Кращі вітчизняні практики та міжнародні стандарти з охорони праці презентували на Хмельницькій АЕС у рамках семінару

2020-02-14

№ 59

13-14 лютого 2020 року на Хмельницькій АЕС проходив навчальний семінар «Розробка та впровадження систем управління гігієною та безпекою праці на підприємстві на основі керування ризиками небезпек. Міжнародні стандарти та кращі практики». У заході, який проходив під егідою редакції журналу «Охорона праці», взяли участь керівники приватних та державних підприємств нашої держави, а також представники відповідних підрозділів Хмельницької АЕС.
Під час відкриття семінару з вітальним словом до учасників звернувся генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра, який схвально оцінив проведення семінарів з охорони праці, що дають можливість здобувати нові знання та навики для безпеки виробництва. «Закликаю всіх проявляти лідерські якості у сферах охорони праці, безпеки і не бути байдужими до різних порушень», - зауважив генеральний директор.
У рамках семінару розглянули «Державну концепцію та програму реформування охорони праці на підприємствах в Україні», «Стан безпеки праці на підприємствах атомної енергетики», «Формування стратегії безпеки охорони праці в Україні на основі керування ризиками. Основні етапи впровадження керування ризиками в Україні» «Системний підхід з питань корегуючи дій при інцидентах на робочих місцях згідно з ISO 45001» та інші.
У презентації лекцій з охорони праці брали участь головний редактор журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук, професор Міжнародного інституту менеджменту, доктор технічних наук, провідний викладач Академії управління ризиками Віталій Цопа, начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки ДП «НАЕК» Енергоатом» Олександр Григоренко, кандидат біологічних наук, доцент кафедри охорони праці та інженерії середовища Національного університету біоресурсів і природокористування України Тамара Білько та ін.
Учасники семінару мали можливість взяти участь у практичних тренінгах з надання першої медичної допомоги, оцінки ризиків на виробництві, а також одержати іменні сертифікати за результатами навчання.
«Нашою основною метою було надати практичні знання і розуміння основних підходів в розробці та впровадженні систем управління гігієни і безпеки праці на основі керування ризиками згідно із Концепцією реформування системи управління охороною праці в Україні. Приємно відзначити, що аудиторія, яка взяла участь у семінарі, проявила велике бажання одержати нові знання та практичні навики у сфері охорони праці. Особливо хочу відзначити активних помічників у проведені заходу – колектив відділу охорони праці Хмельницької АЕС, який протягом багатьох років демонструє прихильність до впровадження новітніх тенденцій у безпечному виробництві», - відзначив головний редактор журналу «Охорона праці» Дмитро Матвійчук.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-02-14

№ 58

Сьогодні, 14 лютого 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 316,39 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста сорок сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС продовжують впроваджувати заходи з підвищення безпеки

2020-02-13

№ 57

На Хмельницькій АЕС продовжують впроваджувати заходи з підвищення безпеки. З початку експлуатації у ВП ХАЕС реалізовано 951 проект з модернізації та підвищення безпеки.
Основною програмою підвищення безпеки є Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків атомних електростанцій. К(з)ПБ введена в дію постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270 та розрахована на період до 2023 року включно. Реалізація програми дозволить виконати міжнародні зобов'язання України щодо рекомендацій МАГАТЕ та ЄС у частині підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.
На Хмельницькій АЕС виконано 78,8 % від обсягу заходів К(з)ПБ, запропонованих для реалізації на першому та другому енергоблоках. У порівнянні з іншими атомними станціями України, ХАЕС посідає першу рейтингову позицію. Зокрема, на енергоблоці №1 виконано 83,7% від обсягу заходів К(з)ПБ запропонованих для реалізації, на другому енергоблоці – 73,9%.
У 2019 році переважну більшість заходів з підвищення рівня безпеки – 57 здійснено на першому енергоблоці ХАЕС у рамках продовження терміну експлуатації. Зокрема, здійснено модернізацію систем: контролю водневого охолодження, управління резервних дизель-генераторів, радіаційного контролю, управління перевантажувальної машини, контролю концентрації водню в гермооболонці, сейсмологічного моніторингу, керуючих систем безпеки.
Впроваджено також заходи із забезпечення підживлення парогенератора, аварійного електропостачання, підживлення та охолодження басейну витримки в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС. Здійснено також заміну вимикачів 6кВ в каналах систем безпеки, загально станційних і блокових схемах; силових кабелів системи аварійного електропостачання 0,4 кВ; стабілізаторів напруги; регулюючих клапанів; насосів та ін.
На другому енергоблоці в минулому році реалізовано 8 заходів К(з)ПБ. Значну частину заходів з підвищення безпеки на енергоблоці №2 буде реалізовано в рамках цьогорічного капітального планово- попереджувального ремонту.
Через модернізацію, реконструкцію, впровадження кращих наукових досягнень і світового досвіду персонал ВП ХАЕС постійно працює над підвищенням експлуатаційної безпеки енергоблоків.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС завершено перший етап медичного страхування

2020-02-13

№ 56

Вже з 15 лютого 2020 року працівники Хмельницької АЕС, які виявили бажання застрахувати своє здоров’я в компанії «Уніка», отримають зареєстровані договори і при необхідності можуть скористатися медичними послугами, які надаватиме страхова фірма.
 За ініціативи профспілкового комітету ППО ДП «НАЕК «Енергоатом» працівникам галузі було запропоновано добровільне медичне страхування. Згідно зі спільним рішенням адміністрації та профспілкового комітету, кожен працівник отримає компенсацію у розмірі річного внеску за страховий поліс, але не більше 7 тисяч гривень.
Найбільше енергопідприємство Хмельниччини, яке у своїй діяльності дотримується високих експлуатаційних стандартів в області ядерної та радіаційної безпеки, є лідером і в сфері соціальних гарантій своїм працівникам. Хмельницька атомна електростанція – одна із небагатьох не тільки в області, а й в Україні, установ, де кожен працюючий забезпечений повним соціальним пакетом. Найближчим часом сюди буде входити не лише гарантована відпустка, оплата лікарняних, оздоровлення, а також добровільне медичне страхування атомників за рахунок підприємства.
Усе це, насамперед, має спростити життя людини, яка захворіла, і допомогти їй уникнути певних проблем та незручностей, які виникають під час процесу лікування. Адже нині в Україні прийнято низку нормативних документів, які значною мірою змінили схему надання медичної допомоги населенню. Наразі більшість медичних закладів уже розробили і прийняли прейскурант платних медичних послуг.
У цивілізованому світі уже багато років поспіль діє страхова медицина де кожний пацієнт має поліс медичного страхування, який покриває витрати на лікування та в якому чітко прописано схему надання послуг.
За словами заступника генерального директора Хмельницької АЕС з кадрів та соціального розвитку Віктора Демидюка, колектив атомників давно та неодноразово ставив питання перед адміністрацією про необхідність запровадження медичного страхування.
«У попередні роки, аби ввести таку соціальну пільгу, не вистачало коштів. Наразі ж, коли Енергоатом почав працювати в умовах нового ринку електроенергії, такі кошти ми змогли акумулювати завдяки домовленості між профспілковою організацією енергокомпанії та очільником Компанії. Проведено значну роз’яснювальну роботу серед персоналу щодо необхідності медичного страхування. Як результат –3156 працівників енергопідприємства будуть мати потужну соціальну захищеність з 15 лютого 2020 року», - розповів Віктор Демидюк.
Що стосується вибору страховика, то профспілка ДП «НАЕК «Енергоатом» провела моніторинг серед відповідних компаній на ринку медичних послуг і вибрали австрійську «Уніку».
«Представники «Уніки» неодноразово зустрічалися із працівниками атомної електростанції, надавали роз’яснення щодо своїх страхових програм, максимально врахували побажання атомників щодо включення в загальний перелік саме тих закладів, послугами яких хотіли би користуватися нетішинці. Значно збільшено і список страхових випадків, це своєрідні пільги для користувачів корпоративного страхування», - зауважив Віктор Демидюк.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2020-02-12

№ 55

Сьогодні, 12 лютого 2020 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2020 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.
Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 10.00 до 12.00 год.
Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-02-12

№ 54

Сьогодні, 12 лютого 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,37 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 267,72 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста сорок п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Турнір з футзалу на призи корпоративної газети «Перспектива» завершено

2020-02-11

№ 53

Завершено турнір з футзалу на призи корпоративної газети Хмельницької АЕС «Перспектива», який бере відлік із далекого 1992 року. 28 років поспіль у спорткомплексі «Енергетик» протягом січня-лютого відбуваються футзальні баталії між командами футболістів, які представляють працівники різних цехів та підрозділів ВП ХАЕС.
Цьогоріч у фінальному двобої стикнулися команди електроцеху і 3 Державного пожежно-рятувального загону (3 ДПРЗ) з футболістами енергоремонтного підрозділу. Боротьба за «золото» була не простою, адже зустрілися давні суперники, які вже не вперше ведуть між собою боротьбу за лідерські позиції. За мінімальної переваги 2:1 перемогу святкували футболісти електроцеху та 3 ДПРЗ. Голи Володимира Супруна та Сергія Панцюка визначили долю матчу, а воротаря Руслана Рижика, який неодноразово рятував команду, визнано кращим. Заслужено отримав приз глядацьких симпатій і нападник команди енергоремонтного підрозділу Олег Чернишов, якому вдалося пробити ворота суперників зарахувавши до свого активу важливий для ремонтників гол.
Зовсім іншою була боротьба за третє місце в турнірі між командами турбіністів і гідротехнічного цеху (ГТЦ), комунального господарства (КГ), військової частини (в/ч) з охорони ХАЕС, де останні не залишили жодного шансу суперникам. За рахунку 11:2 команда ГТЦ, КГ, в/ч заслужено посіла третє місце в турнірі на призи газети «Перспектива». Варто відзначити також Дмитра Монаха, на рахунку якого шість забитих голів у матчі.
За підсумками турніру, окрім призерів нагороджено також кращих спортсменів та вручено відзнаки капітанам команд. Як зазначив головний редактор газети «Перспектива» Віктор Гусаров, є надія, що більшість гравців зіграють у наступному та ювілейному тридцятому турнірах. «Особливо приємно відзначити, що серед групи підтримки команд - гравці найперших змагань, для яких турнір на призи газети «Перспектива» - це вже історія і вони серед її творців», - констатував головний редактор корпоративного видання.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-02-11

№ 52

Сьогодні, 11 лютого 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 243,35 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста сорок четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-02-10

№ 51

Викиди за період з 03.02.2020 по 10.02.2020 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0,0029
ІРГ 0,0638
ЙОД 0,0007

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-02-10

№ 50

Сьогодні, 10 лютого 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 219,01 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста сорок третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС