На Хмельницькій АЕС впроваджено сучасне пожежне обладнання

2020-05-27

№ 249

У рамках продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока на Хмельницькій АЕС виконано низку заходів із підвищення пожежної безпеки. Згідно із Комплексною зведеною програмою підвищення безпеки на АЕС, працівниками цеху вентиляції і кондиціювання (ЦВіК) встановлені протипожежні клапани у приміщеннях з електрообладнанням та вентиляційних центрів кабельних споруд, акумуляторних батарей, впроваджено системи протидимового захисту шляхів евакуації персоналу.

За словами начальника лабораторії налагодження та реконструкції систем вентиляції ЦВіК ВП ХАЕС Бориса Вітковського, прийнято рішення про необхідність встановлення на системах вентиляції приміщення акумуляторних батарей протипожежних клапанів. Встановлення вогнезатримуючих клапанів у місцях перетинання протипожежних перешкод повітропроводами вентиляційних центрів, приміщень акумуляторних батарей, кабельних споруд, приміщень з електричною і електронною апаратурою, зумовлено також необхідністю приведення протипожежних відсіків до нових норм і правил пожежної безпеки при експлуатації АЕС.

Виконання цього заходу передбачає встановлення на системах вентиляції 126 протипожежних клапанів, які розміщені на приміщеннях реакторного відділення, етажерках електротехнічних пристроїв, резервних дизельних електростанціях, кабельних спорудах. Наразі, триває етап дослідної експлуатації.

Сигнали з протипожежних клапанів надходять на диспетчерський пульт чергової зміни ЦВіКу, де встановлено панель сигналізації. Серійні клапани, які були передбачені типовими проектами, мали лише механічну дію, закривались у випадку аварійних ситуацій при досягненні температури +72,5 о С. Після виконання модернізаційних робіт із встановлення електрифікованих клапанів, інформація виводиться на панель сигналізації.

«Панель сигналізації – це обладнання для сповіщення про виникнення позаштатних ситуацій. Не чекаючи спрацювання протипожежного оповіщувача, чи виявлення ознак пожежі при обході персоналом, скорочуються терміни виявлення пожежі, її локалізації і ліквідації в найкоротші терміни», - зазначив начальник зміни ЦВіК ВП ХАЕС Олександр Іванов.

Наразі протипожежні клапани встановлені лише на першому енергоблоці, аналогічні заходи із встановлення вогнезатримуючих клапанів заплановано впровадити і на другому енергоблоці ХАЕС.   

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-27

№ 248

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 27 травня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 15 випадків захворюваності на COVID-19, з них 10 осіб одужало. За минулу добу нових випадків коронавірусу не виявлено.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 27 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 64 осіб (у тому числі 14 дітей, 15 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 55 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих, 2 особи знаходиться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1 особа – в Славутській центральній районній лікарні, 5 осіб – на самоізоляції.

За минулу добу нових випадків захворювання на COVID-19 не зареєстровано. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 58 осіб на самоізоляції, 1 особа - на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 646 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 26 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 6 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Міжнародний освітній проєкт започаткувала Атомпрофспілка разом з колегами з Білорусі та Узбекистану

2020-05-27

№ 247

25 травня відбулося урочисте відкриття міжнародного навчального курсу «Лідери майбутнього». Учасники курсу – активні молоді атомники України, представники хімічної, гірничодобувної і нафтової промисловості Білорусі, а також працівники нафтогазової промисловості та геології Узбекистану.

Мета освітнього проєкту – пошук і розвиток лідерів нового покоління, їх підтримка і сприяння професійному зростанню. Курс спрямований на удосконалення особистісних і професійних компетенцій молоді, що сприятиме їх активному залученню до профспілкової діяльності.
Проєкт реалізується на освітній платформі EDU-HUB з використанням facebook та telegram (робоча мова – російська). У рамках курсу заплановано тренінги й семінари, що відбудуться у країнах-учасницях. Передбачається, що навчання пройдуть понад 500 працівників зазначених підприємств, серед яких і молодь Хмельницької АЕС.

Курс розділений на модулі, вивчення яких заплановане до грудня 2020 року. Учасники охоплять теми особистісного розвитку, комунікації, лідерства, командоутворення та управління конфліктами. Окремий модуль присвячено питанням розвитку вмінь ораторського мистецтва.

Навчання передбачає як лекційну частину, так і виконання практичних завдань. Усі учасники, що успішно виконають завдання курсу, отримають сертифікати.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра під час урочистого відкриття привітав учасників та організаторів курсу «Лідери майбутнього», наголосивши на важливості такого навчання для подальшого професійного розвитку. Своїм особистим прикладом якнайкраще Андрій Ростиславович мотивує молодих атомників навчатись й удосконалюватись, адже вже у 25 років працював заступником начальника електроцеху Рівненської АЕС, а в 34 – заступником головного інженера.

Отож, заохочуємо молодих працівників Хмельницької АЕС самоудосконалюватись та ставати «лідерами майбутнього».

Реєстрацію продовжено до 1 червня. До вивчення курсу можна приєднатися за посиланням:

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-27

№ 246

Сьогодні, 27 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 876 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 629,77 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 587 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,29 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 427,43 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС