Тиждень охорони праці пройшов на Хмельницькій АЕС

2020-05-14

№ 221

Цього року всесвітня пандемія Covid-19 змінила вектор руху життя суспільства в цілому. Нині зусилля кожного спрямовані передусім на подолання коронавірусної інфекції. На Хмельницькій АЕС, за ініціативи Міжнародної організації праці з відзначення Всесвітнього дня охорони праці, провели «Тиждень охорони праці» під гаслом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

Під час проведення «Тижня охорони праці» було підготовлено спеціальні  інформаційні стенди,  проведено перевірку стану охорони праці в підрозділах станції з дотриманням вимог карантинного режиму та підведено підсумки конкурсу з охорони праці серед підрозділів ВП ХАЕС за результатами роботи у 2019 році.

Крім того, підведено підсумки та нагороджено переможців конкурсу рефератів. Серед переможців інженер з експлуатації цеху теплової автоматики та вимірювань  Юлія Апшай та машиніст обхідник турбінного цеху  Тетяна Хлонь з рефератами «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»;  інженер-дефектоскопіст відділу контролю металів  Ігор Гончарук з рефератом «Насильство і домагання у сфері праці»; інженер з охорони праці транспортного цеху Наталія  Дмитришина з рефератом «Паніка у період пандемії.  Як уникнути негативних наслідків».

За найкраще оформлення «Куточка з охорони праці» відзначено Анну Ульданову, електрослюсаря з обслуговування автоматики та засобів вимірювання цеху теплової автоматики та вимірювань. Переможцям вручено грамоти та грошові премії.

В умовах глобальної пандемії для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян керівництво Хмельницької АЕС закликає об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії та  забезпечення  у подальшому відновлення економічного зростання нашої країни.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Підвищення безпеки на Хмельницькій АЕС – процес безперервний

2020-05-14

№ 220

Найвищим пріоритетом НАЕК «Енергоатом» є безпека ядерних установок, дотримання досягнутого рівня безпеки діючих енергоблоків АЕС та його постійне підвищення. З метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення надійної та ефективної роботи енергетичної галузі, доведення атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля НАЕК Енергоатом реалізує комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків АЕС України (КзППБ).

Ключовим у базі основоположних нормативних документів з безпеки по праву можна назвати «Загальні положення безпеки атомних станцій», згідно з яким така безпека атомних станцій забезпечується послідовною реалізацією стратегії глибокоешелонованого захисту. Полягає він у створенні технічних бар’єрів на шляху розповсюдження радіоактивних речовин та іонізуючих випромінювань у навколишнє середовище, а також комплексі організаційно-технічних заходів щодо захисту цих бар’єрів і підтримання їх ефективності. Серед таких і реалізація заходу Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС під №16101 «Запобігання раннього байпасування гермооб'єму  в результаті попадання розплавлених мас активної зони із шахти реактора за межі гермооб’єму».

«Виконання цього заходу, - каже заступник начальника реакторного цеху з реконструкції і модернізації Олег Несміянов, - спрямоване на забезпечення захисту й ефективності четвертого бар’єра на шляху розповсюдження радіоактивних речовин, а саме герметичного огородження реакторної установки». Необхідність у його реалізації виникла як з огляду на міжнародний досвід, так і за результатами ймовірнісних аналізів безпеки, в рамках яких моделювалися процеси протікання важких аварій. Розрахунки показали, що у випадку плавлення активної зони і відсутності відведення від розплаву тепла до кінцевого поглинача, найбільш вразливим елементом з точки зору виходу розплаву є місця проходження у бетонній шахті корпусу реактора каналів вимірювання нейтронного потоку, так званих іонізаційних камер.

Загалом таких каналів 54, половина з яких призначена для розміщення самих камер, а в решті 27 - тросиків, за допомогою яких іонізаційні камери переміщуються. Підсилення каналів на енергоблоках з реакторними установками нової конструкції, які проектуються і будуються зараз, та тими, що вже експлуатуються, зокрема й в Україні, відбувається по різному. В результаті конструкторського опрацювання найбільш оптимальним вирішенням цього завдання на вітчизняних енергоблоках з реакторною установкою серії В-320 було передбачено установку тугоплавких заглушок в канали іонізаційних камер.

«Заглушки нового покоління, - розповів Олег Несміянов, - значно надійніші, здатні справитися зі своїми функціями в разі виникнення запроектних аварій, чого раніше не передбачалося. Але ми не можемо залишатися на раніше досягнутому і поточному рівні безпеки. Адже не стоїть на місці наука, примножується міжнародний досвід, який маємо враховувати. Отож, робимо все можливе, аби йти в ногу з часом, заходи, передбачені програмою безпеки, виконуємо у встановлені ДІЯРУ терміни».

Вперше така модифікація була реалізована на майданчику Запорізької АЕС і мала позитивний результат. Відтак експлуатуюча організація НАЕК «Енергоатом» прийняла рішення про її застосування на всіх інших однотипних енергоблоках АЕС України. На нашій електростанції роботи з установки тугоплавких заглушок у канали іонізаційних камер виконані під час зупинки першого енергоблока для реалізації заходів з продовження його терміну експлуатації (ППР-2018). З завданням справилися успішно, модифікацію вже введено в промислову експлуатацію. На другому енергоблоці аналогічні роботи проводитимуться в рамках поточного ППР-2020.

Тугоплавкі заглушки, повна збірка виробництва Skoda JS a.s. (Orlik 266/15, Bolevec 316 00 Plzen)
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-14

№ 219

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 14 травня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 14 випадків захворюваності на COVID-19. За минулу добу виявлений один новий випадок короновірусу.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 14 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 57 осіб, серед яких 12 дітей, 14 працівників ХАЕС, 1 медпрацівник. З них: 1 пацієнт одужав, 1 – летальний випадок.

З числа хворих, 14 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1 особа – в Славутській центральній районній лікарні, 40 осіб – на самоізоляції.

За минулу добу – 7 нових зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19. 4 особи знаходиться під підозрою. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 190 осіб на самоізоляції, 2 особи – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 447 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 13 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 14 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-14

№ 218

Сьогодні, 14 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,13 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 315,31 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 605 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,38 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 234,51 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС