Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-13

№ 217

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 13 травня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 13 випадків захворюваності на COVID-19. За минулу добу виявлений один новий випадок короновірусу.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 13 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 51 особи, серед яких 9 дітей, 13 працівників ХАЕС, 1 медпрацівник. З числа хворих, 14 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1 особа – в Славутській центральній районній лікарні, 35 осіб – на самоізоляції. За минулу добу – 3 нових зареєстрованих випадки захворювання на COVID-19, 1 – летальний.  Виставлено підозру 2 особам.

Виставлено підозру 2 особам. Фахівці Нетішинського міського лабораторного відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» та КП НМР «ЖКО» постійно проводять усі необхідні дезінфекційні заходи.

Лабораторні дослідження тривають. Результати повідомлятимемо протягом дня. За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 188 осіб на самоізоляції, 2 особи – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 443 осіб.

Вчергове закликаємо не виходити з дому без потреби! Будьмо свідомі!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На ХАЕС реалізовані модернізаційні заходи систем і обладнання АСУ ТП

2020-05-13

№ 216

Колектив цеху теплової автоматики та вимірювань Хмельницької АЕС (ЦТАВ) опікується оперативним і технічним обслуговуванням, ремонтом, реконструкцією та модернізацією систем і обладнання автоматизованих систем управління технологічними процесами. Основа персоналу - висококваліфіковані фахівці із багаторічним досвідом, основним принципом діяльності яких є підвищення безпеки енергоблоків.

За роки діяльності нашого цеху, - розповів  заступник начальника цеху теплової автоматики та вимірювань по роботі з персоналом Петро Іщенко, - персонал виконав надзвичайно великий обсяг робіт з реконструкції та модернізації обладнання АСУ ТП, здійснив заміну на обох енергоблоках застарілого обладнання на сучасні складні програмно-технічні комплекси. Ці роботи здійснені на виконання затвердженої Кабміном «Програми проведення заміни підсистем АСУ ТП енергоблоків з ВВЕР-1000, ВВЕР-440», яка згодом стала складовою «Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки» (КзПБ) енергоблоків АЕС.

У ході планово-попереджувального ремонту 2018-2019 рр. (ППР-18-19) енергоблока №1 реалізували низку заходів, передбачених КзПБ АЕС України, а саме, виконана модернізація системи нормальної експлуатації важливої для безпеки реакторного відділення, другої та третьої системи безпеки, системи управління резервних дизель генераторів, виконана заміна гермопроходок ПГКК на проходки типу «ЕЛОКС», організація нових місць контролю концентрації бору. Впровадили нові системи, такі як система промислового телебачення, приладове забезпечення  під час та після аварій, контролю концентрації водню в гермооболонці (ГО) для запроектних аварій. Крім того, виконана заміна перетворювачів тиску типу «Сафір», в рамках реалізації заходів з підвищення кваліфікації обладнання на «жорсткі» умови. В ППР-19 енергоблока №2 також виконувались роботи з реалізації заходів КзПБ, а саме заміна гермопроходок ПГКК на проходки типу «ЕЛОКС», системи силового живлення СУЗ, впровадження нових систем, а саме, приладове забезпечення  під час та після аварій, контролю концентрації водню в ГО для запроектних аварій.

Жоден ППР на АЕС не проходить без виконання заміни обладнання, яке відпрацювало свій ресурс, або морально застаріло.

Сама модернізація направлена на підвищення безпеки енергоблоків АЕС шляхом встановлення надійного, сучасного обладнання, а також  забезпечення оперативного персоналу, персоналу групи інженерно-технічної підтримки достовірною інформацією про стан критичних функцій безпеки та ефективності захисних бар’єрів.

Під час ППР 2020 енергоблока №2 колективом ЦТАВ заплановано: виконання заходів КзПБ з модернізації системи нормальної експлуатації важливої для безпеки реакторного відділення, нормальної експлуатації важливої для безпеки турбінного відділення, системи управління резервних дизель генераторів та завершити захід з заміни гермопроходок ПГКК на проходки типу «ЕЛОКС». У рамках ППР-21 енергоблока №1 планується завершити модернізацію систем безпеки й виконати заміну першої системи, а також виконати модернізацію системи нормальної експлуатації важливої для безпеки турбінного відділення.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-13

№ 215

Сьогодні, 13 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 291,19 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 603 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,4 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 220,12 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС