Завершено етап партнерської перевірки Всесвітньої асоціації операторів АЕС

2019-06-14

№ 229

На Хмельницькій атомній електростанції завершили роботу експерти партнерської перевірки ВАО АЕС. Під час даного етапу експерти Всесвітньої асоціації операторів проводили спостереження за роботою трьох змін оперативного персоналу блочного щита управління ХАЕС на повномасштабному тренажері станції.

До кола завдань входили дії професіоналів-атомників з ліквідації зімітованих подій з елементами нормальної експлуатації, порушень нормальної експлуатації та аварійного режиму. Це один із напрямків партнерської перевірки, який дозволяє виявити області роботи АЕС, де станція може покращити свою роботу, а саме – в експлуатації реакторної установки.

У ході роботи було розроблено три різні сценарії, проведено їх валідацію для повномасштабного тренажера БЩУ Хмельницької АЕС з урахуванням світового досвіду експлуатації. Слід зауважити, що базу подібних сценаріїв розробляє команда експертів ВАО АЕС, а валідацію проводять спільно із спеціалістами навчально-тренувальних центрів атомних електростанцій. Щодо критеріїв оцінювання, то, в першу чергу, увага звертається на спільну командну роботу оперативної зміни, взаємодії під час відпрацювання, адже як персонал виконує їх на тренажері, так може діяти і в реальних ситуаціях. Якісна сторона виконання операцій в різних змодельованих ситуаціях теж підлягає оцінці.

На заключній нараді, яка відбулася 14 червня в навчально-тренувальному центрі ХАЕС, було обговорено співпрацю експертів перевірки з персоналом атомної електростанції та представлено результати двотижневої роботи. Зокрема, керівник команди СРО, радник програми партнерської перевірки ВАО АЕС Максим Дироватий зазначив, що під час роботи був досягнутий високий рівень взаємодії з персоналом Хмельницької АЕС. «Ми працювали, як кажуть, на одній хвилі, завжди знаходили порозуміння і спільні рішення, бачили зацікавленість хмельницьких атомників в отриманні найкращих результатів. Це свідчить про високий рівень культури безпеки на ХАЕС, який дозволяє вільно обмінюватися інформацією і сприймати нову. Усі розуміють, що наша спільна задача – покращити роботу з експлуатації атомної електростанції», - зазначив керівник.

Подякував міжнародним експертам і генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко. Він наголосив, що подібні перевірки дозволяють обмінюватися напрацьованим світовим досвідом в областях успішної експлуатації ядерних установок з метою підвищення безпеки та надійності їх роботи. «Дана перевірка дуже корисна для нас, адже спонукає удосконалюватися, ставати кращими. Така робота постійно ведеться на ХАЕС, розробляється і впроваджується багато заходів з підвищення безпеки експлуатації. Сьогоднішні результати двотижневої роботи ми також використаємо для підвищення надійності та безпеки атомної станції», - зауважив Микола Сергійович.

Наступний етап проведення партнерської перевірки ВАО АЕС на Хмельницькій АЕС розпочнеться у вересні цього року.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-06-14

№ 228

Сьогодні, 14 червня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 994 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,86 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 313,16 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС