Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-08

№ 211

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Віктор Гусак очолив службу надійності, ресурсу і продовження експлуатації Хмельницької АЕС

2020-05-08

№ 210

Віктор Ігнатійович Гусак призначений начальником служби надійності, ресурсу і продовження експлуатації (СНРіПЕ) ВП «Хмельницька АЕС».

Віктор Гусак за освітою інженер-фізик, закінчив Томський політехнічний інститут у 1994 році. З того часу працював на різних посадах Хмельницької АЕС, а розпочав свій трудовий шлях оператором реакторного відділення. У реакторному цеху пройшов щаблі кар’єрного росту до посади провідного інженера з управління реактором.

З 2008 року працював у Державному комітеті ядерного регулювання України, з 2010 року – заступник начальника ДІЯБ на Хмельницькій АЕС.

З 2012 року на Хмельницькій АЕС очолював лабораторію управління продовження термінів експлуатації енергоблоків СНРіПЕ, а з січня 2020 року до призначення на посаду начальника СНРіПЕ – головний фахівець з розслідування та аналізу подій СГТ.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-08

№ 209

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню корона вірусу, станом на 8 травня 2020 року, підтверджено захворювання на COVID-19 у 5 працівників  Хмельницької АЕС. За минулу добу зареєстровано два нових випадки.

Продовжується тестування контактних осіб на COVID-19 та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 8 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 37 осіб. За минулу добу зареєстровано 11 нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають. Проводяться усі необхідні дезінфекційні заходи.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 151 особа на самоізоляції, 5 осіб – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 390 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 7 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 14 осіб із захворюванням на COVID-19 п’ять  осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Керівник Хмельницької АЕС Андрій Козюра взяв участь у нараді в Міненерго

2020-05-08

№ 208

Питанням реалізації антикризових заходів в енергетичній галузі була присвячена нарада  у профільному Міністерстві під головуванням в. о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець.

На нараді були присутні керівництво ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП АЕС України, представники Атомпрофспілки, народні депутати, які опікуються питаннями енергетичного комплексу держави.

Під час наради розглянуто питання стану роботи енергоблоків, плани на поточний та наступний роки щодо проведення ремонтних компаній, впровадження заходів з реконструкції та модернізації енергоблоків АЕС, пріоритетність реалізації Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (КзПБ).

У рамках наради обговорено проблемні питання, що склалися в енергетичній галузі України, шляхи впровадження механізму погашення заборгованості за вироблену електроенергію Енергоатому, стан фінансування фонду зняття з експлуатації, а також дії Компанії в період спалаху COVID-19.

З початком введення карантинних заходів в державі спостерігається тенденція до зниження споживання електроенергії, що змушує всіх учасників енергоринку зменшити генерацію.

На сьогодні атомна енергетика забезпечує понад 50% потреб країни в електроенергії. Керівники підприємств галузі, профспілки стурбовані обмеженням виробництва електроенергії АЕС, фінансовою ситуацією на енергоринку, питанням взаєморозрахунків, виведенням атомних блоків у резерв через різке зниження споживання електроенергії.

«Ми забезпечуємо надійну і стабільну роботу енергетичної галузі і чекаємо на повернення коштів, реструктуризацію боргів, що надасть змогу продовжити діалог з банківськими установами щодо виконання кредитних зобов’язань, надходжень коштів на виробничі потреби та подальший розвиток Компанії», – зазначив генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра.

На нараді було наголошено на важливості збереження фахового кадрового потенціалу, необхідності визначення стратегії розвитку атомної енергетики.

За підсумками наради планується прийняття низки урядових, законодавчих рішень.

Насамкінець, керівник Хмельницької АЕС зазначив: «Нас чують, наявний відкритий діалог з Міненерго щодо врегулювання кризової ситуації в енергетиці».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Шановні ветерани, дорогі земляки!

2020-05-08

№ 207

В історичній науці війни класифікуються як справедливі і несправедливі. Відтак  не кожен має гідність на високе наймення переможця.

Україна в числі держав антигітлерівської коаліції отримала беззаперечне право віднести себе до когорти звитяжців, що здолали смертельно небезпечного ворога. Підсумком цієї боротьби став мир, вселенська тиша, радість людського спілкування. Світ прийшов до примирення, спокійного виваженого співіснування різних народів. 75 років променисте сонце сяє над вільною Україною.

Слова найщирішої поваги і шани ми висловлюємо на адресу наших батьків і дідів. За незламність духу, за  гідність, за звитягу. Вони у нашій пам’яті назавжди залишаться прикладом любові, бо саме вона підносила їх жертовність до висот героїзму. В домашніх альбомах багатьох земляків зберігаються їх фотографії, листи-трикутники, що вже давно стали фактом історії.

Вітаємо ветеранів, чиї ряди поменшали з армій до взводів, вітаємо тих, хто підтримував їх у тилу і вже сам потребує нашої підтримки.

Ми нащадки  героїзму батьків і дідів, і маємо всі підстави не лише для гордості, але й для примноження мирних повоєнних справ, заповіданих нам.

Бажаємо всім здоров’я і достатку, світлих днів, родинного тепла і затишку.

Андрій Козюра, генеральний директор ХАЕС
Михайло Гук, голова ППО ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-08

№ 206

Сьогодні, 8 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 169,86 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,8 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 136,57 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС модернізують систему автохімконтролю

2020-05-07

№ 205

Удосконалення та автоматизація водно-хімічного режиму 1-го та 2-го контурів та модернізація системи автохімконтролю (АХК) на Хмельницькій АЕС - серед пріоритетних заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (КзПБ).

На важливості введення модернізованої системи автохімконтролю відповідно до заходів КзПБ, наголосив під час зустрічі із журналістами корпоративних ЗМІ начальник хімічного цеху ВП ХАЕС Микола Замфіракі. Він, зокрема, зазначив, що на ХАЕС здійснюються пусконалагоджувальні роботи із введення автохімконтролю за участі представників підприємства промислової автоматики  «Славутич».

Роботи, які заплановано здійснити протягом місяця, мають за мету сформувати відповідний алгоритм всіх необхідних показників водно-хімічного режиму. Так, на робочих місцях будуть відображатися, відстежуватися і фіксуватися дані, які сприятимуть зменшенню процесів корозії, відкладень на теплопередаючих поверхнях, а також допомагатимуть в оперативному прийнятті рішень.

Керівник хімцеху також нагадав про нещодавнє введення у промислову експлуатацію надсучасного обладнання – спектрометрів елементного аналізу останнього покоління. Вони дозволяють хімікам проводити атомно-емісійну спектрометрію з індуктивно-зв’язаною плазмою. Таке обладнання на Хмельницькій АЕС дозволяє виконати усі можливі аналізи води, відкладень, вхідний контроль реагентів за багатоелементними методами. Протягом одного вимірювання  одночасно можна виконати аналіз 20-30 елементів.

Хімічний цех належить до основних виробничих підрозділів ВП ХАЕС, основною метою якого є реалізація організаційних і технічних заходів щодо забезпечення надійної та безпечної роботи основного і допоміжного устаткування шляхом підтримки у встановлених параметрах оптимальних водно-хімічних режимів першого і другого контурів, загальностанційних та допоміжних систем Хмельницької АЕС, виконання хімічного контролю якості теплоносія, води, масел, газів та хімічних реагентів, корозійних відкладень на обладнанні та поводження з рідкими радіоактивними відходами.

«Про успішну та стабільну роботу хіміків свідчить той факт, що за весь період експлуатації на ХАЕС найменша кількість заглушених трубок парогенератора як свідчення якісного водно-хімічного режиму та високого професіоналізму хіміків», - зазначив керівник хімічного цеху.

Надійна та економічна робота обладнання протягом проектного терміну експлуатації та після нього, в значній мірі залежить від стану та контролю водно-хімічного режиму станції. Беручи до уваги важливість удосконалення хімічних технологій для підвищення безпеки, прагнучи до надійної та економічної експлуатації енергоблоків, хімічний цех сприяє своєчасному впровадженню передових методів ведення водно-хімічного режиму та способів хімічного контролю.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-07

№ 204

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню корона вірусу, станом на 7 травня 2020 року, нових випадків захворювання персоналу Хмельницької АЕС не виявлено.

Наразі продовжується тестування контактних осіб на COVID-19 та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 7 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 26 осіб, серед яких 5 дітей, 3 працівників ХАЕС. З яких, 8 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 18 осіб – на самоізоляції. За минулу добу зареєстровано 3 нових випадки захворювання на COVID-19. Проводяться усі необхідні дезінфекційні заходи. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 149 осіб на самоізоляції, 5 осіб – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 359 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 6 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 12 осіб із захворюванням на COVID-19 три особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-07

№ 203

Сьогодні, 7 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 145,61 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,07 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 114,77 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Віктор Демидюк призначений заступником генерального директора з інфраструктури Хмельницької АЕС

2020-05-06

№ 202

Заступником  генерального директора з інфраструктури ВП «Хмельницька атомна електростанція» ДП «НАЕК «Енергоатом» призначено Віктора Андрійовича Демидюка.

Народився у м. Острог 1 березня 1958 року. Закінчив Львівський політехнічний інститут та Київський державний економічний університет за спеціальністю «конструювання та виробництво радіоапаратури, інженер-конструктор-технолог радіоапаратури» та «економіка і управління виробництвом, економіст».

Працював на посадах інженера-електроніка та інженера-налагоджувальника ряду підприємств,  інженера цеху ТАВ Хмельницької АЕС, головного економіста виробничого підприємства «Атомремонт»,  заступника директора ВАТ «Вайберг»,  начальника відділу соціального розвитку ВП ХАЕС, заступника генерального директора з кадрів і соціального розвитку ВП ХАЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-06

№ 201

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню корона вірусу, станом на 6 травня 2020 року, підтверджено захворювання на COVID-19 у 3 працівників  Хмельницької АЕС.

Наразі продовжується тестування контактних осіб на COVID-19 та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 6 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 23 осіб, серед яких 5 дітей, 3 працівників ХАЕС. З яких, 8 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 15 осіб – на самоізоляції. За минулу добу зареєстрований 1 новий випадок захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 147 осіб на самоізоляції, 6 осіб – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 340 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 5 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 11 осіб із захворюванням на COVID-19 три особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-06

№ 200

Сьогодні, 6 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 121,34 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,42 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 93,7 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-05

№ 199

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Богдан Шмигельський призначений заступником генерального директора з персоналу Хмельницької АЕС

2020-05-05

№ 198

Заступником  генерального директора з персоналу ВП «Хмельницька атомна електростанція» ДП «НАЕК «Енергоатом» призначено Богдана Леонідовича Шмигельського, який до цього виконував обов’язки радника генерального директора ХАЕС.

Народився 7 жовтня   1982 року в селі Орв’яниця Дубровицького району  Рівненської області. Закінчив  2004 року  Український державний університет водного господарства та природокористування за фахом “Автоматизоване управління технологічними процесами”,  спеціаліст з автоматизованого управління технологічними процесами».

Працював на Рівненській АЕС  на посадах інженера-електроніка цеху ТАВ, начальника та старшого начальника  зміни цеху теплової автоматики та вимірювань.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-05

№ 197

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню корона вірусу, станом на 5 травня 2020 року, нових випадків захворювання персоналу Хмельницької АЕС не виявлено.

Наразі на Хмельницькій АЕС продовжується усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 5 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 22 осіб, серед яких 5 дітей, 2 працівники ХАЕС. З яких, 7 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 15 осіб – на самоізоляції.

За минулу добу нових зареєстрованих випадків захворювання не має.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 145 осіб на самоізоляції, 6 осіб – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 337 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 5 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 9 осіб із захворюванням на COVID-19 дві особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-05

№ 196

Сьогодні, 5 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 97,09 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,7 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 73,28 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-05-04

№ 195

Викиди за період з 27.04.2020 по 04.05.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0033
ІРГ 0.068
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-04

№ 194

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню корона вірусу, станом на 4 травня 2020 року, нових випадків захворювання персоналу Хмельницької АЕС не виявлено.

Наразі на Хмельницькій АЕС продовжується усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу. Керівниками підрозділів проводиться постійна робота щодо дотримання вимог карантинних заходів.

Станом на 10:00 4 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 22 осіб, серед яких 5 дітей, 2 працівники ХАЕС. З яких, 7 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 15 осіб – на самоізоляції.

За минулу добу нових зареєстрованих випадків захворювання не має.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 140 осіб на самоізоляції, 6 осіб – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 333 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 2 травня, на лікарняняних перебуває 16 працівників.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у квітні 2020 року на 100,4%

2020-05-04

№ 193

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у квітні 2020 року на 100,4%. За чотири місяці поточного року ХАЕС виконала планове завдання на 100,7%.

За квітень цього року  ХАЕС вироблено 1081,9 млн. кВт*год електроенергії при плані 1078 млн. кВт*год електроенергії.

Зокрема, першим енергоблоком ХАЕС вироблено 491,6 млн. кВт*год електроенергії, другим - 590,3 млн. кВт*год електроенергії.

З початку  року Хмельницькою АЕС вироблено 3 294,7 млн. кВт*год електроенергії при плані  3 272 млн. кВт*год електроенергії.

У квітні 2020 року коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на першому енергоблоці ХАЕС становив 68,28 %, на другому - 81,98 %. КВВП на двох енергоблоках Хмельницької АЕС  - 75,13%.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

13 травня - перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2020-05-04

№ 192

13 травня 2020 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2020 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.

Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-04

№ 191

Сьогодні, 4 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 72,82 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,11 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 54,58 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС