На Хмельницькій АЕС працювали представники ЄБРР

2019-11-22

№ 428

З 18 по 22 листопада цього року на Хмельницькій АЕС перебували представники Європейського банку реконструкцій та розвитку.

Метою їх візиту стало проведення моніторингу реалізації спільного з ЄБРР та Євратом проекту комплексних заходів з підвищення безпеки діючих українських енергоблоків, в тому числі обох мільйонників ХАЕС. Кредитна угода, підписана між ДП «НАЕК «Енергоатом» та вищезазначеними європейськими установами, діє уже 5 років. Гарантом угоди виступає Україна.

«Нас, представників кредитора, цікавить, як виконуються зобов’язання угоди, чи не зриваються графіки виконання робіт, які включають постачання обладнання, його монтаж. На прикладі інших вітчизняних АЕС бачимо, що часом бувають затримки реалізації тих чи інших пунктів заходів, проте у більшості вони носять об’єктивний характер, пов’язаний з ремонтними кампаніями на енергоблоках. Хотів би наголосити, що наразі, у нас досить складний етап у впровадженні даного проекту, адже він передбачає отримання нового траншу кредитних коштів від Євратома, - зауважив керівник групи від ЄБРР Георгій Кривошеїн.

Під час візиту представниками комісії було оглянуто змонтоване обладнання на двох енергоблоках ХАЕС, у рамках реалізації проекту, перевірено дотримання поставок обладнання згідно з контрактами та його належне зберігання. Кредитори та консультанти робочої групи обговорили плани подальшої співпраці.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС відбулися на Хмельницькій АЕС

2019-11-22

№ 427

22 листопада 2019 року на Хмельницькій АЕС відбулися публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків АЕС, плану екологічних і соціальних заходів (ПЕСЗ) та плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС).

Публічні обговорення відбулися за участі фахівців Енергоатома, Хмельницької АЕС, Консультанта групи управління проектом К(з)ПБ, представників міської влади та громадськості міста Нетішина та прилеглих територій.

Забезпечення ефективної та надійної роботи ядерно-енергетичної галузі напряму пов’язане з безпекою, що визначає пріоритети діяльності Енергоатома. З метою доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних станцій.

Фінансується проект за власні кошти державного підприємства ДП «НАЕК «Енергоатом» (орієнтований обсяг фінансування програми Енергоатомом на 2011 рік становив 26,893 млрд грн), а також за рахунок кредиту європейських інституцій (600 млн євро надали Європейський банк реконструкції та розвитку і Євратом).

Заступник директора з комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов поінформував присутніх про реалізацію Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків атомних електростанцій зазначивши, що загалом по Компанії реалізовано 897 із 1295 запланованих заходів. Зокрема, на Хмельницькій АЕС завершено 118 із 162 запланованих заходів К(з)ПБ.

Експерт Консультанта групи управління проектом КЗПБ Павло Русинко довів інформацію про виконання плану екологічних і соціальних заходів та  плану залучення зацікавлених сторін.     

Публічне обговорення було організоване в форматі «запитання-відповідь». За результатами обговорень буде опубліковано книгу питань – відповідей, яку розміщено на сайті Енергоатома, і куди щороку вносяться доповнення після обговорень проекту КзПБ у містах-супутниках АЕС.

Інформаційний центр

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-22

№ 426

Сьогодні, 22 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 217,7 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста шістдесята третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС