На Хмельницькій АЕС модернізують систему автохімконтролю

2020-05-07

№ 205

Удосконалення та автоматизація водно-хімічного режиму 1-го та 2-го контурів та модернізація системи автохімконтролю (АХК) на Хмельницькій АЕС - серед пріоритетних заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (КзПБ).

На важливості введення модернізованої системи автохімконтролю відповідно до заходів КзПБ, наголосив під час зустрічі із журналістами корпоративних ЗМІ начальник хімічного цеху ВП ХАЕС Микола Замфіракі. Він, зокрема, зазначив, що на ХАЕС здійснюються пусконалагоджувальні роботи із введення автохімконтролю за участі представників підприємства промислової автоматики  «Славутич».

Роботи, які заплановано здійснити протягом місяця, мають за мету сформувати відповідний алгоритм всіх необхідних показників водно-хімічного режиму. Так, на робочих місцях будуть відображатися, відстежуватися і фіксуватися дані, які сприятимуть зменшенню процесів корозії, відкладень на теплопередаючих поверхнях, а також допомагатимуть в оперативному прийнятті рішень.

Керівник хімцеху також нагадав про нещодавнє введення у промислову експлуатацію надсучасного обладнання – спектрометрів елементного аналізу останнього покоління. Вони дозволяють хімікам проводити атомно-емісійну спектрометрію з індуктивно-зв’язаною плазмою. Таке обладнання на Хмельницькій АЕС дозволяє виконати усі можливі аналізи води, відкладень, вхідний контроль реагентів за багатоелементними методами. Протягом одного вимірювання  одночасно можна виконати аналіз 20-30 елементів.

Хімічний цех належить до основних виробничих підрозділів ВП ХАЕС, основною метою якого є реалізація організаційних і технічних заходів щодо забезпечення надійної та безпечної роботи основного і допоміжного устаткування шляхом підтримки у встановлених параметрах оптимальних водно-хімічних режимів першого і другого контурів, загальностанційних та допоміжних систем Хмельницької АЕС, виконання хімічного контролю якості теплоносія, води, масел, газів та хімічних реагентів, корозійних відкладень на обладнанні та поводження з рідкими радіоактивними відходами.

«Про успішну та стабільну роботу хіміків свідчить той факт, що за весь період експлуатації на ХАЕС найменша кількість заглушених трубок парогенератора як свідчення якісного водно-хімічного режиму та високого професіоналізму хіміків», - зазначив керівник хімічного цеху.

Надійна та економічна робота обладнання протягом проектного терміну експлуатації та після нього, в значній мірі залежить від стану та контролю водно-хімічного режиму станції. Беручи до уваги важливість удосконалення хімічних технологій для підвищення безпеки, прагнучи до надійної та економічної експлуатації енергоблоків, хімічний цех сприяє своєчасному впровадженню передових методів ведення водно-хімічного режиму та способів хімічного контролю.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-07

№ 204

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню корона вірусу, станом на 7 травня 2020 року, нових випадків захворювання персоналу Хмельницької АЕС не виявлено.

Наразі продовжується тестування контактних осіб на COVID-19 та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 7 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 26 осіб, серед яких 5 дітей, 3 працівників ХАЕС. З яких, 8 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 18 осіб – на самоізоляції. За минулу добу зареєстровано 3 нових випадки захворювання на COVID-19. Проводяться усі необхідні дезінфекційні заходи. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 149 осіб на самоізоляції, 5 осіб – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 359 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 6 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 12 осіб із захворюванням на COVID-19 три особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-07

№ 203

Сьогодні, 7 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 145,61 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,07 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 114,77 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС