На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія ВАО АЕС

2019-06-03

№ 214

Міжнародні експерти ВАО АЕС (Всесвітня асоціація операторів атомних електростанцій) проводитимуть  спостереження за роботою трьох змін блочного щита управління на повномасштабному тренажері навчально-тренувального центру за сценаріями нормальної, нештатної та аварійних ситуацій.

Роботу міжнародної групи очолює радник програми АЕС – МЦ (Московський центр) Україна Максим Дироватий. Його промічниками є старший радник програми партнерської перевірки, представник офісу ВАО АЕС в Гонконзі Тингкуї Ванг, керівник повномасштабного тренажера Запорізької АЕС Михайло Меренков, спостерігач і координатор від Хмельницької АЕС, провідний інструктор навчально-тренувального центру Андрій Сторощук, представник ВАО АЕС-МЦ на Хмельницькій АЕС Дмитро Шубовський.

У ході презентаційної наради, що передувала початку роботи місії, перед її учасниками виступив генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко. Очільник енергетичного підприємства  коротко охарактеризував роботу електростанції за різними напрямками діяльності. Він акцентував увагу на виконанні заходів з продовження терміну експлуатації першого енергоблока, який зараз перебуває у фазі тривалого планово- попереджувального ремонту.

«Днями на нашій електростанції  завершила роботу комісія Держатомрегулювання України за участю представників низки урядових структур. Її висновки позитивні щодо оцінки виконання заходів з продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Це дає можливість внесення змін до ліцензії на право експлуатації першого енергоблока у понад проектний термін» - наголосив Микола Панащенко.

Під час наради представники ВАО АЕС розповіли про плани роботи міжнародних експертів, яка триватиме два тижні.Експерти ознайомляться з особливостями ПМТ, відповідною документацією, спостерігатимуть безпосередньо за роботою персоналу БЩУ.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у травні на 100,5%

2019-06-03

№ 213

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за травень поточного року на 100,5 %.

Зокрема, за травень 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 752,0 млн. кВт*год електроенергії при плані 750,0 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у травні 2019 року становив 101,35 %, на ХАЕС загалом - 50,54%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 31.05.2019) ХАЕС виробила 3 669,5 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено 297 636,3 млн. кВт*год електроенергії (станом на 24:00 31.05.2019).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-06-03

№ 212

Викиди за період з 27.05.2019 по 03.06.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0035
ІРГ 0.0888
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-06-03

№ 211

Сьогодні, 3 червня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 997 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,2 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 48,4 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто дев’яносто перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС