Продовження терміну експлуатації енергоблока № 1 Хмельницької АЕС

2019-06-07

№ 220З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України з 07 червня по 07 липня 2019 року проводить публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки – енергоблоку №1 Хмельницької АЕС.

На виконання вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» експлуатуюча організація ДП «НАЕК «Енергоатом» надала на розгляд Держатомрегулювання Заяву про внесення змін до ліцензії серії ЕО № 000220 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС» у зв’язку із забезпеченням безпечної довгострокової експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку служби.

У Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку №1 Хмельницької АЕС, який  відповідно до законодавства є обов’язковим додатком до Заяви, експлуатуючою організацією обґрунтовано можливість безпечної довгострокової експлуатації енергоблоку (із матеріалами комплексного аналізу безпеки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС можна ознайомитись за посиланням).

Держатомрегулюванням завершена державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблоку №1 Хмельницької АЕС (з висновком державної експертизи можна ознайомитись за посиланням нижче).

З метою перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих ДП «НАЕК «Енергоатом» документах, визначення спроможність заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки в період з 27 по 31 травня 2019 року на майданчику Хмельницької АЕС було проведене інспекційне обстеження. З актом інспекційного обстеження можна ознайомитись за посиланням нижче.

Зі змістом проекту рішення Держатомрегулювання за результатами розгляду Заяви ДП «НАЕК «Енергоатом» про внесення змін до ліцензії серії ЕО №000220 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС» можна ознайомитись за посиланням нижче.

Документи ВП «Хмельницька АЕС» (Звіт з періодичної переоцінки безпеки «Фактор безпеки №14. Вплив експлуатації на навколишнє середовище») доступні за посиланням.

Ознайомитись із Звітом про проведення громадських слухань та зустрічей з громадськістю у форматі громадських слухань для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ВП «Хмельницька АЕС» у понадпроектний термін можна ознайомитись за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються до 07 липня 2019 року:

- адреса: Державна інспекція ядерного регулювання України, м. Київ, 01011, вул. Арсенальна 9/11 (в письмовому вигляді);

- e-mail: pr@hq.snrc.gov.ua

Контактна особа: Гаврюк Анна Юріївна – завідувач Сектору інформаційно-аналітичного забезпечення та зв’язків з громадськістю Держатомрегулювання, тел. (044) 277-12-02, факс. (044) 254-33-11.

У рамках обговорення Держатомрегулювання за участю ДП «НАЕК «Енергоатом» 02 липня 2019 року о 13.00 проводить громадські слухання за адресою: Хмельницька обл. м. Нетішин, вул. Шевченка, 3, КЗ «Палац культури міста Нетішина».

Телефони для довідок: (03842) 6-37-13, 6-37-90, 6-37-93, 4-05-46.

Контактна особа: Лиситчук Тетяна Степанівна – начальник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ.

Заява про внесення змін до ліцензії на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу "експлуатації ядерної установки" Завантажити документ (~1.59 МБ)
ВИСНОВОК ДЕРЖАВНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ЯДЕРНОЇ ТА РАДІАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ матеріалів звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока № 1 Хмельницької АЕС Завантажити документ (~0.20 МБ)
Акт інспекційного обстеження Завантажити документ (~0.57 МБ)
Зміст проекту рішення Державної інспекції ядерного регулювання України Завантажити документ (~0.03 МБ)

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-06-07

№ 219

Сьогодні, 7 червня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 145,6 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто дев’яносто п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС