На Хмельницькій АЕС працювали представники ЄБРР

2019-11-22

№ 428

З 18 по 22 листопада цього року на Хмельницькій АЕС перебували представники Європейського банку реконструкцій та розвитку.

Метою їх візиту стало проведення моніторингу реалізації спільного з ЄБРР та Євратом проекту комплексних заходів з підвищення безпеки діючих українських енергоблоків, в тому числі обох мільйонників ХАЕС. Кредитна угода, підписана між ДП «НАЕК «Енергоатом» та вищезазначеними європейськими установами, діє уже 5 років. Гарантом угоди виступає Україна.

«Нас, представників кредитора, цікавить, як виконуються зобов’язання угоди, чи не зриваються графіки виконання робіт, які включають постачання обладнання, його монтаж. На прикладі інших вітчизняних АЕС бачимо, що часом бувають затримки реалізації тих чи інших пунктів заходів, проте у більшості вони носять об’єктивний характер, пов’язаний з ремонтними кампаніями на енергоблоках. Хотів би наголосити, що наразі, у нас досить складний етап у впровадженні даного проекту, адже він передбачає отримання нового траншу кредитних коштів від Євратома, - зауважив керівник групи від ЄБРР Георгій Кривошеїн.

Під час візиту представниками комісії було оглянуто змонтоване обладнання на двох енергоблоках ХАЕС, у рамках реалізації проекту, перевірено дотримання поставок обладнання згідно з контрактами та його належне зберігання. Кредитори та консультанти робочої групи обговорили плани подальшої співпраці.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС відбулися на Хмельницькій АЕС

2019-11-22

№ 427

22 листопада 2019 року на Хмельницькій АЕС відбулися публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків АЕС, плану екологічних і соціальних заходів (ПЕСЗ) та плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС).

Публічні обговорення відбулися за участі фахівців Енергоатома, Хмельницької АЕС, Консультанта групи управління проектом К(з)ПБ, представників міської влади та громадськості міста Нетішина та прилеглих територій.

Забезпечення ефективної та надійної роботи ядерно-енергетичної галузі напряму пов’язане з безпекою, що визначає пріоритети діяльності Енергоатома. З метою доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних станцій.

Фінансується проект за власні кошти державного підприємства ДП «НАЕК «Енергоатом» (орієнтований обсяг фінансування програми Енергоатомом на 2011 рік становив 26,893 млрд грн), а також за рахунок кредиту європейських інституцій (600 млн євро надали Європейський банк реконструкції та розвитку і Євратом).

Заступник директора з комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов поінформував присутніх про реалізацію Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків атомних електростанцій зазначивши, що загалом по Компанії реалізовано 897 із 1295 запланованих заходів. Зокрема, на Хмельницькій АЕС завершено 118 із 162 запланованих заходів К(з)ПБ.

Експерт Консультанта групи управління проектом КЗПБ Павло Русинко довів інформацію про виконання плану екологічних і соціальних заходів та  плану залучення зацікавлених сторін.     

Публічне обговорення було організоване в форматі «запитання-відповідь». За результатами обговорень буде опубліковано книгу питань – відповідей, яку розміщено на сайті Енергоатома, і куди щороку вносяться доповнення після обговорень проекту КзПБ у містах-супутниках АЕС.

Інформаційний центр

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-22

№ 426

Сьогодні, 22 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 217,7 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста шістдесята третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-21

№ 425

Сьогодні, 21 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,29 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця -193,37 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста шістдесята друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС ліквідовували умовну аварію, заподіяну стихією

2019-11-20

№ 424

20 листопада на Хмельницькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування. Тренування відбулося за участі персоналу аварійних груп і бригад ВП ХАЕС, сил й засоби військової частини з охорони ХАЕС, спеціалізованої медико-санітарної частини м. Нетішина, особового складу 3-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області.

За сценарієм протиаварійного тренування, в результаті різкого погіршення метеорологічної ситуації (ураган з поривами вітру до 32-34 метрів за секунду), відбулося відключення високовольтної лінії (ВЛ) - 330 кВ «Шепетівка» і ВЛ- 330 кВ «Рівне» з пошкодженням лінійної ізоляції. Дорога, що з'єднує промисловий майданчик АЕС з містом Нетішин, завалена стовбурами вирваних з корінням дерев, зламаними гілками та камінням. На промисловому майданчику АЕС пошкоджені окремі  будівлі і споруди.

Через виникнення асинхронного ходу між енергосистемою і енергоблоком №1, виникли низка пов'язаних між собою технологічних процесів і подій, які призвели до знеструмлення власних потреб АЕС. Відбулося пошкодження дизель - генератора, його аварійне відключення і загоряння деяких систем. До місця пожежі були викликані підрозділи пожежної охорони.

Ця  обстановка оперативно проаналізована начальником зміни станції, який на початковій стадії виникнення умовної аварії організував  збір аварійної бригади з експлуатації мобільної техніки,  роботи з очищення проїзду на автомобільній дорозі ВП ХАЕС - місто Нетішин за допомогою автотранспорту транспортного цеху ВП ХАЕС і підрозділів ДСНС, оголосив аварійну готовність.

 Прийнято рішення про введення аварійного плану і збору аварійних груп і бригад,  активізовано внутрішній кризовий центр, проведений збір штабу керівника аварійними роботами на майданчику (КАРМ), де всі повноваження з ліквідації аварії були передані головному інженеру ВП ХАЕС.

За легендою, під час ліквідації аварії каналами АСКРО було зафіксовано підвищення радіаційного фону  на даху машзалу енергоблока №1. Відбулась евакуація персоналу, з промислового майданчика ВП ХАЕС до міста Нетішин за маршрутом евакуації №1 - через села Комарівка, Полянь.

Силами аварійних груп і бригад були виконані ремонтні роботи щодо відновлення електроживлення і водопостачання.

За словами помічника генерального директора – начальника управління з питань аварійної готовності та реагування Сергія Дубини, тренування пройшло успішно. Основною метою тренування  стала перевірка здатності персоналу самостійно, оперативно і правильно виконувати дії в аварійному режимі. Акцент також робився на  ефективності організації та виконання робіт із застосуванням мобі¬льної техніки при ліквідації її наслідків, умовного відпрацювання взаємодії з владними структурами, організаціями, наглядовими органами та зовнішніми організаціями, які брали участь в аварійному тренуванні.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Співробітництво Хмельницької АЕС з французькою компанією Framatome

2019-11-20

№ 423

19 листопада на Хмельницькій АЕС відбулась технічна нарада з обговорення питань співробітництва між французькою компанією Framatome та Хмельницькою АЕС.

Делегацію гостей представляли віце-президент з розвитку бізнесу для ВВЕР компанії Framatome Мірей Олів’є, експерт з управління довготривалою експлуатацією компанії Framatome Рауль Латор, директор представництва Framatome в Україні Сергій Корольов, заступник директора з інформаційних технологій НПО «Проматом» Володимир Кулічкін. Учасниками наради від Хмельницької АЕС були заступник головного інженера з ремонту Віктор Лисенко, начальник служби надійності, ресурсу і продовження експлуатації Євгеній Мелешко, начальник відділу планування і проведення ремонту Іван Микитенко, начальник відділу міжнародної співпраці і технічної допомоги Владислав Коренюк, спеціалісти підрозділів електростанції.

На початку зустрічі Віктор Лисенко дав коротку характеристику технологічних процесів на Хмельницькій АЕС, де перший енергоблок перебуває у стадії ремонтної кампанії, а другий, після чергового планово-попереджувального ремонту, підключений до загальнодержавної електромережі.

У ході презентаційної промови Рауль Латор повідомив, що відбулася низка нарад із представниками ДП «НАЕК»Енергоатом», у ході яких був зроблений висновок, що деяка продукція компанії Framatome може бути корисною для українських АЕС, зокрема, і ХАЕС. Зараз ретельно вивчаються ці потреби. Важливим також є детальне ознайомлення із продукцією, яка стане важливою для підвищення безпеки діючих енергоблоків. Це, насамперед, стосується управління довгостроковою експлуатацією (використання досвіду і продуктів компанії Framatome для управління старінням і оптимізацією ремонту).

Під час наради іноземні гості цікавились  питаннями розробки та впровадження стратегії технічного обслуговування, орієнтованої на надійність. Саме за таким напрямом кілька років тому Хмельницьку АЕС обрано в якості пілотної станції для даного проекту. Це дасть можливість в подальшому його поширити на всі АЕС України. За словами фахівців,  вдосконалена стратегія технічного обслуговування сприятиме визначенню оптимального режиму ремонту; підвищенню надійності обладнання станції; запобіганню відмов конструкцій, систем і елементів, важливих для безпеки; зниженню необґрунтованих дозових навантажень на ремонтний персонал станції. В комплексі, всі заходи направлені на підвищення ядерної безпеки на АЕС України. Крім цього, реалізація нового проекту дозволить спрямувати роботу АЕС на запобігання збоїв в роботі обладнання і оптимізацію технічного обслуговування. Під час проведення ремонтних робіт, головна увага буде приділятися профілактичним заходам, розробленим на підставі даних прогнозування відмов та їх наслідків для функціонування відповідних систем. Впровадження більш ефективних методик технічного обслуговування дозволить зменшити кількість випадків відмов обладнання під час експлуатації. Таке технічне обслуговування підвищить безвідмовність і надійність обладнання, а також в цілому стан ядерної безпеки на атомних електростанціях.

«Дана стратегія  технічного обслуговування націлена на підвищення рівня експлуатаційної готовності та надійності обладнання. Мої колеги у цьому намрямку мають великий досвід». – наголосив директор представництва Framatome в Україні Сергій Корольов.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-20

№ 422

Сьогодні, 20 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,21 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця -169,09 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста шістдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Представники Хмельницької АЕС взяли участь в Українському регіональному семінарі з питань культури захищеності

2019-11-19

№ 421

Представники Хмельницької АЕС взяли участь в Українському регіональному семінарі з питань загрози внутрішнього порушника, який проходив нещодавно в Києві. Семінар був організований Міністерством енергетики та захисту довкілля України спільно із Міністерством енергетики США та Національною адміністрацією з фізичної ядерної безпеки США. У його роботі взяли участь спеціалісти із 14 країн, а також представники МАГАТЕ.

Від України, разом із представниками Держатомрегулювання, профільного міністерства, Інституту ядерних досліджень, Харківського фізико-технічного університету, Національної академії наук України, Національної гвардії, правоохоронних органів, взяли участь фахівці служб фізичного захисту АЕС. Хмельницьку АЕС представляли помічник генерального директора із загальних питань Анатолій Бойко  та заступник служби фізичного захисту Геннадій Шатохін.

На семінарі розглядались питання щодо зменшення загроз від внутрішніх порушників, які або працюють на ядерних об’єктах, або мають санкціонований доступ на такі об’єкти, з метою  активізації заходів, направлених на підвищення благонадійності персоналу, виключення можливості скоєння з їх сторони ядерних інцидентів.

Фахівцям Хмельницької АЕС, де вже тривалий час реалізуються заходи з впровадження культури захищеності, які розглядаються МАГАТЕ як запобіжні для протидії таким порушникам, було доручено поділитися досвідом з цієї роботи. 

Під час презентації були продемонстровані копії матеріалів станційних розпорядчих документів про створення відповідної робочої групи, планів організаційних заходів та результатів її роботи, пам’яток, плакатів, публікацій у ЗМІ тощо. Окрім того, було зазначено, що службами фізичного захисту разом із представниками навчально-тренувального центру здійснюється навчання керівників та відповідальних осіб за формування культури захищеності у підрозділах, яким охоплено біля 5 тисяч чоловік. Учасники семінару були також ознайомлені із результатами проведених анкетувань та щорічних оцінок стану культури захищеності у підрозділах станції та на ХАЕС в цілому.

За словами помічника генерального директора із загальних питань Анатолія Бойка, у якості позитивного результату впровадження культури захищеності у підрозділах ВП ХАЕС може слугувати аналіз виявлених персоналом порушень – процедур із фізичного захисту, насамперед тих, що мають ознаки можливих протиправних дій внутрішнього порушника. Результати такого аналізу в останні роки свідчать про сталу тенденцію до зменшення кількості подібних  порушень.

Багато уваги на семінарі було приділено питанням кібербезпеки. З даної проблеми виступили українські і закордонні фахівці, які поділилися власним досвідом. «Отримана від учасників Українського регіонального семінару інформація буде додатково проаналізована та використана у нашій повсякденній роботі з подальшого підтримання культури захищеності у підрозділах Хмельницької АЕС», - резюмував Анатолій Бойко.          
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-19

№ 420

Сьогодні, 19 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,29 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця -144,88 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста шістдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-11-18

№ 419

Викиди за період з 11.11.2019 по 18.11.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0032
ІРГ 0.0737
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-11-18

№ 418

Сьогодні, 18 листопада, енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 811 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,3 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 124,59 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста п’ятдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС