Протипожежне навчання відбулось на Хмельницькій АЕС

2020-02-27

№ 82

27 лютого на Хмельницькій АЕС відбулося тактико-спеціальне навчання з гасіння умовної пожежі у реакторному відділенні першого енергоблока.

За легендою, внаслідок короткого замкнення кабелю живлення насосу YD51D01  та наявності підтікання масла в приміщенні А315/1 сталася пожежа. Вогонь розповсюдився на маслобак, що призвело до його розгерметизації. У цій ситуації не спрацювала стаціонарна установка пожежогасіння. Намагання привести її в дію в ручному режимі також не дало позитивних результатів. Через зниження тиску масла відключається насос  подачі, в роботу включився резервний  насос.

Для організації гасіння умовної пожежі були задіяні  перше, друге, третє та відділення та спеціальна техніка.

За словами заступника начальника 3-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Хмельницькій області (3 ДПРЗ), підполковника служби цивільного захисту Андрія Швеця, основною метою тактико-спеціального навчання були перевірка оперативного реагування підрозділів 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Хмельницькій області, оперативних служб ХАЕС та міста Нетішин щодо ліквідації надзвичайних ситуацій на території Хмельницька АЕС, відпрацювання порядку дій  особового складу підрозділів 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Хмельницькій області в зоні іонізуючого опромінення, відпрацювання дій особового складу підрозділів у ході гасінні пожежі на електрообладнанні, яке знаходиться під напругою.

«Тактико-спеціальне навчання відбулось на хорошому рівні. Особовому складу 3 ДПРЗ можна поставити оцінку «добре». У ході ліквідації умовної пожежі ми вперше відпрацювали взаємозаміну ланок димозахисної служби в умовах іонізуючого випромінювання, мали можливість сприяти медперсоналу у наданні першої медичної допомоги потерпілим. Крім цього, навчання допомогли нам виявити низку проблем», - сказав начальник  3 ДПРЗ Павло Гвоздяр.

Увесь перебіг тактико-спеціального навчання буде ретельно проаналізовано на нараді із залученням учасників ліквідації умовної пожежі.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС радяться фахівці з контролю стану металу

2020-02-27

№ 81

З 24 по 28 лютого на Хмельницькій АЕС проходить засідання Ради фахівців з контролю металу.

Такі зустрічі проводяться щопівроку. Цього разу фахівці-контролери усіх АЕС України а також відокремлених підрозділів «Атомремонтсервіс» та «Атоменергомаш» ДП «НАЕК «Енергоатом» зібралися на майданчику Хмельницької АЕС для обговорення та вирішення низки питань щодо ведення нормативної та виробничої документації, атестації та сертифікації персоналу, оновлення парку приладів та обладнання, впровадження технології Holtec в частині виконання неруйнівного контролю щільності контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом, встановлення єдиного підходу для оформлення результатів експлуатаційного контролю.

За словами начальника відділу контролю металів (ВКМ) Хмельницької АЕС Дмитра Шматька, контроль стану основного, наплавленого металу, а також зварних з'єднань на АЕС відбувається з метою підвищення надійності та безпечної експлуатації тепломеханічного обладнання і трубопроводів АЕС. Це запобігає ушкодженням, які можуть бути викликані як дефектами виготовлення, так і експлуатаційними факторами. Цілями контролю металу обладнання та трубопроводів в процесі експлуатації є виявлення і фіксація дефектів металу, зміни фізико-механічних властивостей, структури та оцінка стану металу.

Начальник відділу матеріалознавства і контролю корпусу реактора ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Буфан наголосив, що кінцевою метою роботи Ради є обговорення нагальних проблем в галузі та пошук шляхів оперативного їх вирішення. По завершенні засідання Ради всі напрацювання будуть занесені до протоколу для подальшого їх впровадження з метою підвищення безпеки та надійної експлуатації АЕС.

«У даний час на АЕС України працює персонал з високим рівнем кваліфікації, - резюмував Олександр Буфан, - відділи  оснащені сучасним обладнанням, використовуються тільки сертифіковані матеріали, які відповідають світовим стандартам якості. Спеціалісти з контролю стану металу постійно удосконалюють свій кваліфікаційний рівень, що в свою чергу забезпечує якість контролю обладнання і трубопроводів АЕС».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-02-27

№ 80

Сьогодні, 27 лютого 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 632,63 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 460 доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС