Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-05-25

№ 241

Викиди за період з 18.05.2020 по 25.05.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0033
ІРГ 0.0677
ЙОД 0.0015
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-25

№ 240

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 25 травня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 15 випадків захворюваності на COVID-19, з них 7 осіб одужало. За минулу добу нових випадків коронавірусу не виявлено.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 25 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 64 осіб (у тому числі 14 дітей, 15 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 44 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих, 11 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1 особа – в Славутській центральній районній лікарні, 7 осіб – на самоізоляції.

За минулу добу нових випадків захворювання на COVID-19 не зареєстровано. Одна особа знаходиться під підозрою. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 70 осіб на самоізоляції, 1 особа - на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 625 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 24 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 9 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Робоча нарада з питань спорудження комплексу з переробки радіоактивних відходів відбулася на Хмельницькій АЕС

2020-05-25

№ 239

Робоча нарада з питань створення комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРВ) відбулася на Хмельницькій АЕС під головуванням заступника головного інженера із загальностанційних об’єктів Геннадія Панасенка за участі представників управління капітального будівництва, цеху переробки радіоактивних відходів (РАВ).

На нараді було обговорено найближчі плани та організаційні питання щодо підготовки проекту договору на підготовчі роботи з демонтажу старої будівлі блоку переробки, а також розглянуто основні завдання щодо спорудження КПРВ.

Постачальниками основного обладнання за міжнародним тендером обрано NUKEM Technologies Engineering Services GmbH (Німеччина), UAB Svertas Group (Литва), NUVIA a.s. (Чехія). Генеральним проектувальником КПРВ є акціонерне товариство «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» (АТ КІЕП).

За словами начальника цеху дезактивації та переробки радіоактивних відходів ВП ХАЕС Сергія Коротова, частина основного обладнання: установки вилучення відходів з відсіків СТРВ, фрагментації і сортування відходів, пресування (суперкомпактор) та цементування - вже поставлені у ВП ХАЕС. Проведений вхідний контроль продукції. До кінця 2020 року планується поставка установки спалювання та установки дезактивації металу та устаткування. На 2021 рік заплановно вибір постачальника установки вимірювання активності.

Комплекс з переробки радіоактивних відходів – виклик часу та важливий етап підвищення рівня радіаційної безпеки на Хмельницькій АЕС. Введення в експлуатацію КПРВ сприятиме підвищенню рівня захисту персоналу, населення та навколишнього природного середовища від негативного радіаційного впливу. КПВР удосконалить систему поводження з РАВ на Хмельницькій АЕС, підготовку перероблених твердих радіоактивних відходів (ТРВ) для подальшої відправки їх до спеціалізованих підприємств на захоронення. Це суттєво зменшить обсяги ТРВ, що зберігаються на майданчику ХАЕС, за рахунок впровадження нових технологій їх переробки.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-25

№ 238

Сьогодні, 25 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 581,29 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 596 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,37 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 398,8 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС