Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-07-06

№ 232

6 липня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1001 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.05 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 120.33 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 986 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.82 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 119.47 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС вдосконалюють систему фізичного захисту

2018-07-05

№ 231

На Хмельницькій АЕС реалізовується низка проектів із вдосконалення системи фізичного захисту за фінансової підтримки Регулюючого органу з радіаційної безпеки Швеції та органу з радіаційного захисту Норвегії. 4 липня цього року їхні представники, а також відповідні фахівці Міненерговугілля, Енергоатома та корпорації «ТСМ Груп», яка займається впровадженням та реалізацією цих проектів, відвідали Хмельницьку АЕС.

Презентуючи роботу енергопідприємства, генеральний директор ВП Хмельницької АЕС Микола Панащенко наголосив, що АЕС працює безпечно та надійно. На сьогодні виконується значний обсяг робіт щодо забезпечення й обґрунтування можливості продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблока №1 ХАЕС з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, встановлених чинними нормами і правилами. «Перед нами стоїть завдання виконати усі заплановані заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока. На сьогоднішній день вже виконано 60% відповідних робіт», - підкреслив керівник підприємства.

Серед основних проектів із вдосконалення системи фізичного захисту, які знаходяться в стадії реалізації: технічне переоснащення засобів контролю доступу фізичного захисту на першому енергоблоці ХАЕС та створення центрального пульта системи фізичного захисту.
Заступник генерального директора з фізичного захисту та режиму ВП ХАЕС Олег Редзинець зазначив, що технічне переоснащення комплексу інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту та створення центрального пульта ФЗ атомної станції дозволить мінімізувати вплив людського фактора на забезпечення фізичного захисту об’єкта, виконати відповідні вимоги зміненого законодавства, інтегрувати всі інженерно-технічні засоби в єдиний комплекс з центральним управлінням.

Впровадження проекту щодо технічного переоснащення засобів контролю розпочато в 2015 році, вартість якого складає 58 мільйонів гривень. Значний вклад, а це 22,3 % від загальної вартості вніс Шведський регулюючий орган з радіаційної безпеки. Нині здійснюється монтаж відповідного обладнання, загальний стан готовності оцінюється в 70-75%.

Вартість наступного проекту із спорудження центрального пульта системи фізичного складає 45 млн. грн. із яких 35 млн. грн. – обладнання. Будівельно-монтажні роботи вже завершено, на черзі - оздоблення.

Під час візиту фахівці з ядерної та радіаційної безпеки побували на будівельному майданчику центрального пульта фізичного захисту, пункті контролю доступу, оглянули місця монтажу обладнання поставленого за контрактом. Підсумовуючи результати візиту іноземні гості зазначили, що задоволені отриманим результатом та готові і надалі продовжувати співпрацю.

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-07-05

№ 230

5 липня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.09 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 96.29 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 992 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.85 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 95.65 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Народний депутат Вікторія Войціцька: «Втрата цінних кадрів з наших АЕС небезпечна і неприпустима»

2018-07-04

№ 229

Народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Вікторія Войціцька разом з представниками Атомпрофспілки під час брифінгу, що відбувся у Верховній Раді 3 липня 2018 року, закликала парламентарів підтримати інтереси кожного енергоспоживача України та атомну галузь країни.

«Вимога до парламенту – прийняти у другому читанні соціальний законопроект №3131, який полегшить працівникам державних підприємств приватизацію житла, в якому вони проживають. Ми разом з Атомпрофспілкою будемо відстоювати як інтереси атомної галузі, так і інтереси кожного енергоспоживача України, бо це єдино чесна і справедлива позиція!», - наголосила Вікторія Войціцька.

Народний депутат зазначила, що Держава чомусь ставиться до ядерної енергетики як до «нелюбої дитини». Фінансування галузі відбувається за залишковим принципом та спричиняє тарифне фаворитизування олігархів.

«В той час, коли атомна енергетика є ключовою галуззю економіки нашої держави. Забезпечує генерацію понад половини всієї електричної енергії в Україні. Тепер ядерна безпека українських АЕС стоїть на грані, за якою – добробут нас і наших родин. Тариф для української «атомки» зараз складає трохи більше, ніж 1,5 євроценти. Це майже найнижчий тариф для всіх видів генерації у світі. Натомість тариф для теплової генерації України, де монополістом є холдинг «ДТЕК» Ахметова, вищій за тариф АЕС у три рази. Тоді як за світовими мірками цей розрив не буває більшим за 30%. Це спричиняє не аби які ризики для атомної галузі. Формула «Ротердам+» вимиває кошти з ядерної галузі України. І це призводить до виникнення системних ризиків для української енергетики. Непокриті тарифом витрати за ядерне паливо становлять майже 1,5 мільярди гривень», - зауважила парламентар.

Вікторія Войціцька акцентувала увагу, про наявні перебої з фінансуванням виробничих програм АЕС, зокрема ремонтних робіт та програм безпечної експлуатації високоризикових ядерних об’єктів, про проблеми з обслуговуванням кредитних зобов’язань НАЕК «Енергоатом». А також, що умови компенсації для персоналу українських АЕС є неконкурентними: «За останні кілька років зарплата українських атомників впала в доларовому еквіваленті приблизно у 1,5 рази. Заробітна платня на більшості світових АЕС вище щонайменше у 2-3 раза. Приклад Іранe та Угорщині є доволі показовим, а в розвинених країнах Заходу ця різниця збільшується до 10 разів. Нічого дивного, що закордонні проекти у ядерній енергетиці десятками переманюють висококваліфікованих українських фахівців. Держава, натомість, нічого не робить щоб зупинити відтік кадрів. Я вимагаю від НКРЕКП змінити державні підходи до тарифної політики в енергогенерації. Незалежний енергорегулятор має перерозподілити кошти від надприбуткового приватного холдингу «ДТЕК» до державної компанії Енергоатом. При цьому, обсяг перерозподіленого має забезпечити поступове вирівнювання негативних тенденцій щодо оплати праці в українські енергетиці. Втрата цінних кадрів з наших АЕС небезпечна і неприпустима, тому ми пропонуємо конкретний механізм, як це зробити. Крім того, слід забезпечити фінансування основних заходів щодо ядерної безпеки на АЕС».
В свою чергу голова Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України Валерій Матов зауважив, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має підняти тариф на відпуск виробленої на АЕС електроенергії до такого рівня, який забезпечить сталий розвиток державної компанії «Енергоатом» і атомної галузі в цілому. При цьому він нагадав, що наприкінці грудня минулого року НКРЕКП затвердила тариф на вироблену на АЕС електроенергію на 2018 рік на рівні 0,54 грн за кВт-год, тоді як компанія подавала свої розрахунки зі ставкою 0,83 грн за кВт-год. А вже у березні виявилось, що поточний тариф Компанії на відпуск електроенергії не покриває її мінімальних потреб, зокрема, на закупівлю ядерного палива в поточному році не вистачає 1,436 млрд грн.

«Тариф держкомпанії, яка виробляє понад 56,5% електроенергії, становить 54 коп. за КВт-год, водночас тариф для приватних теплових електростанцій становить 1,75 грн. Це співвідношення разюче. Ми вимагаємо від регулюючого органу встановити повноцінний, прозорий тариф для атомної генерації з урахуванням актуальних і необхідних витрат на підвищення рівня оплати праці, прийняття програми щодо збереження і розвитку персоналу Компанії, істотне підвищення рівня соціального захисту і виконання програмних документів, які забезпечили б сталий розвиток галузі та компанії», - наголосив Матов.

За його словами, основна причина нинішніх проблем атомної енергетики, зокрема, таких як відтік висококваліфікованих фахівців за кордон через низьку заробітну платню, це дискримінаційна політика по відношенню до Енергоатома з боку Регулятора. Він також пояснив, що за мінімальними розрахунками, тариф на електроенергію від АЕС повинен становити не менше 0,70 грн за КВт-год в ідеалі 0,90 грн за КВт-год, це дало б змогу не тільки забезпечити конкурентну оплату праці та утримати кваліфікований персонал на робочих місцях, але й забезпечить сталий розвиток атомної галузі України.

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-07-04

№ 228

4 липня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.07 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 72.19 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 990 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.92 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 71.8 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-07-03

№ 227

3 липня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 998 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24.01 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 48.12 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 993 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23.88 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 47.88 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС стартувала VII Літня Ядерна Школа

2018-07-02

№ 226

VII Літня Ядерна Школа під назвою «Молодь і майбутнє атомної енергетики» для студентів профільних вищих навчальних закладів стартувала сьогодні, 2 липня, на Хмельницькій АЕС.

Організатори - Енергоатом, Українське Ядерне Товариство, Хмельницька АЕС та вищі навчальні заклади України, які здійснюють підготовку фахівців за профільними для АЕС спеціальностями.
Серед учасників Ядерної Школи студенти та викладачі Київського, Харківського, Вінницького, Львівського, Одеського Національних технічних університетів, а також університетів Чехії.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко урочисто привітав всіх присутніх, побажав успіхів у проведенні заходу і презентував електроенергетичну галузь України та її складову – атомну енергетику.

Директор з кадрів та соціальних питань ДП «НАЕК «Енергоатом», президент Українського Ядерного Товариства Григорій Муляр зазначив, що молодь є рушієм розвитку атомної енергетики. «Кожен третій працюючий на підприємствах енергокомпанії, а це 12 тисяч чоловік, - молодий працівник до 35 років. Приємно відмітити, що саме в цьому році випускники першої Ядерної Школи починають свій трудовий шлях на АЕС України. За молоддю майбутнє атомної галузі».

Вітали учасників з гарним початком проекту голова профспілкового комітету Хмельницької АЕС Михайло Гук та заступник головного інженера з підготовки персоналу Володимир Ісупов, який повідомив, що для учасників школи інструкторами навчально-тренувального центру спеціально розроблена навчальна програма. «Підготовка кадрів на Хмельницькій АЕС, за висновками ВАО АЕС та МАГАТЕ, відповідає світовим стандартам. У 2017 році навчання в НТЦ ХАЕС пройшли 18000 чоловік, при тому, що на станції працює 5 200, тобто практично кожен працівник прослухав курс відповідних лекцій з декількох дисциплін».

У рамках програми перебування учасники Літньої Ядерної Школи відвідають діючі енергоблоки Хмельницької АЕС, навчально-тренувальний центр, історичні пам’ятки регіону, візьмуть участь у семінарах, зустрічах з обміну досвідом, музичних та спортивних заходах.

Вдалої роботи, Літня Ядерна Школо!

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у червні цього року на 102%

2018-07-02

№ 225

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за червень поточного року на 102%. З початку 2018 року цей показник склав 100,5%.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 97,29% Хмельницька атомна електростанція відпрацювала червень поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 98,78%, на другому – 95,80%.

З початку 2018 року ХАЕС виробила 6474,6 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 2264,1 млн. кВт*год, другим – 4210,5 млн. кВт*год.

З початку експлуатації (станом на 24:00 30.06.2018 р.) двома енергоблоками ХАЕС вироблено 287 846,4 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Результати контролю викидів

2018-07-02

№ 224

Викиди за період з 25.06.2018 по 02.07.2018 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0,0029
ІРГ 0,0682
ЙОД 0,0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-07-02

№ 223

2 липня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 999 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,01 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 24,01 млн. кВт·г електроенергії.
Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 993 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24 млн. кВт·г електроенергії. З початку місяця вироблено 24 млн. кВт·г електроенергії.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС