Другий енергоблок Хмельницької АЕС підключено до енергомережі

2018-06-08

№ 198

8 червня о 20 год. 59хв., після усунення несправності другий енергоблок Хмельницької АЕС підключено до енергосистеми. Триває набір потужності.

Нагадаємо, що сьогодні о 3 год. 52 хв. внаслідок хибного спрацювання технологічного захисту другий енергоблок Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі. За фактом відключення турбогенератора реакторну установку автоматично розвантажено до 40% теплової потужності.

Згідно з попередньою оцінкою за міжнародною шкалою INES подію класифікують: «поза шкалою» рівнем «0».

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Аудит у підрядника провели спеціалісти Хмельницької АЕС

2018-06-08

№ 197

Протягом збіглого тижня спеціалісти Хмельницької АЕС проводили аудит на підтвердження здатності колективного виробничого підприємства монтажного управління «Електропівденьзахідмонтаж» (КВП МУ-13) виконувати роботи для підприємств Енергоатома із забезпеченням гарантованої якості та виконанням вимог з ядерної та радіаційної безпеки.

Аудит проводився на основі «Плану-графіку оцінки постачальників ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2018 р.» за такими критеріями, як системи управління якістю, настанови щодо здійснення аудитів систем управління», вимоги до системи управління експлуатуючої організації (оператора), порядок проведення навчання і перевірки знань з питань ядерної та радіаційної безпеки у персоналу експлуатуючої організації (оператора) та юридичних осіб, які залучаються експлуатуючими організаціями як підрядники, загальні вимоги до системи управління діяльністю у сфері використання ядерної енергії, тощо.

Учасники проведення аудиту звернули увагу на перелік робіт, які проводяться КВП МУ-13 «Електропівденьзахідмонтаж» під час участі у ремонтних кампаніях на діючих енергоблоках Хмельницької АЕС. Серед них - комплекс електромонтажних робіт з монтажу електротехнічного обладнання зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж і систем, приладів автоматизації та засобів вимірювання, автоматизованої системи управління технологічним процесом (АСУ ТП); зварювальні і слюсарні роботи з монтажу імпульсних трубопроводів контрольно-вимірювальних приладів АСУ ТП, трубопроводів газового пожежогасіння, герметичних кабельних проходок; комплекс робіт протипожежного призначення; електромонтажні і зварювальні роботи на системах безпеки і системах, важливих для безпеки об’єктів АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» у відповідності із дозвільними документами; контроль якості зварних з’єднань неруйнівними методами (візуальний і вимірювальний контроль, капілярний контроль ( контроль герметичності) у відповідності з дозвільними документами.

Досвід проведення аналогічних робіт на енергоблоках, які успішно одержали право продовження терміну експлуатації у монтажників є. Зокрема, в рамках продовження терміну експлуатації другого енергоблока Южно-Української АЕС, колективне виробниче підприємство МУ-13 «Електропівденьзахідмонтаж» виконало роботи в якості підрядника за такими напрямками, як впровадження системи віброшумової діагностики реакторної установки, будівельно-монтажні роботи з реконструкції СНЕ ТВ, заміну кабельних гермопроходок. Роботи були виконані вчасно та якісно, згідно із встановленими графіками. Підприємство має необхідні дозвільні документи, обладнання та матеріально-технічну базу. Наявність технологічного забезпечення, персоналу високої кваліфікації із значним досвідом дає можливість виконання електромонтажних та інших робіт на електротехнічному обладнанні, обладнанні АСУ ТП і кабельному господарстві.

«Проходження таких аудитів для нас має велике значення», - розповідає начальник виробничо-технічного відділу колективного виробничого підприємства МУ-13 «Електропівденьзахідмонтаж» Богдан Рудик, - «на основі її позитивних висновків нам надається право брати участь у будівельно-монтажних роботах, реконструкції та модернізації першого та другого енергоблоків Хмельницької АЕС та інших АЕС нашої держави».

За результатами проведення аудиту буде складений звіт, який буде поданий на затвердження генеральному директору Хмельницької АЕС Миколі Панащенку.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-06-08

№ 196

Сьогодні, 08 червня енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1000 МВт.
За минулу добу енергоблоком вироблено 23,64 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця- 160,4 млн. кВт*год електроенергії.

8 червня о 3 год. 52 хв. другий енергоблок Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі через посадку клапанів турбогенератора і автоматично розвантажено до 40% теплової потужності. Причини встановлюються.
За минулу добу енергоблоком вироблено 23,68 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця -165,36 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС