Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-15

№ 224

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 15 травня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 14 випадків захворюваності на COVID-19. За минулу добу нових випадків коронавірусу не виявлено.

Станом на 10:00 15 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 60 осіб, серед яких 12 дітей, 14 працівників ХАЕС, 1 медпрацівник. З них: 1 пацієнт одужав, 1 – летальний випадок.

 З числа хворих, 16 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1 особа – в Славутській центральній районній лікарні, 41 особа – на самоізоляції.

За минулу добу – 3 нових зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19. 3 особи знаходиться під підозрою. За попередню добу відібрано 23 зразки біоматеріалів для проведення ПЛР тестів. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 154 осіб на самоізоляції, 1 особа – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 491 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 14 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 12 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Систему автоматичного управління РДЕС модернізовано на першому енергоблоці Хмельницької АЕС

2020-05-15

№ 223

У рамках продовження терміну експлуатації першого енергоблока та реалізації  Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) на Хмельницькій АЕС замінено значну частину обладнання на більш сучасне. Зокрема, модернізовано систему автоматичного управління резервної дизельної електростанції (РДЕС) енергоблока № 1.

«Під час планово-попереджувального ремонту на першому енергоблоці було замінено фактично все електротехнічне обладнання трьох комірок РДЕС енергоблока № 1. Наразі змонтовано нове, сучасне обладнання систем автоматичного управління резервних дизельних електростанцій на базі програмно-технічного комплексу, проведені пусконалагоджувальні роботи та введено в дослідну експлуатацію із застосуванням обладнання вітчизняного виробництва. Серед виробників - ТОВ "ВЕСТРОН", електротехнічна корпорація «ЕлКор» (м.Харків), ТОВ "Високовольтний СОЮЗ-РЗВА" (м. Рівне) та інші», - зазначив начальник дільниці з ремонту засобів автоматизації зовнішніх об’єктів цеху теплової автоматики і вимірів ВП ХАЕС Віталій Ткачук.

Будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи здійснювалися генпідрядником «Техенерго» за участі фахівців ТОВ «Харківське монтажно-виробниче підприємство "Електропівденмонтаж", ТОВ «Промислові захисні покриття (м. Київ) та ТОВ «Кузнецовське налагоджувально-монтажне управління "Електропівденмонтаж" із міста-супутника РАЕС. Значний об’єм робіт здійснено безпосередньо спеціалістами ТОВ "ВЕСТРОН", основним виробником та постачальником обладнання, які допомогли змонтувати, налагодити і впровадити в роботу. Персонал ЦТАВ, який здійснює контроль за роботою системи, навчався працювати на новому обладнанні безпосередньо на робочому місці і нині повністю опанував нову систему автоматичного управління РДЕС. Наразі обладнання знаходиться у дослідній експлуатації. Введення у промислову експлуатацію заплановано в поточному році.

За словами Віталія Ткачука, обладнання відповідає сучасним вимогам в частині надійності, діагностики, реєстрації та архівування подій. Заміну аналогічного обладнання РДЕС планується також здійснити і на другому енергоблоці під час планово-попереджувального ремонту в 2020 році.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-15

№ 222

Сьогодні, 15 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,12 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 339,44 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 604 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,43 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 248,94 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Тиждень охорони праці пройшов на Хмельницькій АЕС

2020-05-14

№ 221

Цього року всесвітня пандемія Covid-19 змінила вектор руху життя суспільства в цілому. Нині зусилля кожного спрямовані передусім на подолання коронавірусної інфекції. На Хмельницькій АЕС, за ініціативи Міжнародної організації праці з відзначення Всесвітнього дня охорони праці, провели «Тиждень охорони праці» під гаслом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

Під час проведення «Тижня охорони праці» було підготовлено спеціальні  інформаційні стенди,  проведено перевірку стану охорони праці в підрозділах станції з дотриманням вимог карантинного режиму та підведено підсумки конкурсу з охорони праці серед підрозділів ВП ХАЕС за результатами роботи у 2019 році.

Крім того, підведено підсумки та нагороджено переможців конкурсу рефератів. Серед переможців інженер з експлуатації цеху теплової автоматики та вимірювань  Юлія Апшай та машиніст обхідник турбінного цеху  Тетяна Хлонь з рефератами «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»;  інженер-дефектоскопіст відділу контролю металів  Ігор Гончарук з рефератом «Насильство і домагання у сфері праці»; інженер з охорони праці транспортного цеху Наталія  Дмитришина з рефератом «Паніка у період пандемії.  Як уникнути негативних наслідків».

За найкраще оформлення «Куточка з охорони праці» відзначено Анну Ульданову, електрослюсаря з обслуговування автоматики та засобів вимірювання цеху теплової автоматики та вимірювань. Переможцям вручено грамоти та грошові премії.

В умовах глобальної пандемії для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян керівництво Хмельницької АЕС закликає об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії та  забезпечення  у подальшому відновлення економічного зростання нашої країни.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Підвищення безпеки на Хмельницькій АЕС – процес безперервний

2020-05-14

№ 220

Найвищим пріоритетом НАЕК «Енергоатом» є безпека ядерних установок, дотримання досягнутого рівня безпеки діючих енергоблоків АЕС та його постійне підвищення. З метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення надійної та ефективної роботи енергетичної галузі, доведення атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля НАЕК Енергоатом реалізує комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків АЕС України (КзППБ).

Ключовим у базі основоположних нормативних документів з безпеки по праву можна назвати «Загальні положення безпеки атомних станцій», згідно з яким така безпека атомних станцій забезпечується послідовною реалізацією стратегії глибокоешелонованого захисту. Полягає він у створенні технічних бар’єрів на шляху розповсюдження радіоактивних речовин та іонізуючих випромінювань у навколишнє середовище, а також комплексі організаційно-технічних заходів щодо захисту цих бар’єрів і підтримання їх ефективності. Серед таких і реалізація заходу Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС під №16101 «Запобігання раннього байпасування гермооб'єму  в результаті попадання розплавлених мас активної зони із шахти реактора за межі гермооб’єму».

«Виконання цього заходу, - каже заступник начальника реакторного цеху з реконструкції і модернізації Олег Несміянов, - спрямоване на забезпечення захисту й ефективності четвертого бар’єра на шляху розповсюдження радіоактивних речовин, а саме герметичного огородження реакторної установки». Необхідність у його реалізації виникла як з огляду на міжнародний досвід, так і за результатами ймовірнісних аналізів безпеки, в рамках яких моделювалися процеси протікання важких аварій. Розрахунки показали, що у випадку плавлення активної зони і відсутності відведення від розплаву тепла до кінцевого поглинача, найбільш вразливим елементом з точки зору виходу розплаву є місця проходження у бетонній шахті корпусу реактора каналів вимірювання нейтронного потоку, так званих іонізаційних камер.

Загалом таких каналів 54, половина з яких призначена для розміщення самих камер, а в решті 27 - тросиків, за допомогою яких іонізаційні камери переміщуються. Підсилення каналів на енергоблоках з реакторними установками нової конструкції, які проектуються і будуються зараз, та тими, що вже експлуатуються, зокрема й в Україні, відбувається по різному. В результаті конструкторського опрацювання найбільш оптимальним вирішенням цього завдання на вітчизняних енергоблоках з реакторною установкою серії В-320 було передбачено установку тугоплавких заглушок в канали іонізаційних камер.

«Заглушки нового покоління, - розповів Олег Несміянов, - значно надійніші, здатні справитися зі своїми функціями в разі виникнення запроектних аварій, чого раніше не передбачалося. Але ми не можемо залишатися на раніше досягнутому і поточному рівні безпеки. Адже не стоїть на місці наука, примножується міжнародний досвід, який маємо враховувати. Отож, робимо все можливе, аби йти в ногу з часом, заходи, передбачені програмою безпеки, виконуємо у встановлені ДІЯРУ терміни».

Вперше така модифікація була реалізована на майданчику Запорізької АЕС і мала позитивний результат. Відтак експлуатуюча організація НАЕК «Енергоатом» прийняла рішення про її застосування на всіх інших однотипних енергоблоках АЕС України. На нашій електростанції роботи з установки тугоплавких заглушок у канали іонізаційних камер виконані під час зупинки першого енергоблока для реалізації заходів з продовження його терміну експлуатації (ППР-2018). З завданням справилися успішно, модифікацію вже введено в промислову експлуатацію. На другому енергоблоці аналогічні роботи проводитимуться в рамках поточного ППР-2020.

Тугоплавкі заглушки, повна збірка виробництва Skoda JS a.s. (Orlik 266/15, Bolevec 316 00 Plzen)
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-14

№ 219

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 14 травня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 14 випадків захворюваності на COVID-19. За минулу добу виявлений один новий випадок короновірусу.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 14 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 57 осіб, серед яких 12 дітей, 14 працівників ХАЕС, 1 медпрацівник. З них: 1 пацієнт одужав, 1 – летальний випадок.

З числа хворих, 14 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1 особа – в Славутській центральній районній лікарні, 40 осіб – на самоізоляції.

За минулу добу – 7 нових зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19. 4 особи знаходиться під підозрою. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 190 осіб на самоізоляції, 2 особи – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 447 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 13 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 14 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-14

№ 218

Сьогодні, 14 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,13 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 315,31 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 605 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,38 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 234,51 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-13

№ 217

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 13 травня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 13 випадків захворюваності на COVID-19. За минулу добу виявлений один новий випадок короновірусу.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 13 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 51 особи, серед яких 9 дітей, 13 працівників ХАЕС, 1 медпрацівник. З числа хворих, 14 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1 особа – в Славутській центральній районній лікарні, 35 осіб – на самоізоляції. За минулу добу – 3 нових зареєстрованих випадки захворювання на COVID-19, 1 – летальний.  Виставлено підозру 2 особам.

Виставлено підозру 2 особам. Фахівці Нетішинського міського лабораторного відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» та КП НМР «ЖКО» постійно проводять усі необхідні дезінфекційні заходи.

Лабораторні дослідження тривають. Результати повідомлятимемо протягом дня. За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 188 осіб на самоізоляції, 2 особи – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 443 осіб.

Вчергове закликаємо не виходити з дому без потреби! Будьмо свідомі!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На ХАЕС реалізовані модернізаційні заходи систем і обладнання АСУ ТП

2020-05-13

№ 216

Колектив цеху теплової автоматики та вимірювань Хмельницької АЕС (ЦТАВ) опікується оперативним і технічним обслуговуванням, ремонтом, реконструкцією та модернізацією систем і обладнання автоматизованих систем управління технологічними процесами. Основа персоналу - висококваліфіковані фахівці із багаторічним досвідом, основним принципом діяльності яких є підвищення безпеки енергоблоків.

За роки діяльності нашого цеху, - розповів  заступник начальника цеху теплової автоматики та вимірювань по роботі з персоналом Петро Іщенко, - персонал виконав надзвичайно великий обсяг робіт з реконструкції та модернізації обладнання АСУ ТП, здійснив заміну на обох енергоблоках застарілого обладнання на сучасні складні програмно-технічні комплекси. Ці роботи здійснені на виконання затвердженої Кабміном «Програми проведення заміни підсистем АСУ ТП енергоблоків з ВВЕР-1000, ВВЕР-440», яка згодом стала складовою «Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки» (КзПБ) енергоблоків АЕС.

У ході планово-попереджувального ремонту 2018-2019 рр. (ППР-18-19) енергоблока №1 реалізували низку заходів, передбачених КзПБ АЕС України, а саме, виконана модернізація системи нормальної експлуатації важливої для безпеки реакторного відділення, другої та третьої системи безпеки, системи управління резервних дизель генераторів, виконана заміна гермопроходок ПГКК на проходки типу «ЕЛОКС», організація нових місць контролю концентрації бору. Впровадили нові системи, такі як система промислового телебачення, приладове забезпечення  під час та після аварій, контролю концентрації водню в гермооболонці (ГО) для запроектних аварій. Крім того, виконана заміна перетворювачів тиску типу «Сафір», в рамках реалізації заходів з підвищення кваліфікації обладнання на «жорсткі» умови. В ППР-19 енергоблока №2 також виконувались роботи з реалізації заходів КзПБ, а саме заміна гермопроходок ПГКК на проходки типу «ЕЛОКС», системи силового живлення СУЗ, впровадження нових систем, а саме, приладове забезпечення  під час та після аварій, контролю концентрації водню в ГО для запроектних аварій.

Жоден ППР на АЕС не проходить без виконання заміни обладнання, яке відпрацювало свій ресурс, або морально застаріло.

Сама модернізація направлена на підвищення безпеки енергоблоків АЕС шляхом встановлення надійного, сучасного обладнання, а також  забезпечення оперативного персоналу, персоналу групи інженерно-технічної підтримки достовірною інформацією про стан критичних функцій безпеки та ефективності захисних бар’єрів.

Під час ППР 2020 енергоблока №2 колективом ЦТАВ заплановано: виконання заходів КзПБ з модернізації системи нормальної експлуатації важливої для безпеки реакторного відділення, нормальної експлуатації важливої для безпеки турбінного відділення, системи управління резервних дизель генераторів та завершити захід з заміни гермопроходок ПГКК на проходки типу «ЕЛОКС». У рамках ППР-21 енергоблока №1 планується завершити модернізацію систем безпеки й виконати заміну першої системи, а також виконати модернізацію системи нормальної експлуатації важливої для безпеки турбінного відділення.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-13

№ 215

Сьогодні, 13 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 291,19 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 603 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,4 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 220,12 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-05-12

№ 214

Викиди за період з 04.05.2020 по 12.05.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0032
ІРГ 0.068
ЙОД 0.00078
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-05-12

№ 213

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 12 травня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 12 випадків захворюваності на COVID-19.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 12 травня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 48 осіб, серед яких 9 дітей, 12 працівників ХАЕС. З яких, 13 осіб знаходяться на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1 особа – в Славутській центральній районній лікарні, 34 особи – на самоізоляції.

Встановлено 126 контактних осіб та 5 осіб знаходиться під підозрою. За минулу добу – 3 нових зареєстрованих випадки захворювання на COVID-19. За дві доби відібрано 98 біоматеріалів для проведення ПЛР тестів. Проводяться усі необхідні дезінфекційні заходи. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 193 осіб на самоізоляції, 2 особи – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 434 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 11 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 10 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-05-12

№ 212

Сьогодні, 12 травня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,29 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 266,95 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 600 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,4 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 205,73 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС