнення та перемог, а також висловив надію, що свій спортивний запал молоді атомники перенесуть на трудові досягнення.

Окрім безпосередніх спортивних змагань для гостей міста атомників організаторами передбачено і змістовну культурну програму.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41.29 млн. кВт·год

2017-06-29

№ 234

29 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 716.52 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 17.2 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 474.88 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1003.68 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.09 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 674.36 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

З Днем Конституції!

2017-06-27

№ 233

Шановні працівники ХАЕС, дорогі друзі!

Конституція  України закріпляє права і свободи, за які століттями боролись трудящі не лише нашої держави. Основний Закон гарантує право на працю і відпочинок, на гідне сьогодення і впевнене майбуття. Хмельницька АЕС працює у строгому правовому полі і створює належні умови для трударів. Є впевненість, що праця атомника і надалі буде затребувана, що разом із державою ми зможемо забезпечити подальший економічний  і суспільний розвиток України­.

Бажаємо усім міцного здоров’я та творчого натхнення, добробуту, мудрості і далекоглядності, високих досягнень, успіхів у праці та нових звершень заради реалізації принципів Основного Закону нашої Вітчизни – народовладдя, гуманізму та законності.

Нехай у цей урочистий день повсюди панує світлий настрій, міцніє почуття гордості за свою країну.

Микола Панащенко, генеральний директор ХАЕС
Михайло Гук, голова профкому Хмельницької АЕС

Посол Польщі Ян Пєкло відвідав Хмельницьку АЕС

2017-06-27

№ 232

26 червня поточного року з ознайомчим візитом на Хмельницькій АЕС побували посол Республіки Польща в Україні та представники ДТЕК. Серед основних питань, які цікавили гостей, – перспективи синхронізації України з європейською енергосистемою ENTSO-E та реалізація проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз».

«Основна мета візиту – стратегічне партнерство України та Польщі, в тому числі і в галузі енергетики», - зазначив посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Під час перебування на ХАЕС делегація відвідала навчально-тренувальний центр, де ознайомилися із системою підготовки та підтримки кваліфікації персоналу атомної станції. Зокрема, на повномасштабному тренажері блочного щита управління (БЩУ) було змодельовано позаштатну ситуацію на АЕС, під час якої оперативний персонал ядерного об’єкта продемонстрував свої навики та вміння. В рамках програми візиту гості також побували в машинному відділенні та на БЩУ другого енергоблока ВП ХАЕС.

Детальніше зі станом експлуатації ХАЕС, основними показниками діяльності підприємства, а також станом справ щодо реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС» з підключення енергоблока №2 ХАЕС до європейської енергосистеми ENTSO-E ознайомили присутніх під час наради.

Доповідаючи про основні кроки щодо реалізації даного проекту, заступник головного інженера Олександр Копійко зазначив, що розроблено техніко-економічний аналіз, що підтверджує технічну можливість безпечної роботи енергоблока № 2, як на енергосистему ENTSO-E, так і на енергосистему України. Для фінансування реалізації даного проекту створено Європейський консорціум, до складу якого увійшли провідні компанії POLENERGIA (Польща), EDF Trading (Франція), Westinghouse (США-Швеція). Згідно із попередньою домовленістю, у липні поточного року консорціум має надати ТЕО підключення блока №2 ХАЕС до енергосистеми ENTSO-E.

За словами радника президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександра Ніконенка, реалізація цього проекту стане першим кроком на шляху до синхронізації енергосистем України та Європейського Союзу, що передбачено угодою про асоціацію між нашою державою та ЄС, а також сприятиме енергетичній безпеці країни.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Три золоті нагороди Чемпіонату України зі скелелазіння у спортсменки з міста-супутника Хмельницької АЕС

2017-06-27

№ 231

На Чемпіонаті України зі скелелазіння, вихованка гірського клубу «Вершина», яким опікується працівник Хмельницької АЕС Олександр Веремійчук, виборола три із чотирьох можливих золотих нагород.

У віковій категорії 2004-2005 років народження Катерина Педько була найкращою у наступних дисциплінах: боулдеринг, змагання на складність та багатоборство. Третю сходинку серед дівчат цієї ж вікової категорії у боулдерингу та багатоборстві посіла також нетішинка Юлія Ігнатеску (спортивний клуб «Пульсар).

За крок від п’єдесталу зупинилися скелелази клубу «Вершина» Ярослав Кондратюк, який був четвертим у змаганні на складність та багатоборстві, та Вікторія Нікітіна у боулдерингу і багатоборстві. До п’ятірки найкращих увійшла також нетішинка Софія Головачова.

Чемпіонату України зі скелелазіння передували обласні змагання з цього виду спорту, на яких із дванадцяти спортсменів ГК «Вершина» десятеро стали призерами турніру. Зокрема, на турнірі зі скелелазіння в Кам’янці-Подільському перші місця у своїх вікових категоріях посіли Данило Возницький, Ярослав Кондратюк та Катерина Педько.

За словами тренера юних спортсменів Олександра Веремійчука, скелелази гірського клубу «Вершина» не зупинятимуться на досягнутому, адже даний вид спорту продовжує розвиватися, і вже увійшов до складу олімпійських дисциплін. Отож, юним скелелазам з Нетішина є до чого прагнути, і їхні головні вершини ще попереду.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41.02 млн. кВт·год

2017-06-27

№ 230

27 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 707.76 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16.99 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 440.51 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1001.1 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.03 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 626.27 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2017-06-26

№ 229

Викиди за період з 19.06.2017 по 26.06.2017 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.003
ІРГ 0.0683
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 40.99 млн. кВт·год

2017-06-26

№ 228

26 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 709 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16.98 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 423.52 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 999 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.01 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 602.24 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Досвідом управління людськими ресурсами поділилися міжнародні експерти

2017-06-23

№ 227

22 червня 2017 року завершила роботу Міжнародна робоча група з тематики «Управління людськими ресурсами. Оптимальний процес «омолодження» персоналу.

Учасники робочої групи - представники Всесвітньої організація операторів АЕС (ВАО АЕС) з Чехії, Болгарії, Росії, центрального апарату експлуатуючих організацій ДП «НАЕК «Енергоатом» та АЕС України, а також Вінницького національного технічного університету України.

Члени робочої групи обмінялися інформацією і досвідом вдосконалення діяльності з питань системи соціального захисту працівників атомних електростанцій, деталізації заходів, що проводяться для соціального захисту працівників АЕС різних країн, залучення молодих фахівців для роботи в атомній енергетиці, використання досвіду експлуатуючих організацій інших країн в управлінні персоналом, мотивації персоналу тощо.

Підводячи підсумки робочої зустрічі, заступник генерального директора з кадрів та соціального розвитку Хмельницької АЕС Віктор Демидюк зазначив, що подібні заходи з обміну досвідом в галузі організації управління людськими ресурсами є надзвичайно важливими, вони сприяють підвищенню безпеки АЕС через підвищення якості організації роботи з персоналом.

Під час роботи увагу приділили психолого-педагогічній діяльності. Зокрема, зазначалося, що для підвищення ефективності психолого-педагогічної діяльності в області зниження помилок персоналу АЕС доцільна підготовка сертифікованих фахівців для проведення тематичних психологічних тренінгів та залучення психологів АЕС для роботи в розслідуванні малозначущих подій на АЕС.

Учасники зустрічі підтримали пропозицію Енергоатома організувати подібну зустріч спільно із ВАО АЕС-МЦ за темою «Особливості будівництва АЕС в сучасних умовах».

Експерти ВАО АЕС та учасники робочої зустрічі позитивно відзначили конструктивний підхід фахівців ХАЕС у висвітленні обговорюваних питань.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 40.96 млн. кВт·год

2017-06-23

№ 226

23 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 701 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16.9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 372.7 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.06 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 530.0 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 40.97 млн. кВт·год

2017-06-22

№ 225

22 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 706.5 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16.96 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 355.8 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000.5 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.01 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 505.95 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Питання управління людськими ресурсами обговорять на Хмельницькій АЕС

2017-06-21

№ 224

19 червня 2017 року на Хмельницькій АЕС розпочала роботу Міжнародна робоча зустріч з тематики «Управління людськими ресурсами. Оптимальний процес «омолодження» персоналу».

Координатором зустрічі є Всесвітня організація операторів АЕС (ВАО АЕС) за ініціативи Хмельницької АЕС. Експерти ВАО АЕС, а це фахівці із Болгарії,Чехії та Росії, представники НАЕК «Енергоатом» та АЕС України обговорять питання системи соціального захисту працівників АЕС, залучення молодих фахівців для роботи в атомній енергетиці, використання міжнародного досвіду в управлінні персоналом, фінансової складової мотивації персоналу та інші.

Учасники робочої зустрічі ознайомляться з підприємством, відвідають навчально-тренувальний центр, блочний щит управління та машинні зали діючих енергоблоків,обговорять низку тематичних презентацій, зустрінуться з персоналом, молодими спеціалістами. 

Як зазначив директор з кадрів і соціальних питань ДП «НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр: «Тема роботи з персоналом є дуже актуальною і її значення постійно зростає, насамперед сьогодні, коли Компанія рухається до корпоратизації. Корпоратизація вирішить питання із залученням інвестицій у розвиток атомної енергетики та НАЕК «Енергоатом».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 40.95 млн. кВт·год

2017-06-21

№ 223

21 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 705.42 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16.93 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 338.88 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000.8 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.02 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 481.93 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41.06 млн. кВт·год

2017-06-20

№ 222

20 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 705.6 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16.93 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 321.95 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005.42 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.13 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 457.91 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2017-06-19

№ 221

Викиди за період з 12.06.2017 по 19.06.2017 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0,00299
ІРГ 0,068
ЙОД 0,000729

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 40.99 млн. кВт·год

2017-06-19

№ 220

19 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 703 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16.88 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 305.88 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.11 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 433.78 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС завершила роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС

2017-06-16

№ 219

15 червня відбулося заключне засідання місії технічної підтримки ВАО АЕС, яка працювала на ХмельницькійАЕС з 13 червня.

За словами керівника місії Олександра Астапова, основна мета роботи експертів місії – обмін досвідом з практики радіаційного захисту, моніторингу радіаційного забруднення, а також розробка рекомендацій з покращення згаданих напрямків діяльності АЕС,- досягнута.
Під час роботи  місії експерти зустрічалися з персоналом ВП ХАЕС, працювали з документами, вели діалог з провідними фахівцями підприємства.
Заступник головного інженера ВП ХАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Костянтин Щербінін відзначив, що під час зустріч з персоналом ВП ХАЕС  було порушено багато цікавих аспектів радіаційного захисту, обговорення яких виявилося корисним для обох сторін.
Проект звіту місії Олександр Астапов вручив генеральному директору ВП ХАЕС Миколі Панащенку.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41,0 млн. кВт·год

2017-06-16

№ 218

16 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 706 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 254,3 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 361,5 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 40,9 млн. кВт·год

2017-06-15

№ 217

15 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 706 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 237,3 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,02 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 337,3 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 40,9 млн. кВт·год

2017-06-14

№ 216

14 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 704 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 220,3 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,0 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 313,3 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС

2017-06-13

№ 215

На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС. Місія працюватиме з 13 по 16 червня. 

Міжнародні фахівці в галузі радіаційного захисту разом із спеціалістами Хмельницької АЕС вивчать і обговорять питання стосовно практики радіаційного захисту на ХАЕС та перевірять відповідну документацію. Зокрема, питання використання індивідуальних дозиметрів, оцінки контролю радіаційного ризику, вимог процедур радіаційного захисту, систем контролю непоширення радіаційного забруднення тощо.
Відкриваючи роботу місії, генеральний директор ВП «Хмельницька АЕС» Микола Панащенко зазначив, що ХАЕС є активним учасником програм і дій Всесвітньої асоціації операторів атомних  станцій і запросила місію технічної підтримки на Хмельницьку АЕС з метою подальшого підвищення безпеки і надійності атомної електростанції.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41,0 млн. кВт·год

2017-06-13

№ 214

13 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 705 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 203,4 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1001 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 289,3 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2017-06-12

№ 213

Викиди за період з 06.06.2017 по 12.06.2017 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0,0031
ІРГ 0,0729
ЙОД 0,0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41,0 млн. кВт·год

2017-06-12

№ 212

12 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 703 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 186,5 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 265,3 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41,0 млн. кВт·год

2017-06-09

№ 211

9 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 703 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 135,8 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 192,9 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

«Весняна школа» на Хмельницькій АЕС

2017-06-08

№ 210

Учасники освітньої програми «Весняна школа НАЕК «Енергоатом – 2017» 6 – 7 червня побували на ХАЕС .
Студенти та молоді науковці провідних вишів України відвідали Хмельницьку АЕС. Екскурсійна поїздка відбулась в рамках реалізації просвітницького проекту НАЕК «Енергоатом» «Весняна школа».

Гості побували в основних технологічних цехах, навчально – тренувальному центрі, ознайомились з роботою обладнання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО). Також відвідувачі ХАЕС мали можливість ближче познайомитись з життям міста атомників, історичним містечком Острог та побували в Острозькій академії.
Ознайомчу екскурсію в турбінному відділенні енергоблоку №2 ХАЕС для гостей провели молоді спеціалісти турбінного цеху. Вчорашнім і нинішнім студентам було цікаво спілкуватись.
Учасники проекту також зустрілись з генеральним директором Хмельницької АЕС Миколою Панащенком. Окрім розповіді і питань з виробничої діяльності АЕС, учасників «Весняної школи» цікавили питання світового досвіду поводження з РАВ, розробка проектів новітніх реакторних установок, збалансованості енергетичної системи, і, звичайно ж, питання працевлаштування.
Невимушене цікаве спілкування, нові знання  і позитивні враження отримали гості під час відвідин Хмельницької АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 40,3 млн. кВт·год

2017-06-08

№ 209

8 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 706 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,2 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 118,9 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 168,8 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41,0 млн. кВт·год

2017-06-07

№ 208

7 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 707 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 85,1 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 120,6 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41,3 млн. кВт·год

2017-06-06

№ 207

6 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 706.86 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16.9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 85.05 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004.34 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 120.57 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 41.3 млн. кВт·год

2017-06-02

№ 206

2 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 718 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 17,2 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 17,2 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 24,1 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

1 червня на Хмельницькій АЕС стартували громадські обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 років».

2017-06-01

№ 205

1 червня на Хмельницькій АЕС стартували громадські обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 років».

У обговоренні проекту звіту про екологічну оцінку КЗПБ АЕС України взяли участь фахівці Енергоатома, Хмельницької АЕС, Консультанта групи управління проектом КЗПБ та громадськість міста Нетішина.
З основами проекту звіту про екологічну оцінку КЗПБ АЕС України ознайомив присутніх начальник відділу екології Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Немцов, який констатував, що багаторічна експлуатація АЕС продемонструвала надійну і стійку роботу енергоблоків. У той же час, постійне підвищення вимог з безпеки, що висуваються до АЕС з боку світової спільноти, вимагає вжиття заходів з підвищення безпеки.
На сьогодні виконується «Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій» (далі КЗПБ), затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2011 року №1270, розроблена відповідно до Указу Президента України від 12 травня 2011 року № 585 про введення в дію рішення засідання Ради національної безпеки і оборони України з питань безпеки АЕС України та перспектив розвитку атомної енергетики України в світлі подій на АЕС «Фукусіма-1». Термін завершення реалізації КЗПБ грудень 2020 року.
Витрати на виконання КЗПБ здійснюються за рахунок власних ресурсів Компанії, а також грошей, виділених як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Євратомом. У 2014 р. ратифіковано угоду з Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейським співтовариством атомної енергетики (Євратом) про надання кредитних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом» для реалізації КЗПБ на суму 600 млн. євро. Дані кошти передбачено на закупівлю тільки основного обладнання для реалізації заходів КЗПБ та тільки за процедурами європейських партнерів.
Для отримання кредиту під державні гарантії на реалізацію КЗПБ був розроблений проект відповідного техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) КЗПБ. Складовою частиною ТЕО є екологічна оцінка КЗПБ, проект звіту про екологічну оцінку, підготовлений Енергоатомом відповідно до вимог національного законодавства та Екологічної і соціальної політики ЄБРР.
Підсумовуючи результати проекту звіту про екологічну оцінку Олександр Немцов зауважив, що загалом, реалізація заходів КЗПБ - це підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків і надійності їх роботи, зменшення ризиків виникнення аварій під час стихійного лиха або інших екстремальних ситуацій не здійснює негативного впливу на навколишнє середовище.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька АЕС виконала планове завдання із виробництва електроенергії за травень 2017 року на 116,6%

2017-06-01

№ 204

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за травень поточного року на 116,6%. З початку 2017 року даний показник склав 106, 4%.

У травні 2017 року Хмельницькою атомною електростанцією вироблено 1 431,4 млн. кВт*год електроенергії при плані 1 228 млн. кВт*год електроенергії. Зокрема, першим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 687,2 млн. кВт*год електроенергії, другим – 744,2 млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 96,20% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала травень місяць поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 92,37%, на другому – 100,02%.

З початку 2017 року ХАЕС виробила 7 128,3 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 3 471,3 млн. кВт*год, другим –
3 657 млн. кВт*год.

З початку експлуатації (станом на 24:00 31.05.2017 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 275 117,6 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС обговорили питання щодо реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – Євросоюз»

2017-06-01

№ 203

31 травня на Хмельницькій АЕС відбулася нарада з питань реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС» за участі представників компаній POLENERGIA (Польща), EDF Trading (Франція), Westinghouse (США-Швеція), а також керівництва Міненерговугілля, Енергоатома, Укренерго, Українського центру сприяння розвитку державно-приватного партнерства.

Метою проекту «Енергетичний міст Україна - Європейський Союз» є збільшення енергетичного потенціалу та підвищення інвестиційної привабливості України вже в короткостроковій перспективі.
В рамках візиту делегація побувала в машинному відділенні та на блочному щиті управління другого енергоблока ХАЕС, взяла участь у спільній із провідними фахівцями Хмельницької АЕС нараді.
Гостей ознайомили з поточним станом експлуатації атомної станції та станом реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС» в частині живлення власних потреб ВП ХАЕС.    У рамках реалізації пілотного проекту «Енергетичний міст Україна - Європейський Союз»: проектним інститутом ПАТ «Київенергопроект» вже розроблено техніко-економічний аналіз «Підключення енергоблока №2 ХАЕС до Бурштинського острова», виконані дослідження та визначені технічні умови надійної реалізації проекту; проведено низку нарад, переговорів з потенційними учасниками проекту з європейської сторони.
Учасники наради обговорили можливості сторін, технічні та інші питання.
Нагадаємо, що згідно із наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 25.11.2014 № 840 було прийнято «Програму першочергових організаційно-технічних заходів з підготовки ОЕ України до роботи з об'єднанням енергосистем європейських держав», та розпочато підготовчі роботи із синхронізації вітчизняної енергосистеми із європейською системою ENTSO-E. Одним з найбільш перспективних етапів переходу до синхронної ОЕС України з ENTSO-E є підключення енергоблока № 2 ВП ХАЕС до європейської енергосистеми через існуючі лінії 750 кВ «ХАЕС - Жешув» і «ХАЕС – Західно - Українська».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

За минулу добу ХАЕС виробила 48.1 млн. кВт·год

2017-06-01

№ 202

1 червня 2017 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 715 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,04 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 687,23 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,01 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 744,18 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС