Хмельницька АЕС – Японія. Обмін досвідом задля підвищення безпеки діючих АЕС

2018-06-20

№ 212

Представники Наглядового комітету з питань реформування ядерного сектору компанії Tokyo Electric Power Company Holdings, Японської електроенергетичної компанії (ТЕРСО) та компанії Toshiba International (Японія) 19  червня відвідали Хмельницьку АЕС. Метою візиту є обмін досвідом з питань забезпечення надійності, безпеки та стабільної роботи експлуатації АЕС.

З японської сторони участь у робочій зустрічі взяли Масафумі Сакураї - член Національного законодавчого зібрання Незалежної комісії Японії з розслідування ядерної аварії на АЕС Фукусіма,  Казухіро Сузукі – генеральний секретар Наглядового комітету з питань реформування ядерного сектору, Їро Тсичияма – керівник групи з питань впровадження реформ у ядерній галузі та з питань комунікацій при Секретаріаті Наглядового комітету з питань реформування ядерного сектору компанії ТЕРСО, Канеко Ітару – директор з питань енергетики Toshiba International.
В рамках зустрічі для гостей було проведено ознайомчу екскурсію, під час якої вони ознайомились із діяльністю навчально-тренувального центру, повномасштабного тренажеру, оглянули машині зали діючих енергоблоків, блочний щит управління.  
Японські гості зустрілися із адміністрацією станції на чолі із генеральним директором Хмельницької АЕС Миколою Панащенком, «В нас є багато напрацювань, якими ми із задоволенням поділимося з нашими гостями» - сказав  Микола Сергійович. Він ознайомив гостей з історією будівництва станції, техніко-економічними показниками, станом продовження експлуатації енергоблока №1, проаналізував динаміку порушень в роботі ХАЕС, впливом на навколишнє середовище та ін. Зокрема, він відмітив, що Хмельницька АЕС вже одинадцять років працює без порушень, пов’язаних з безпекою.
Щодо питань надійності та безпеки АЕС України після аварії на АЕС Фукусіма доповідав Євген Носиков, заступник головного інженера з експлуатації Хмельницької АЕС. Він зазначив, що за наявності відповідних систем безпеки на українських АЕС така послідовність подій та аварія, яка сталася на японській АЕС Фукусіма неможлива апріорі. Україна провела стрес-тести на своїх АЕС та  впроваджує всі заходи щодо підвищення безпеки діючих АЕС.
Під час зустрічі обговорювались також питання інформаційної політики, системи аварійного реагування, проведення протиаварійних тренувань, інформаційну взаємодію ХАЕС з населенням регіону розташування.
Після ознайомлення зі станцією керівник японської делегації Масафумі Сакураї поділився враженнями: «Головна мета нашого візиту це обмін досвідом, зокрема з питань безпеки діючих енергоблоків, яку ми оцінюємо на високому рівні.. Хмельницька АЕС незвичайна українська АЕС. Також хочеться відмітити і інформаційну політику, яка проводиться на Хмельницькій АЕС, робота з громадськістю досить багатоканальна, багаторівнева з різних соціальних напрямків»

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницьку АЕС перевірятимуть на предмет дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки

2018-06-20

№ 211

З 19 червня до 2 липня цього року Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України проведе планову перевірку Хмельницької АЕС на предмет дотримання та виконання встановлених законодавством вимог у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Група у складі представників ДСНС України, головного управління ДСНС у Хмельницькій області, державного пожежно-рятувального загону №3 м.Нетішина, керівників та фахівців основних цехів та підрозділів, служби відомчого нагляду і пожежної безпеки протягом двох тижнів перевірятиме території, приміщення, будівлі та споруди Хмельницької АЕС. За результатами перевірки буде складений відповідний акт.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-06-20

№ 210

20 червня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 988 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 447,4 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 974 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,6 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 428,8 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС