Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-15

№ 224

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 15 травня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 14 випадків захворюваності на COVID-19. За минулу добу нових випадків коронавірусу не виявлено.

Станом на 10:00 15 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 60 осіб, серед яких 12 дітей, 14 працівників ХАЕС, 1 медпрацівник. З них: 1 пацієнт одужав, 1 – летальний випадок.

 З числа хворих, 16 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1 особа – в Славутській центральній районній лікарні, 41 особа – на самоізоляції.

За минулу добу – 3 нових зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19. 3 особи знаходиться під підозрою. За попередню добу відібрано 23 зразки біоматеріалів для проведення ПЛР тестів. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 154 осіб на самоізоляції, 1 особа – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 491 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 14 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 12 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Систему автоматичного управління РДЕС модернізовано на першому енергоблоці Хмельницької АЕС

2020-05-15

№ 223

У рамках продовження терміну експлуатації першого енергоблока та реалізації  Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) на Хмельницькій АЕС замінено значну частину обладнання на більш сучасне. Зокрема, модернізовано систему автоматичного управління резервної дизельної електростанції (РДЕС) енергоблока № 1.

«Під час планово-попереджувального ремонту на першому енергоблоці було замінено фактично все електротехнічне обладнання трьох комірок РДЕС енергоблока № 1. Наразі змонтовано нове, сучасне обладнання систем автоматичного управління резервних дизельних електростанцій на базі програмно-технічного комплексу, проведені пусконалагоджувальні роботи та введено в дослідну експлуатацію із застосуванням обладнання вітчизняного виробництва. Серед виробників - ТОВ "ВЕСТРОН", електротехнічна корпорація «ЕлКор» (м.Харків), ТОВ "Високовольтний СОЮЗ-РЗВА" (м. Рівне) та інші», - зазначив начальник дільниці з ремонту засобів автоматизації зовнішніх об’єктів цеху теплової автоматики і вимірів ВП ХАЕС Віталій Ткачук.

Будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи здійснювалися генпідрядником «Техенерго» за участі фахівців ТОВ «Харківське монтажно-виробниче підприємство "Електропівденмонтаж", ТОВ «Промислові захисні покриття (м. Київ) та ТОВ «Кузнецовське налагоджувально-монтажне управління "Електропівденмонтаж" із міста-супутника РАЕС. Значний об’єм робіт здійснено безпосередньо спеціалістами ТОВ "ВЕСТРОН", основним виробником та постачальником обладнання, які допомогли змонтувати, налагодити і впровадити в роботу. Персонал ЦТАВ, який здійснює контроль за роботою системи, навчався працювати на новому обладнанні безпосередньо на робочому місці і нині повністю опанував нову систему автоматичного управління РДЕС. Наразі обладнання знаходиться у дослідній експлуатації. Введення у промислову експлуатацію заплановано в поточному році.

За словами Віталія Ткачука, обладнання відповідає сучасним вимогам в частині надійності, діагностики, реєстрації та архівування подій. Заміну аналогічного обладнання РДЕС планується також здійснити і на другому енергоблоці під час планово-попереджувального ремонту в 2020 році.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-15

№ 222

Сьогодні, 15 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,12 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 339,44 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 604 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,43 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 248,94 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС