На Хмельницькій АЕС завершила роботу VII Літня Ядерна Школа

2018-07-12

№ 238

З 2 по 12 липня на Хмельницькій АЕС функціонувала VII Літня Ядерна Школа для студентів профільних вищих навчальних закладів. Серед учасників Ядерної Школи студенти та викладачі Київського, Харківського, Вінницького, Львівського, Одеського Національних технічних університетів, а також університетів Чехії.

Курс навчання Ядерної Школи включав в себе теоретичну і практичну частину. Кращі студенти-енергетики мали унікальну нагоду ознайомитися безпосередньо з виробництвом, а також поспілкуватися із фахівцями Хмельницької АЕС. По завершенню навчання студенти поділилися своїми враженнями зазначивши, що почерпнули багато нового, про що не говорили, і з точки зору практичного досвіду, не могли згадувати в університеті. Особливо задоволені майбутні енергетики практичною частиною та чудовою нагодою поспілкуватися із оперативним персоналом Хмельницької АЕС, що дало змогу переконатися - керування українськими атомними станціями здійснюють професіонали.

В рамках програми навчання студенти профільних вишів мали можливість не лише прослухати курс лекцій, підготовлений фахівцями навчально-тренувального центру ХАЕС, викладачами профільних навчальних закладів, а і презентувати свої доповіді та наукові роботи. Участь у Ядерній Школі, це своєрідний екзамен, який студенти здали успішно. Як результат, всі учасники отримали сертифікати ДП «НАЕК «Енергоатом», найбільш активні – подяки і грамоти Хмельницької АЕС та Українського Ядерного Товариства, а також визначені нагородами Енергоатома та цінними подарунками призери конкурсу наукових доповідей на ядерно-енергетичну тематику. Найкращою визнано роботу студента Одеського Національного політехнічного університету (ОНПУ) Олексія Шаргіна. Друге місце посів чеський представник Ян Сиблік. Робота Сергія Троцюка, студента ОНПУ, удостоєна третього місця.

Підсумовуючи результати діяльності Ядерної Школи, начальник відділу кадрової політики департаменту управління кадрами дирекції з кадрів та соціальних питань ДП «НАЕК «Енергоатом» Олена Баришева зазначила, що енергокомпанія з 1991 року співпрацює з профільними вишами з питань підготовки кадрів. «У 2015 році в Енергоатомі проходила партнерська перевірка ВАО АЕС, на якій досвід Компанії визнано позитивним і унікальним, адже підготовка кадрів для українських АЕС розпочинається вже з профорієнтації школярів в містах-супутниках атомних станцій.

Такі проекти, як Літня Ядерна Школа, надають можливість більше дізнатися про ядерне підприємство, усвідомити вибір своєї спеціалізації та сприяють подальшому професійному росту», - зауважила О. Баришева.
Завершуючи роботу Ядерної Школи, викладачі і студенти профільних вузів, які за період навчання стали єдиною сім’єю, відзначають позитивну та дружню атмосферу та унікальну можливість навчатися новому у фахівців-практиків та один в одного.

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-07-12

№ 237

12 липня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 993 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.9 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 264.11 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 976 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.51 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 261.21 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС