Слухачі профорієнтаційного курсу побували на Хмельницькій АЕС

2019-02-11

№ 056

Чергове практичне заняття для слухачів курсу «Знайомство з атомною енергетикою» відбулось на промисловому майданчику Хмельницької АЕС.

Навчальна програма профорієнтаційного факультативу розрахована на учнів середньої та старшої школи і охоплює питання технології виробництва електроенергії атомними станції, радіаційної безпеки та нерадіаційних впливів АЕС на довкілля.

Цього разу учні ознайомились з процесом виробництва електроенергії на атомній електростанції. Слухачі побували у машинному залі діючого другого енергоблока, щоб на власні очі побачити масштаби основного обладнання АЕС, відвідали і хімічний цех. Зокрема, діти мали можливість побачити приміщення хімводоочищення, де відбувається підготовка води, що використовується для виробничого процесу. А пізніше, на центральному щиті управління, учні дізналися про розподіл вже виробленої електроенергії.

З молоддю зустрілися провідні спеціалісти цехів і поділилися специфікою своєї роботи, відповіли на запитання дітей. Зокрема, начальник зміни хімічного цеху Сергій Зиков компетентно надав роз’яснення учасникам, які цікавилися питаннями очищення води. У свою чергу, заступник начальника турбінного цеху Володимир Рубас заохотив молодь обирати професії атомної галузі та вступати до профільних вузів. Вразив юних відвідувачів і рівень фізичного захисту, якого дотримуються на такому стратегічному об'єкті як атомна електростанція.

Інформаційний центр ВП ХАЕС