Військову частину з охорони Хмельницької АЕС інспектувало Головне управління Нацгвардії України

2020-02-18

№ 65

Протягом останніх двох лютневих тижнів офіцери Головного управління Національної гвардії України на чолі з генерал-лейтенантом Володимиром Пеньковим здійснювали інспектування військової частини 3043 з охорони Хмельницької АЕС.

Основною метою перевірки було визначення оцінки готовності військової частини виконувати завдання за призначенням. За час здійснення інспектування перевірено дотримання вимог чинного законодавства України, стану боєздатності, бойової та мобілізаційної готовності, усебічного забезпечення.

Перевірялись та оцінювались практичні навички з вогневої підготовки особового складу підрозділів та знання офіцерами тактичної підготовки, стан об’єктів навчально-матеріальної бази, озброєння та техніки.

За словами командира частини полковника Костянтина Кабанова, інспекція пройшла успішно, військовослужбовці військової частини 3043 і  в подальшому продовжать примножувати знання та підвищувати свій професіоналізм.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Турбіністи Хмельницької АЕС активно задіяні в ремонтній кампанії

2020-02-18

№ 64

На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи з відновлення працездатності турбогенератора. Значний обсяг робіт виконують працівники турбінного цеху.

«Через проблеми з ротором, виявлені під час пускових операцій, не вдалося завершити ремонтні роботи у визначені терміни», - наголосив під час зустрічі з корпоративними ЗМІ начальник турбінного цеху ВП ХАЕС Анатолій Куценко.

Реакторна установка знову переведена в режим гарячої зупинки, ремонт ротора генератора продовжується. При цьому значна частина обладнання турбінного цеху знаходиться у роботі, забезпечуючи тепловідведення.

За словами Анатолія Куценка, працівники турбінного підрозділу беруть участь у виведенні в ремонт елементів генератора, допомагають персоналу енергоремонтного підрозділу виконувати певні роботи з його ремонту, а також здійснюють необхідні поточні планові роботи. Наступним етапом ремонтної кампаній для працівників ХАЕС, і турбінного підрозділу зокрема, буде капітальний планово-попереджувальний ремонт (ППР) на другому енергоблоці, який заплановано на липень поточного року. У рамках ППР передбачено проведення реконструкції системи регулювання турбіни.

Згідно з технологічними вимогами до системи регулювання, атомні енергоблоки повинні бути задіяні в первинному регулюванні потужності в енергосистемі, і вже зараз турбіністи спільно із працівниками цеху теплової автоматики і вимірювань готуються до належного виконання модернізаційних робіт. Відповідне обладнання пройшло заводські випробування, у яких брали участь фахівці турбінного цеху, і незабаром надійде на майданчик.

«Успішне завершення ремонтних робіт на першому енергоблоці і підготовка до ППР Х/2 Хмельницької АЕС – пріоритетне завдання не лише для турбіністів, а і для усього колективу ХАЕС», - підсумував ерівник турбінного цеху.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-02-18

№ 63

Сьогодні, 18 лютого 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 413,71 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста п’ятдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС