Конференції трудового колективу та первинної профспілкової організації відбулися на Хмельницькій АЕС

2018-02-09

№ 47

8 лютого на Хмельницькій АЕС відбулись конференції трудового колективу та первинної профспілкової організації, основним завданням яких було підведення підсумків діяльності за 2017 рік.

Делегати від підрозділів заслухали звіт про виконання показників діяльності Хмельницької АЕС за 2017 рік відповідно до зобов’язань, передбачених Колективним договором ДП «НАЕК «Енергоатом», який представив генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко.

Керівник атомної станції акцентував увагу на основних показниках діяльності колективу та розповів про подальші плани та перспективи. В ході конференції генеральний директор ХАЕС відповів на низку питань, що хвилюють трудовий колектив. Серед найбільш обговорюваних - оплата праці, охорона праці та соціальні гарантії.

На конференції були заслухані також питання виконання Колективного договору ДП «НАЕК «Енергоатом» за 2017 рік, виконання постанови минулорічної конференції трудового колективу, звіт комісії з трудових спорів, питання охорони праці На профспілковій конференції голова ППО ХАЕС Михайло Гук прозвітував про роботу профспілкового комітету Хмельницької АЕС за 2017 рік. Профспілковий лідер атомної станції зазначив, що нині на обліку налічується 5567 членів профспілки. В структурі ППО ХАЕС 35 профспілкових ланок першого рівня – цехкоми та 111 ланок другого рівня – профгрупи.

Вирішення поточних питань в робочому порядку здійснюють постійнодіючі в профспілковому комітеті 13 комісій при активній допомозі голів цехових комітетів та профспілкового активу.
Розповідаючи про досягнення, лідер профспілки більш детально зупинився на питанні оплати праці, яке найбільш цікавить персонал атомної станції.

«Головним питанням для кожного працівника залишається рівень його заробітної плати. І, звичайно, для профкому та його профільної комісії дане питання протягом звітного періоду було також ключовим. Варто відзначити той факт, що не дивлячись на жорстку регуляторну політику НКРЕКП, саме завдяки участі профспілок двічі в звітному періоді вдавалося залучати до фонду оплати праці (ФОП) позапланові кошти і таким чином піднімати рівень доходів наших працівників»,- зазначив профспілковий лідер.

Під час профспілкової конференції було також заслухано звіт ревізійної комісії, а та обговорено пропозиції щодо подальшого медичного страхування працівників Хмельницької АЕС та збільшення суми допомоги у випадку серйозних захворювань.

Делегатами обох конференцій роботу Хмельницької АЕС та первинної профспілкової організації за звітний період було визнано задовільною.

Конференції делегували представників ВП ХАЕС для участі у відповідних конференціях ДП «НАЕК «Енергоатом».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-02-09

№ 46

9 лютого 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1012 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20.92 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 24.43 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.3 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 194.1 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Екологічний тур науковців на водосховище Хмельницької АЕС

2018-02-08

№ 45

Фахівці Хмельницької АЕС взяли участь у підготовці і проведенні регіонального круглого столу, присвяченого Міжнародному дню водно-болотних угідь. Захід проходив за участі науковців Українського товариства охорони птахів, Національних природних парків «Дермансько-Острозького» та «Мале Полісся», що розташовані в зоні спостереження ХАЕС. За словами організаторів, основна мета круглого столу – об’єднання зусиль у напрямку збереження та дослідження унікальних екосистем регіону Малого Полісся.

Учасникам круглого столу було презентовано низку доповідей щодо історії досліджень водно-болотних угідь Малого Полісся, діяльності Національних природних парків як осередків збереження болотних екосистем Хмельниччини та Рівненщини, а також розвиткку екологічного туризму. Значна увага була приділена водосховищу Хмельницької АЕС. Про водойму-охолоджувач як унікальну екосистему розповів Олександр Голод, заступник начальника відділу охорони навколишнього середовища Хмельницької АЕС.

О. Голод зазначив, що ставок-охолоджувач електростанції займає площу 22 км кв.,  а до контролю якості води залучаються працівники екологічно-хімічної лабораторії, якою він опікується. Якість води відповідає всім встановленим санітарним нормам і за деякими показниками вважається чистішою за ту, що протікає у річці Горинь. Стабільна екологічна обстановка на території водосховища та й 30-кілометрової зони спостереження в цілому сприяє розмноженню та росту багатьох видів риб.

Водойма-охолоджувач  - складна технічно-екологічна система, додатковий підігрів води якої збільшує вегетаційний період та суттєво впливає на протікання гідробіологічних процесів, а вони, в свою чергу, впливають на формування гідрохімічного режиму. Не випадково водоймі-охолоджувачу Хмельницької АЕС присвячена монографія за редакцією професора, доктора біологічних наук Олександра Протасова «Техно-экосистема АЭС. Гидробиология, абиотические факторы, экологические оценки». У книзі представлені результати багаторічних досліджень водосховища Хмельницької АЕС (гідродинаміка водойми-охолоджувача, гідрохімія, планктон, зообентос, періфітон, іхтіофауна, паразітологична ситуація, вищі водні рослини).

Слід зазначити, що для забезпечення правильної експлуатації водосховища Хмельницька АЕС працює у тісному контакті з провідними науково-дослідними інститутами України, зокрема з Публічним акціонерним товариством “Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут “ЕНЕРГОПРОЕКТ”, Українським науково-дослідним інститутом екологічних проблем (УкрНДІЕП) м. Харків, Державним підприємством “Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного реагування ” (ДП “ДНІЦ СКАР”).

Продовжуючи тему про особливості станційної водойми голова Рівненського обласного відділення Українського товариства охорони птахів, член Західноукраїнського орнітологічного товариства Василь Ільчук розповів про постійну присутність різних видів птахів, для яких це місце є не тільки хорошим прихистком, а й стабільною кормовою базою. За підрахунками, які він проводить вже 10 років, на водосховищі Хмельницької АЕС можна побачити 76 видів птахів, частина з них занесена до Червоної книги. Особисто Василю Ільчуку приємно спостерігати за поведінкою лебедів-шипунів, яких на водосховищі налічується у різну пору року більше 200. Вони звикли до уваги людей, тому із вдячністю ласують принесеним хлібом і зерном.

Після завершення роботи регіонального круглого столу його учасники були запрошені на екскурсію, яку підготував відділ роботи з громадськістю та ЗМІ Хмельницької АЕС. Першим об’єктом відвідин стала дільниця біомеліорації ХАЕС. Саме тут займаються розведенням таких риб, як короп, білий та чорний амури, товстолоб. Про унікальність процесів розведення екскурсантам розповів начальник дільниці біомеліорації гідротехнічного цеху Олег Братенко. Він також повідомив, що розведення різних риб є технологічною необхідністю, адже вони допомагають підтримувати оптимальні фізико-хімічні характеристики води, яка використовується для стабільної роботи великої кількості обладнання.

Пізніше учасники  ознайомились із постійними пернатими мешканцями водосховища. Під час туру вдалося побачити бакланів, крижнів, лисок та граціозних лебедів.

Відвідувачі отримали наочне підтвердження заслуханих доповідей учасників круглого столу і переконались в тому, що водойма-охолоджувач, створена силою рук і розуму людини, є свідченням екологічного благополуччя, гармонійного співіснування потужного промислового виробництва з навколишнім середовищем.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-02-08

№ 44

7 лютого 2018 року о 16 год. 55 хв. після проведення планово-попереджувального ремонту, перший енергоблок Хмельницької АЕС підключено до енергомережі.
Сьогодні, 8 лютого енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 825 МВт. (станом на 8:16). За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 3,3 млн. кВт*год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. (станом на 8:16). За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця -169,8 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Сучасні методики управління охороною праці впроваджують на Хмельницькій АЕС

2018-02-07

№ 43

З січня цього року на Хмельницькій АЕС розпочато навчання з охорони праці за новою сучасною методикою. Заняття за модулем «Ризик-орієнтовний підхід в системі менеджменту охорони праці» відвідали начальники підрозділів та керівники відповідних робочих груп. Для інженерів з охорони праці, проведено більш поглиблений курс навчання, який також включає «Ідентифікацію небезпек та оцінювання пов’язаних з ними ризиків». Загалом, з новими методиками управління охороною праці з початку року вже ознайомилося більше чотирьохсот працівників атомної станції.

Система управління охороною праці (в тому числі гігієни праці та безпеки) ВП ХАЕС діє відповідно до Положення про систему управління охороною праці на ХАЕС із врахуванням міжнародних стандартів, зокрема OHSAS 18001:2007 та є складовою частиною інтегрованої системи управління Енергоатома. Дієвість OHSAS 18001:2007 обумовлена системним підходом до вирішення питань безпеки.

Нагадаємо, що в ДП «НАЕК «Енергоатом» успішно проведені сертифікаційні аудити на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», а також проведено підготовку до сертифікації за міжнародним стандартом OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». Отримані відповідні сертифікати та розроблені коригувальні заходи.

Коригувальні заходи передбачили вирішення специфічних питань стандарту OHSAS 18001:2007, а саме: завершення розробки та затвердження «Положення про систему управління охороною праці ДП «НАЕК «Енергоатом»; «Методики (процедури) ідентифікації небезпек, оцінювання та управління ризиками для життя та здоров’я персоналу енергокомпанії; розробку Карт ідентифікації небезпек та оцінювання пов’язаних з ними ризиків для життя та здоров’я персоналу Компанії, з урахуванням особливостей діяльності відокремлених підрозділів.

При розробці першого модулю «Ризик-орієнтовний підхід в системі менеджменту охорони праці», інструктори навчально-тренувального центру (НТЦ) Хмельницької АЕС досліджували світовий досвід впровадження ризик-орієнтовного підходу, положення міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 14001 та OHSAS 18001, а також дані Міжнародної організації праці. При розробці другого модуля «Ідентифікація небезпек та оцінювання пов’язаних з ними ризиків» акцент був поставлений на вимогах «Методики ідентифікації небезпек, оцінювання та управління ризиками для здоров’я працівників ДП «НАЕК «Енергоатом».

За словами керівника відділу загальної підготовки персоналу НТЦ ВП ХАЕС Юрія Дяченка, при проведенні занять інструктори намагалися донести до працівників усі переваги від впровадження сучасних підходів у сфері управління охороною праці для підприємства в цілому та окремо на кожному робочому місці. На другому навчальному модулі працівники мали можливість детально розглянути поетапне заповнення карти ідентифікації небезпек та оцінки ризиків. Звісно, навчання за новим та цікавим напрямком не обійшлося без дискусій та запитань.

«Сьогодні у працівників, які братимуть участь у розробці карт ідентифікації небезпек та оцінки ризиків є унікальна можливість посприяти ще більш ефективній діяльності існуючої системи управління охороною праці, але мало навчити персонал виконанню процедур, потрібно сформувати в колективу ХАЕС ризико-орієнтовне мислення, яке стане фундаментом – основою для побудови та функціонування системи менеджменту», - зауважив Ю. Дяченко.

Впровадження ризик-орієнтовного підходу на Хмельницькій АЕС дасть можливість підприємству: систематично виявляти та ефективно усувати недоліки, забезпечуючи охорону праці; ідентифікувати та оцінювати ризики небезпек, які можуть вплинути на результативність системи менеджменту гігієни та безпеки праці, а також визначати та впроваджувати запобіжні дії для усунення цих небезпек.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-02-07

№ 42

Сьогодні, 7 лютого 2018 року на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває дев’яносто третя доба планово-попереджувального ремонту.
7 листопада 2017 року о 2 год. 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. (станом на 8:05). За минулу добу енергоблоком вироблено 24,22 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця -145,54 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-02-06

№ 41

Сьогодні, 6 лютого 2018 року на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває дев’яносто друга доба планово-попереджувального ремонту.
7 листопада 2017 року о 2 год. 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. (станом на 8:06). За минулу добу енергоблоком вироблено 24,21 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця -121,32 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2018-02-05

№ 40

Викиди за період з 29.01.2018 по 05.02.2018 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0029
ІРГ 0.0691
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-02-05

№ 39

Сьогодні, 5 лютого 2018 року на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває дев’яносто перша доба планово-попереджувального ремонту.
7 листопада 2017 року о 2 год. 46 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. (станом на 8:32). За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт*год електроенергії, з початку місяця -97,11 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС