ЗІ СВІТЛИМ СВЯТОМ ТРІЙЦІ!

2020-06-07

№ 270

Охорона довкілля – пріоритет Хмельницької АЕС

2020-06-05

№ 269

Щороку 5 червня відзначається Всесвітній день охорони довкілля, який є одним із основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем природи. У своїй діяльності Хмельницька АЕС керується екологічною політикою ДП «НАЕК «Енергоатом».

Пріоритетом діяльності ХАЕС є збереження природних екосистем в районі розташування АЕС, зниження антропогенного навантаження на довкілля і гармонійне співіснування нашого підприємства з навколишнім середовищем та забезпечення екологічної безпеки. Хоча офіційно територія Хмельницької АЕС обмежується площею проммайданчика, за межами периметра на віддалі 2,7 кілометра знаходиться санітарно-захисна зона, яка переходить у так звану 30-кілометрову зону спостереження. Саме на територію розташування Хмельницької АЕС спрямована основна увага працівників відділу охорони навколишнього середовища. У підрозділі працюють досвідчені фахівці, які відповідально ставляться до своєї роботи, бо розуміють, що чисте довкілля – гарант здоров’я людини.

Професіонали сектору екологічного управління та аудиту щомісяця проводять внутрішні аудити системи екологічного управління у підрозділах ВП ХАЕС, а також здійснюють планові та позапланові інспекційні перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у підрозділах. Завдяки їх зусиллям Хмельницька АЕС вчасно отримує дозвільні документи у сфері охорони навколишнього середовища та виконує умови діючих дозволів.

Персонал еколого-хімічної лабораторії ВОНС виконує контроль якості поверхневих, стічних та підземних вод, ґрунту і мулу, атмосферного повітря, а також контроль за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Інформація про екологічний стан навколишнього середовища розміщується на веб-сайті Хмельницької АЕС (www.xaec.org.ua) та друкується в ЗМІ.

Результати багаторічного моніторингу, який проводиться лабораторією з 1989 року, підтверджують, що експлуатація першого та другого енергоблоків Хмельницької АЕС не спричинила погіршення екологічного стану навколишнього середовища в санітарно-захисній зоні й зоні спостереження. Яскравим свідченням цього є розташування поруч з Хмельницькою АЕС Національних природних парків «Мале Полісся» та «Дермансько-Острозького». Національні парки знаходяться в надзвичайно мальовничій місцевості, де поєднались ландшафти Полісся та лісостепу, їх територія охоплює лісові масиви Ізяславського, Славутського, Острозького, Здолбунівського районів, які завдяки своїм унікальним розташуванням та кліматичним умовам вирізняються багатим біорізноманіттям. Відомо що, на території парків зростає понад 60 видів рослин, занесених до Червоної книги України, а також 35 регіонально рідкісних видів, що підлягають особливій охороні, зустрічаються 56 видів тварин із Європейського Червоного списку.

Отож, діяльність Хмельницької АЕС не вплинула на оточуюче середовище, і розташування природних перлин нашого регіону є переконливим доказом цього. Керуючись законодавством України та міжнародними нормами права, підприємство усвідомлює всю міру відповідальності перед нинішнім i майбутніми поколіннями за вплив своєї діяльності на навколишнє середовище.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-05

№ 268

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 5 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 5 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 62 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 4 особи знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 72 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 694 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 4 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 8 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-05

№ 267

Сьогодні, 5 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 874 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,98 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 84,01 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 850 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,41 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 73,05 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-04

№ 266

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 4 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 13 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9:30 4 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 62 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 4 особи знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.


На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 81 особа на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 683 осіб.
На Хмельницькій АЕС, станом на 3 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 8 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-04

№ 265

Сьогодні, 4 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 872 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,93 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 63,03 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 836 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,08 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 52,64 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС проведені антитерористичні заходи

2020-06-04

№ 264

3 червня 2020 року о 21:40 отримана оперативна інформація про надходження на електронну адресу колл-центру Служби безпеки України анонімного  повідомлення з погрозою підриву об’єктів енергетики та АЕС України, в тому числі Хмельницької АЕС.

Одразу був введений план заходів з протидії загрозам ХАЕС, оповіщені члени антитерористичного штабу, введений посилений режим експлуатації АЕС, підрозділами Національної поліції виставлені пости на під’їздах до Хмельницької АЕС, організоване патрулювання.

Оперативним персоналом проведений огляд закріпленого обладнання, приміщень та територій на предмет наявності/відсутності підозрілих предметів.

Підрозділами Національної гвардії та відомчої воєнізованої охорони посилено режим охорони об’єктів та території Хмельницької АЕС.

Вибухотехнічним відділом ГУ Національної поліції в Хмельницькій області проведено огляд території, приміщень та споруд Хмельницької АЕС на предмет наявності/відсутності вибухових пристроїв.

За результатами проведених заходів вибухонебезпечних предметів та вибухових матеріалів не виявлено.

За даним фактом Національною поліцією зареєстроване кримінальне правопорушення.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Службу охорони праці очолив Леонід Волков

2020-06-03

№ 263

Леонід Леонідович Волков призначений начальником служби охорони праці.

Службу охорони праці створено у процесі структурної реорганізації, що відбулась на Хмельницькій АЕС, на базі двох відділів: охорони праці та охорони здоров’я. Така зміна викликана необхідністю приведення організаційної структури підприємства у відповідність до типової структури ДП «НАЕК «Енергоатом».

Леонід Волков народився 26 травня 1983 року у м. Славута Хмельницької області, 2006 року закінчив Національний технічний університет України «КПІ» за спеціальністю «Електричні системи та мережі» та здобув ступінь магістра електротехніки. У 2014 році здобув другу вищу освіту у СНУЯЕіП за напрямом «Атомна енергетика» (інженер-енергетик). В період з грудня 2018 по червень 2019 року пройшов підготовку в ОНПУ за програмою підготовки керівників вищої ланки управління ДП «НАЕК «Енергоатом».

На Хмельницькій АЕС розпочав працювати з 2006 року в електричному цеху на посаді електрослюсаря з ремонту й обслуговування автоматики та засобів вимірювань. Вже за півроку був переведений на інженерну посаду, де отримав знання та досвід для подальшого кар’єрного росту.

У період з 2010 по 2017 роки працював старшим інспектором відділу нагляду за електричним та електротехнічним обладнанням СВНіПБ. У квітні 2017 року повернувся в електроцех заступником начальника цеху по роботі з персоналом.

Протягом останніх 8 років – незмінний лідер молодіжної організації ППО Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Якісне виконання робіт з контролю металу – запорука безпечної та надійної експлуатації Хмельницької АЕС

2020-06-03

№ 262

Безпечно, надійно, перспективно – під таким гаслом працює персонал відділу контролю металу (ВКМ) Хмельницької АЕС, від якісної роботи якого залежить повноцінне функціонування ядерного об’єкта. Саме якісне виконання робіт з контролю та оцінки стану основного металу і зварних з'єднань обладнання та трубопроводів, забезпечує надійну і безпечну роботу енергоблоків у процесі їхньої експлуатації.

На Хмельницькій АЕС здійснюється періодичний (експлуатаційний) контроль стану металу елементів обладнання та трубопроводів, у тому числі з метою продовження терміну експлуатації, а також  контроль під час виконання робіт з ремонту та реконструкції.

Основою для обґрунтування продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС стали також і результати контролю, виконаного спеціалістами ВКМ за участі фахівців підрядних організацій.

«Експлуатацію першого енергоблока продовжено, але не зупинені роботи, спрямовані на забезпечення супроводу довгострокової експлуатації корпусу реактора енергоблока №1 ВП ХАЕС, включаючи продовження його служби у понадпроектний термін», - зазначив під час зустрічі з журналістами корпоративних ЗМІ заступник начальника відділу контролю металу Степан Лешкевич.

Фахівці підрозділу  контролю металу ХАЕС  діляться досвідом з колегами АЕС України, допомагають один одному. Зокрема, отримано план-замовлення від ЮУАЕС на виконання контролю стану металу енергоблока № 1, який передбачений програмою управління старінням елементів для обґрунтування безпечної експлуатації корпусу реактора у понадпроектний термін. Контроль запланований на серпень 2021 року за участю спеціалістів ВКМ та із застосуванням системи контролю корпусу реактора RPV-ISI INTTEC, яка належить ВП ХАЕС. Здійснюється підготовка обладнання для виконання контролю, а також підготовка персоналу.

Впровадження нової технології «Холтек» з утилізації відпрацьованого ядерного палива також здійснюватиметься за участі персоналу відділу контролю металу. Контролери ВКМ будуть задіяні в роботах із контролю на герметичність контейнерів, призначених для завантаження відпрацьованого ядерного палива.

За словами Степана Лешкевича, особливість такого контролю полягає в тому, що елементи, які необхідно контролювати, знаходяться під впливом високих температур. Наразі, розпочато підготовку персоналу для виконання поставлених завдань.

«Серед найближчих завдань відділу – атестація додаткового персоналу на право виконання робіт із застосуванням автоматизованих систем контролю та підготовка до планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці Хмельницької АЕС. Персонал ВКМ до чергових випробувань готовий», - підсумував заступник керівника підрозділу.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-03

№ 261

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 3 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 13 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9:30 3 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 60 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 6 осіб знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 68 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 683 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 2 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 7 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-03

№ 260

Сьогодні, 3 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 878 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,07 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 42,09 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 679 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,3 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 32,56 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-02

№ 259

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 2 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 13 осіб одужало.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 2 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 60 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 6 осіб знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 63 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 683 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 1 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у травні 2020 року на 101,9%

2020-06-02

№ 258

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у травні 2020 року на 101,9%. За п’ять місяців поточного року ХАЕС цей показник склав 101%.

За травень цього року  ХАЕС вироблено 1232,8 млн. кВт*год електроенергії при плані 1210 млн. кВт*год електроенергії.

Зокрема, першим енергоблоком ХАЕС вироблено 734,8 млн. кВт*год електроенергії, другим - 497,95 млн. кВт*год електроенергії.

З початку  року Хмельницькою АЕС вироблено 4 527,5 млн. кВт*год електроенергії при плані  4 482 млн. кВт*год електроенергії.

У травні 2020 року коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на першому енергоблоці ХАЕС становив 98,77 %, на другому - 66,93 %. КВВП на двох енергоблоках Хмельницької АЕС  - 82,85%. (Діяло диспетчерське обмеження).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-02

№ 257

Сьогодні, 2 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 876 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 21,02 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 677 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 16,26 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-06-01

№ 256

Викиди за період з 25.05.2020 по 01.06.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0032
ІРГ 0.0677
ЙОД 0.001
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-01

№ 255

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 1 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 13 осіб одужало.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 1 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 60 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих, 1 особа знаходиться на лікуванні в Славутській центральній районній лікарні, 4 особи – на самоізоляції.

Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 60 осіб на самоізоляції, 1 особа - на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 679 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 31 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 6 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-01

№ 254

Сьогодні, 1 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 873 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,96 млн. кВт * год електроенергії. За травень місяць – 734,83 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 581 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 13,94 млн. кВт * год електроенергії. За травень місяць – 497,95 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС