Комісія Держатомрегулювання України на ХАЕС здійснить перевірку стану реалізації заходів з продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-05-28

№ 201

З 28 по 31 травня комісія Держатомрегулювання України за участі представників Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ України, Хмельницької облдержадміністрації перевірятиме на Хмельницькій АЕС стан реалізації заходів з продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока.

Мета інспекційного обстеження – перевірка достовірності обгрунтовуючих матеріалів, що надані разом із заявою про внесення змін до ліцензії на право провадження діяльності «експлуатація ядерної установки» ВП «Хмельницька АЕС» у зв’язку із забезпеченням довгострокової експлуатації енергоблока №1 ВП ХАЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку експлуатації.

Під час організаційної наради генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, зокрема, нагадав, що 25 листопада 2018 року перший енергоблок було зупинено для проведення ремонтно-модернізаційних робіт в рамках продовження терміну експлуатації та розповів про стан виконання робіт з ПСЕ . Нині триває 185 доба ремонтних робіт із запланованих 257 діб.

За словами директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок – заступника Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки Бориса Столярчука, така перевірка передбачена законодавством і  є одним із заключних етапів для прийняття  рішення щодо подальшої безпечної експлуатації енергоблока №1 ХАЕС. Інспекційне обстеження проводитиметься за п’ятнадцятьма напрямками, одинадцять із яких куруватимуть фахівці ДІЯРУ.

Серед головних напрямків: перевірка стану реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки, підготовки енергоблока до експлуатації у понадпроектний термін, оцінки технічного стану та продовження експлуатації обладнання, оцінки сейсмостійкості обладнання трубопроводів, радіаційної безпеки, поводження з радіоактивними матеріалами, поводження зі свіжим та відпрацьованим ядерним паливом, аварійної готовності та реагування, фізичного та протипожежного захисту, а також дотримання норм і правил з екологічної безпеки на майданчику Хмельницької АЕС.

За результатами роботи комісії буде складений відповідний акт інспекційного обстеження, який засвідчить можливість внесення змін до ліцензії на право експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС у понадпроектний термін.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-28

№ 200

Сьогодні, 28 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,12 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 655,33 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто вісімдесят п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС