Новини

Людмила Климчук очолила відділ кадрів Хмельницької АЕС

2020-06-30

№ 332

30 червня 2020 року Людмила Євгенівна Климчук призначена начальницею відділу кадрів Хмельницької АЕС.

Уродженка села Вельбівне Острозького району. Людмила Климчук закінчила Національний університет «Острозька академія» у 2006 році, де отримала кваліфікацію юриста.

Здобула досвід роботи у соціальній сфері в Острозькому районному відділі соціального забезпечення. Пізніше працювала начальником юридично-житлового відділу виконавчого комітету Нетішинської міської ради, заступником директора з правових питань ТОВ  ТРК «ЛОТЕЛ-СКТБ», головним спеціалістом-юрисконсультом Нетішинського міського центру зайнятості.

На Хмельницькій АЕС - з 2006 року. Тривалий час працювала у відділі соціального розвитку, протягом останніх дев’яти років – провідним інженером ВСР.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС введено у дію дезінфікуючі тунелі

2020-06-30

№ 331

Перший такий тунель при вході до навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС запрацював у режимі дослідної експлуатації минулого тижня.

Дезінфікуючі тунелі передані профспілковою організацією Енергоатома. Таке обладнання дозволяє здійснювати автоматичне безконтактне вимірювання температури тіла, дезінфекцію рук та дезінфекцію одягу спеціальним аерозолем при проході через тунель. Для розпилення використовується сертифікований біорозчин, який не чинить шкідливої дії на організм.

За словами заступника голови ППО Хмельницької АЕС Віталія Пятковського, дезінфікуючі тунелі передано на усі АЕС України. Це вже третій етап підтримки, проведений профспілковою організацією, у боротьбі із поширенням коронавірусу. Раніше були закуплені та передані медикам міст-супутників медичні маски та щитки.

Загалом, на Хмельницькій АЕС змонтовано п’ять тунелів, чотири з яких розташовані на центральній прохідній. Режим роботи тунелів визначається на засіданнях штабу з координації роботи з проведення карантинних заходів Хмельницької АЕС відповідно до епідеміологічної ситуації на підприємстві та у місті-супутнику.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-30

№ 330

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 30 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 год. 30 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 4 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 821 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 30 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 7 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Активну зону енергоблока №2 Южно-Української АЕС повністю завантажено тепловиділяючими збірками компанії Westinghouse

2020-06-30

№ 329

На другому енергоблоці Южно-Української АЕС 28 червня - в День святкування Конституції України - завершився важливий і значущий етап робіт: до активної зони блока під час планово-попереджувального ремонту завантажено 163 паливні збірки модифікованої конструкції (ТВЗ-WR). Таким чином уже два «мільйонники» на южно-українському майданчику працюють виключно на цьому паливі (третій енергоблок було повністю завантажено паливом Westinghouse в липні 2018 року).

Заступник головного інженера ЮУАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Олексій Арванінов підкреслив: «Повне завантаження активної зони вже другого за рахунком енергоблока Южно-Української АЕС означає, що конструкція палива та його експлуатаційні характеристики довели свою надійність».

Проект кваліфікації ядерного палива в країні стартував 2000 року після підписання угоди між Урядами США та України. Американською стороною було надано вагому фінансову та методичну підтримку для його реалізації. Проект розпочався з експлуатації шести дослідних касет на третьому енергоблоці Южно-Української АЕС, і 2008 року було підписано комерційний контракт з компанією «Westinghouse». Під час впровадження палива Westinghouse на українських атомних станціях воно було конструктивно допрацьовано та модернізовано. Сьогодні це паливо експлуатується на 2-х южно-українських і 4-х запорізьких атомних енергоблоках.

Довідково. ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).
www.energoatom.com.ua

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-06-30

№ 328

Викиди за період з 22.06.2020 по 30.06.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0.0033
ІРГ** 0.0666
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Атомники ХАЕС отримали ключі від власного житла

2020-06-30

№ 327

Напередодні державного свята, Хмельницька АЕС безплатно передала квартири своїм працівникам, забезпечуючи їх конституційне право на житло. 26 червня 2020 року генеральний директор ХАЕС Андрій Козюра вручив ключі від квартир для працівників, що потребували покращення житлових умов.

Однокімнатні квартири Хмельницька АЕС придбала на вторинному ринку у своїх працівників, які отримали безвідсоткову позику від підприємства.

Їх новими власниками стали шестеро працівників, що потребували покращення житлових умов. Спільне рішення щодо розподілу житла було прийняте наприкінці травня адміністрацією та профспілковим комітетом Хмельницької АЕС. Кандидати багато років перебували на квартирному обліку підприємства та були першими у списку на одержання житла. Серед них представники цеху дезактивації та переробки радіоактивних відходів, загону воєнізованої відомчої охорони, енергоремонтного підрозділу, цеху господарського забезпечення та хімічного цеху. П’ятеро нових власників обрано із загальної черги, а один перебував у першочерговому списку на отримання житла.

Щасливі власники однокімнатних квартир зазначають, що такий подарунок став для них справжньою несподіванкою. За словами дезактиваторниці ЦДПРВ Раїси Шкамбарної, рідні до останнього не знали про таку подію, зважилася поділитися з ними, лише коли дізналася адресу нової квартири.

Як зазначив заступник генерального директора з персоналу Богдан Шмигельський, таку позитивну практику передачі житла Хмельницька АЕС планує продовжувати і надалі, для цього розроблено та впроваджено  відповідний фінансовий механізм.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-30

№ 326

Сьогодні, 30 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 826 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,2 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,8 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 595 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 905 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 599 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

30 червня з 15 енергоблоків АЕС два виведено в резерв, три в ремонті, п’ять працюють з обмеженнями

2020-06-30

№ 325

30 червня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблок №6 ЗАЕС 27 червня 2020 року о 17:09 виведено з резерву та підключено до енергосистеми.

Енергоблок №3 ЗАЕС, енергоблок № 2 РАЕС, енергоблок №1 ЮУАЕС та енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

Енергоблок №1 ЮУАЕС 29 червня 2020 року о 20:14 після завершення запланованих робіт з виконання поточного ремонту включений в мережу.

На енергоблоці №3 ЗАЕС 29 червня 2020 року о 14:19 внаслідок відключення високовольтної лінії 350кВ Южно-Донбаська «Зоря-А» дією захисту відбулось відключення вимикачів високої напруги 750кВ з переведенням генератора блока на власні потреби. О 15:07 29 червня 2020 року блок підключено до мережі.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 31 липня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 660 МВт, (74% Nном) заявка до 31.07.2020.

ЗАЕС-3 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження 90 МВт (93% Nном).

ЗАЕС-4 - 61 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 76 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  поточна потужність 950 МВт.

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 340 МВт, балансове обмеження 50 МВт (88% Nном).

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 - поточна потужність 980 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 400 МВт, балансове обмеження 550 МВт (51% Nном).

ЮУАЕС-2 - 76 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (71% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 180 МВт (87% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 90 МВт (94% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 510 МВт, РАЕС – 1 740 МВт, ЮУАЕС – 1 000 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 30 червня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 910 МВт, поточна потужність становить 6 970 МВт.

Минулої доби, 29 червня, станціями вироблено 165,59 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 54,16 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

29 червня атомні станції України недовиробили 54,16 млн кВт·г електроенергії

2020-06-30

№ 324

30 червня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 910 МВт, поточна потужність становить 6 970 МВт.

29 червня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 165,59 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 54,16 млн кВт·г електроенергії.

З початку червня виробництво становить 4 864,66 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку червня АЕС недовиробили 2 271,595 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 39 284,16 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 5 015,91 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

З Днем Конституції України!

2020-06-26

№ 323

Шановні колеги, співвітчизники!

Від усього колективу ДП «НАЕК «Енергоатом» та від себе особисто щиро вітаю з Днем Конституції України!

Ухвалення Конституції поклало відлік в новітній історії нашої держави, закріпивши правові основи її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності. Це сприяло підвищенню міжнародного авторитету нашої країни на світовій арені. Але конституційні норми, якими б передовими та демократичними вони не були, самі по собі не змінять життя на краще. Щоб доленосні зміни настали, потрібні час, віра та напружена праця.
І ми, атомники, це чудово знаємо. Саме завдяки нашій щоденній праці мільйони українців безперебійно отримують світло в оселях та «життєдайну» електрику, без якої сучасний світ неможливий. А від наших відданості справі, професіоналізму та сумлінності залежить енергетична безпека держави, в яку атомники роблять свій вагомий внесок.

Україна починається з кожного з нас. І тільки разом ми збудуємо насправді гуманне й демократичне суспільство, в якому пануватимуть порядок і закон, чесність і справедливість, будуть створені умови для всебічного розвитку людини та добробуту всіх громадян.

Від щирого серця бажаю міцного здоров'я й оптимізму, творчого натхнення та нових звершень, успішної праці та гідної винагороди за неї. І нехай майбутнє буде світлим для всіх нас і для нашої країни!

Зі святом вас, друзі!

         З повагою,

Тимчасово виконуючий обов’язки
президента ДП «НАЕК «Енергоатом»                            Петро КОТІН 

Шановні працівники ХАЕС, дорогі нетішинці!

Життя за законом – важлива складова державності. Люди здавна беруть за правило певне коло принципів, що упорядковують ту чи іншу діяльність. Формування узагальнюючих правил забезпечує Основний закон – Конституція України. Державний устрій, принципи організації і діяльності державних органів, основи суспільного ладу, права та обов'язки громадян закріплені у цьому визначальному документі.

Працівники нашого підприємства користуються великим спектром гарантій, передбачених Основним Законом. Серед них право на працю, відпочинок, змістовне дозвілля…

На збіглому тижні колектив ХАЕС яскраво реалізував право на працю виробітком 200 мільярдів кіловат*годин електроенергії на першому мільйоннику станції. Експлуатаційники засвідчили  свою причетність до справ держави солідним економічним внеском.

На основі головного закону держави компанія створила Колективний договір, що регламентує діяльність колективів атомних станцій. В цьому документі зафіксовані наші надбання, як державного підприємства. Є підстави говорити, що наш Колективний договір в числі найкращих в Україні, бо фіксує і реалізовує багато пільг для працівників галузі.

Бажаємо всім і кожному здоров’я і здобутків, що підноситимуть славу нашого підприємства і держави!

Андрій Козюра, генеральний директор ХАЕС
Михайло Гук, голова ППО ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-26

№ 322

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 26 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9.30 год. 26 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 7 осіб на самоізоляції, 1 особа на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 815 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 26 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває  7 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Енергоблоки ХАЕС працюють стабільно у встановлених режимах

2020-06-26

№ 321

Незважаючи на балансові обмеження, енергоблоки Хмельницької АЕС працюють стабільно і надійно. Про це розповів заступник головного інженера з експлуатації Хмельницької АЕС Євгеній Носиков.

Станом на 25 червня 2020 року з 15 енергоблоків АЕС України три виведено в резерв, три - в ремонті, два працюють з балансовими обмеженнями. Два мільйонники Хмельницької АЕС щоденно недовиробляють понад 6 млн. кВт*год електроенергії, а це 15% їх щоденної норми, адже саме вони працюють із диспетчерськими обмеженнями. Так, перший енергоблок знаходиться на потужності 826 МВт, а другий – 905 МВт.
Як зазначив Є. Носиков: «Наше завдання - забезпечити надійну, безпечну експлуатацію двох енергоблоків Хмельницької у встановлених режимах. Енергоблоки ХАЕС працюють надійно, і з точки зору експлуатації, вони пристосовані до роботи в таких умовах».

Через диспетчерські обмеження Компанія вносить корективи у фінансові плани, що стосуються зокрема й експлуатації та модернізації обладнання. Змінюються й графіки проведення планово-попереджувальних ремонтів (ППР) на енергоблоках АЕС. «Так, для проведення ППР зупинка енергоблока №2 Хмельницької АЕС, - коментує ЗГІЕ Євгеній Носиков, - була запланована на 8 липня. Проте з початку року енергоблок працював із обмеженням видачі потужності, було скориговано графіки ППР інших енергоблоків АЕС України, тому ППР на енергоблоці №2 розпочнеться 20 серпня».

На даний час другий енергоблок працює на потужності, яка дозволяє ефективно використати паливо і згодом зупинитися, виконати усі роботи, заплановані на період ремонтної кампанії 2020 року. Від якісно проведеного ремонту залежатиме подальша безпечна і ефективна робота енергоблока.

Попри такі фінансові обмеження, атомники ні на хвилину не припиняють своєї роботи, виконують завдання з підвищення безпеки енергоблоків й сподіваються на відновлення повноцінної роботи атомної галузі.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Енергоатом успішно вийшов на ринок двосторонніх договорів

2020-06-26

№ 320

Вчора, 25 червня, «Енергоатом-Трейдинг» успішно продав усі шість лотів, виставлені для торгів на майданчику ТБ "Українська енергетична біржа" - сумарно це склало 1 325 100 МВтг електроенергії базового навантаження в торговій зоні ОЕС України.
В результаті шестигодинних торгів усі шість лотів було продано за взаємовигідними ринковими цінами.

Для довідки:
Період відпуску/відбору електричної енергії – 01.07.2020 - 31.12.2020.

Стартова ціна – 1500 грн/МВтг (без ПДВ), кількість лотів – 300 (6 пакетів по 50 лотів).

У спеціальних сесіях з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами беруть участь покупці, які придбавають електричну енергію винятково для власного споживання.

Потенційні покупці мають надати організатору аукціону довідку про обсяги фактичного споживання електричної енергії за аналогічний період минулого року, підтверджену ОСП або відповідним ОСР. Сумарний обсяг електричної енергії, що придбавається покупцем, не може перевищувати 90 відсотків обсягу його споживання за аналогічний період минулого року.

Пакети лотів, що пропонуються продавцями для продажу на аукціонах у формі спеціальних сесій, є неподільними.
www.energoatom.com.ua

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-26

№ 319

Сьогодні, 26 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 826 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,2 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,5 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 516 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 905 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 513 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

25 червня атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії

2020-06-26

№ 317

26 червня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 230 МВт, поточна потужність становить 6 970 МВт.

25 червня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 168,09 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

З початку червня виробництво становить 4 189,35 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку червня АЕС недовиробили 2 001,15 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 38 608,85 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 4 745,47 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-25

№ 316

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 25 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9.30 год. 25 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 7 осіб на самоізоляції, 1 особа на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 815 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 25 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває  5 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Про погоду за вікном розповість лабораторія АСКРО

2020-06-25

№ 315

Саме так, адже до складу автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) входить метеостанція Vaisala, яка у режимі реального часу вимірює і передає для зберігання і архівування інформацію про метеопараметри у Нетішині. Зокрема, вимірюється температура і вологість повітря, атмосферний тиск, а також кількість опадів.

АСКРО була впроваджена на Хмельницькій АЕС у рамках пуску другого енергоблока паралельно з існуючою системою радіаційного контролю енергоблоків. До складу АСКРО входять 15 постів-контейнерів радіаційного контролю, чотири з яких розміщені на проммайданчику, а решта у 30-кілометровій зоні. Також на проммайданчику знаходяться 7 постів контролю потужності дози гамма-випромінювання. Інформація з постів передається на станцію збору даних центрального поста контролю та на дві станції збору даних, які розташовані на проммайданчику АЕС. Інформація архівується, а після чого візуалізується та обробляється. Звіти про кількість опадів формуються за різний період часу.

Таке обладнання на АЕС передбачено нормативними документами. Дані, що надходять з метеостанції, використовуються для прогнозування зміни радіаційної обстановки на випадок позаштатних ситуацій.

Метеостанція експлуатується та обслуговується персоналом лабораторії АСКРО, що входить до складу цеху радіаційної безпеки (ЦРБ), який формує та надає звіти щодо метеопараметрів у комунальне господарство, відділ охорони навколишнього середовища та гідротехнічний цех. Користується інформацією метеостанції про середньомісячну температуру місцеве комунальне підприємство «Благоустрій». Дані метеостанції ХАЕС використовують і у центральній геофізичній обсерваторії України, куди інформація надходить у формі річного звіту.

Щоб дізнатися про погоду у Нетішині, достатньо зайти на веб-сайт Хмельницької АЕС www.xaec.org.ua, де у режимі реального часу відображаються дані про метеорологічні параметри та значення гамма-фону в районі розташування ХАЕС. Інформація оновлюється що дві хвилини.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-25

№ 314

Сьогодні, 25 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 826 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,2 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,8 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 496 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 905 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 491 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

25 червня з 15 енергоблоків АЕС три виведено в резерв, три в ремонті, два працюють з обмеженнями

2020-06-25

№ 313

24 червня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблоки №1,6 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 30 червня, 24 доба.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 985 МВт.

ЗАЕС-3 - поточна потужність 995 МВт.

ЗАЕС-4 - 56 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 71 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  блок перебуває у резерві з 3 червня по 30 червня, 23 доба.

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 330 МВт.

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня, 36 доба.

РАЕС-4 - поточна потужність 990 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 930 МВт, обмеження по температурі циркуляційної води (95% Nном).

ЮУАЕС-2 - 71 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (71% Nном) заявка до 30.06.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 180 МВт (86% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 90 МВт (93% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 1 980 МВт, РАЕС – 1 740 МВт, ЮУАЕС – 1 530 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 25 червня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 230 МВт, поточна потужність становить 6 970 МВт.

Минулої доби, 24 червня, станціями вироблено 167,74 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

24 червня атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії

2020-06-25

№ 312

25 червня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 230 МВт, поточна потужність становить 6 970 МВт.

24 червня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 167,74 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

З початку червня виробництво становить 4 021,26 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку червня АЕС недовиробили 1 922,91 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 38 440,76 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 4 667,23 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-24

№ 311

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 24 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало. Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 год. 24 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб. З них: 68 - одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 20 осіб на самоізоляції, 1 особа на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 802 осіб.

На Хмельницькій АЕС на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-24

№ 310

Сьогодні, 24 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 826 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,2 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,8 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 476 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 904 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 469 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

23 червня атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії

2020-06-24

№ 309

24 червня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 220 МВт, поточна потужність становить 6 960 МВт.

23 червня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 167,85 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

З початку червня виробництво становить 3 853,52 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку червня АЕС недовиробили 1 844,67 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 38 273,02 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 4 588,99 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

24 червня з 15 енергоблоків АЕС три виведено в резерв, три в ремонті, два працюють з обмеженнями

2020-06-24

№ 308

23 червня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблоки №1,6 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 30 червня, 23 доба.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 985 МВт.

ЗАЕС-3 - поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-4 - 55 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 70 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  блок перебуває у резерві з 3 червня по 30 червня, 22 доба.

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 330 МВт.

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня, 35 доба.

РАЕС-4 - поточна потужність 985 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 930 МВт, Обмеження по температурі циркуляційної води. (95% Nном).

ЮУАЕС-2 - 70 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (71% Nном) заявка до 30.06.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 180 МВт (86% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 90 МВт (93% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 1 975 МВт, РАЕС – 1 735 МВт, ЮУАЕС – 1 530 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 24 червня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 220 МВт, поточна потужність становить 6 960 МВт.

Минулої доби, 23 червня, станціями вироблено 167,85 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-23

№ 307

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 23 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9.30 год. 23 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб. З них: 68 - одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 24 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 798 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 19 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-23

№ 306

Сьогодні, 23 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 826 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,2 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,8 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 456 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 906 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 448 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

23 червня з 15 енергоблоків АЕС три виведено в резерв, три в ремонті, два працюють з обмеженнями

2020-06-23

№ 305

22 червня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблоки №1,6 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 30 червня, 22 доба.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-3 - поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-4 - 54 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 69 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  блок перебуває у резерві з 3 червня по 30 червня, 21 доба.

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 330 МВт.

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня, 34 доба.

РАЕС-4 - поточна потужність 985 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 930 МВт, обмеження по температурі циркуляційної води (95% Nном).

ЮУАЕС-2 - 69 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (71% Nном) заявка до 30.06.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 180 МВт (86% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 90 МВт (93% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 1 980 МВт, РАЕС – 1 735 МВт, ЮУАЕС – 1 530 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 23 червня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 225 МВт, поточна потужність становить 6 965 МВт.

Минулої доби, 22 червня, станціями вироблено 167,62 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

22 червня атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії

2020-06-23

№ 304

23 червня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 225 МВт, поточна потужність становить 6 965 МВт.

22 червня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 167,62 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

З початку червня виробництво становить 3 685,67 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку червня АЕС недовиробили 1 766,43 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 38 105,17 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 4 510,75 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

Свято, подароване батькам

2020-06-22

№ 303

Починаючи з минулого року, в Україні до уже традиційного Дня матері офіційно додався і День батька. Це свято татусів започаткували відзначати у третю неділю червня і статус воно має міжнародний, адже окрім нашої країни батьків-чоловіків вітають і в США, Японії, Канаді, Нідерландах, Швейцарії, Франції, Великобританії, Туреччини та низці інших країн світу.

Нетішин цьогоріч також долучився до свята, коли свою шану, любов, повагу і вдячність висловлюють своїм чоловікам та татусям дружини і діти, проте із корективами через коронавірус. Символічно, що свято збіглося у даті із ще одним шанованим в країні – Днем медиків, які нині на передовій із хворобою. На сторожі ж безпечної та стабільної роботи Хмельницької АЕС завжди стоїть оперативний персонал станції. І саме ту зміну чоловіків, які наразі знаходяться на ізоляції в Центрі ділових зустрічей і працюють на ХАЕС віддалено від своїх сімей, вирішили привітати їхні другі половинки з дітьми.

Ідея зробити своїм чоловікам приємний та неочікуваний сюрприз прийшла до Людмили Михалєвської, дружини начальника зміни блока Віктора Третяка. Згодом вона долучила до цього інших своїх однодумців.

- Насамперед, я поділилася цим зі своєю колегою Альоною Василишиною, мамою трьох чудових діток та дружиною провідного інженера з управління турбіною Олександра Василишина. Згодом до нас приєдналися Лариса Бєлаш, Наталія Погонець, Інна Судак, Ольга Кучерова, Анна Сковорода та інші дружини наших оперативників. Ми всі дуже скучили за нашими хлопцями і хотіли якось оригінально висловити їм свою любов та підтримку, - розповідає Людмила. – Я дуже хвилювалася, аби нам все вдалося організувати, бо найважче було отримати дозвіл від керівництва ХАЕС. Розуміла, що можуть відмовити – адже карантин та ізоляція на енергопідприємстві виконуються не на папері, насправді, все строго та серйозно. Не спала цілу ніч, а на ранок таки отримала погодження, звичайно, із дотриманням усіх протиепідемічних вимог.

А чим же ще можна звеселити українську душу, як не запальною та ліричною піснею? Тому нетішинкам став у допомозі відомий у місті енергетиків творчий колектив «Зорепад», який виконав кілька чудових композицій. Настрій та емоційне піднесення чоловічому товариству додали і виступи їх діток, які декламували своїм таткам віршики, виготовили подарунки власними руками. Шкода лише, що не можна було обійняти один одного – на сторожі все ж таки стояла свідомість дорослих, охорона та великі ворота, правда, відчинені.

- Життя взагалі прекрасна річ, і з нього якомога частіше потрібно робити свято, - розмірковує Людмила Михалєвська, - а в нас усіх такі прекрасні сім’ї, лише в розлуці, нехай навіть і тимчасовій, гостро розумієш, як не вистачає тобі твоєї рідної людини. І якщо ми зуміли нашим чоловікам і татам скрасити приємними емоціями вечір - ми щасливі від того.

І якщо у котрогось тата виступила на очі сльозина щастя – ніхто того і не помітив, бо рясний дощик скропив вологою усі обличчя. Проте і він не зміг стати на заваді подарувати один одному частинку душевного тепла і любові.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Антикризовий енергетичний штаб змінює правила функціонування енергоринку

2020-06-22

№ 302

19 червня, відбулося чергове засідання антикризового енергетичного штабу під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

На порядку денному стояли робочі питання функціонування енергоринку та обговорення шляхів подолання кризи.

Варто відмітити, що позиція НАЕК «Енергоатом» таки була почута, про що свідчили виступи практично усіх учасників штабу. І керівник НКРЕКП, і керівник «Укренерго», а також присутні на засіданні експерти та Народні депутати погодилися з тим, що настав час кардинально змінити правила на енергетичному ринку:

  •     дозволити Енергоатому на рівні з іншими гравцями торгувати на ринку двосторонніх договорів;
  •     прибрати з ринку посередників (в тому числі виключити ДП «Гарантований покупець» зі схеми розрахунків між НАЕК «Енергоатом» та населенням), які не несуть жодної відповідальності за несвоєчасні платежі, але сприяють утворенню внутрішнього дисбалансу та заборгованості за електроенергію, яку виробляє саме НАЕК.

Енергоатом вітає озвучені під час засідання антикризового штабу ініціативи, які мають бути закріплені протоколом. Сподіваємося, що і їхнє практичне впровадження також відбудеться найближчим часом.

Нагадаємо, що також першочергово необхідними змінами для компанії є:

  •     переведення Енергоатома на прямі поставки електроенергії ПУПам (до 55%) на умовах одночасного і обов'язкового виходу на ринок двосторонніх договорів – до 40%;
  •     скорочення обов'язкового продажу на РДН до 5%.
www.energoatom.com.ua

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-06-22

№ 301

Викиди за період з 15.06.2020 по 22.06.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0.0031
ІРГ** 0.0656
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-22

№ 300

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, за минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 22 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 795 осіб. Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На Хмельницькій АЕС, станом на 22 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 5 осіб. При проведенні медичного контролю оперативного персоналу працівників з порушенням стану здоров’я не виявлено.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

22 червня з 15 енергоблоків АЕС три виведено в резерв, три в ремонті, два працюють з обмеженнями

2020-06-22

№ 299

21 червня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблоки №1,6 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 30 червня, 21 доба.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-3 - поточна потужність 995 МВт.

ЗАЕС-4 - 53 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 68 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  блок перебуває у резерві з 3 червня по 30 червня, 20 доба.

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 330 МВт.

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня, 33 доба.

РАЕС-4 - поточна потужність 985 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 930 МВт, обмеження за теплотехнічним станом генератора (95% Nном).

ЮУАЕС-2 - 68 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (71% Nном) заявка до 30.06.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 180 МВт (86% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 90 МВт (93% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 1 985 МВт, РАЕС – 1 735 МВт, ЮУАЕС – 1 530 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 22 червня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 230 МВт, поточна потужність становить 6 970 МВт.

Минулої доби, 21 червня, станціями вироблено 167,63 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

21 червня атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії

2020-06-22

№ 298

22 червня 2020 року на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 230 МВт, поточна потужність становить 6 970 МВт.

21 червня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 167,63 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

З початку червня виробництво становить 3 518,05 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку червня АЕС недовиробили 1 688,19 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 37 937,55 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 4 432,51 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-22

№ 297

Сьогодні, 22 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 825 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,1 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 436 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 903 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 426 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

200-мільярдну кВт*год електроенергії вироблено енергоблоком №1 Хмельницької АЕС

2020-06-19

№ 296

19 червня 2020 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС виробив 200 мільярдів кВт*год електроенергії з моменту включення в Єдину енергосистему України 22 грудня 1987 року.

З часу пуску енергоблока №1, колектив ХАЕС здолав наслідки мораторію на будівництво нових енергоблоків, ввівши в експлуатацію у 2004 році другий мільйонник. Накопичений величезний досвід експлуатації, проведено низку міжнародних місій і перевірок, впроваджені світові стандарти експлуатації та культури безпеки, виконано колосальний обсяг робіт, пов'язаних з підвищенням безпеки, модернізацією, реконструкцією. Зрештою, як результат, 2019 року продовжено термін експлуатації першого енергоблока після успішної 30-річної роботи.

200 млрд. кВт*год - значний внесок першого енергоблока ХАЕС у розвиток вітчизняної економіки й утвердження енергетичної незалежності країни. Лише для Хмельницької області, за поточного рівня споживання у 2 млрд. кВт*год на рік, такої кількості електроенергії могло б вистачити на 100 років. Настільки відчутного результату вдалося досягти завдяки реалізованим надійним проектним рішенням, відповідальній і професійній роботі кожного працівника Хмельницької атомної станції.

За словами генерального директора Хмельницької АЕС Андрія Козюри: «Головний результат роботи першого енергоблока Хмельницької АЕС – його багаторічна  безпечна і надійна експлуатація. Безпека є безумовним пріоритетом у нашій діяльності. При цьому колектив станції забезпечує необхідний високий рівень ефективності та суворе дотримання всіх експлуатаційних та екологічних норм і вимог.

Атомна енергетика зайняла чільне місце на енергетичному ринку країни, генеруючи понад 50% електроенергії, яка виробляється в Україні, проте внесок хмельницьких атомників був би вагомішим, якби не криза платежів, диспетчерські обмеження і вимушена робота на обмеженій потужності. Ми готові відновити повноцінну роботу, щодобово продукуючи 48 мільйонів кіловат-годин найдешевшої та екологічно чистої електроенергії для потреб населення та економіки України»,- наголосив Андрій Козюра.

Сьогодні Хмельницька АЕС знову в епіцентрі подій: працює над створенням сучасного  комплексу з переробки радіоактивних відходів, пов’язує своє майбутнє з добудовою 3 та 4 енергоблоків, реалізацією  проекту «Енергетичний міст «Україна- ЄС», вдосконалюється шляхом впровадження заходів з підвищення безпеки. На ХАЕС приходить нове покоління працівників, саме їм передається накопичений досвід. Згуртований колектив станції підтримує традиції першопрохідців і з гідністю несе почесне звання атомників, які неодноразово демонстрували єдність та відданість професії.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-19

№ 295

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 19 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 год. 19 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 67 - одужало, 1 – летальний випадок.

З числа хворих 1 особа на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 35 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 782 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 19 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-19

№ 294

Сьогодні, 19 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 802 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,8 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,2 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 378 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 864 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 3,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 363 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На ХАЕС працював штаб з будівництва комплексу з переробки РАВ

2020-06-19

№ 293

18 червня 2020 на Хмельницькій АЕС у режимі відеоконференції відбулося чергове засідання штабу з будівництва комплексу з  переробки радіоактивних відходів (КПРАВ).

Учасники штабу – представники ДП «НАЕК «Енергоатом»: виконавчий директор з  ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки Наталія Шумкова, директор з інвестицій та перспективного розвитку Тетяна Амосова, директор департаменту поводження з РАВ та РБ Валентин Костенко, начальник відділу фінансів і капітальних інвестицій дирекції з інвестицій та перспективного розвитку Ірина Коваль, профільні спеціалісти ВП ХАЕС, АТ «КІЕП», ВП «Атомкомплект»,  ТОВ «Атоммонтажсервіс» зустрілися з фахівцями, які курують даний проект.

«Введення в дію КПРАВ на АЕС України - це один з найважливіших інвестиційних проектів енергокомпанії, акцентувала Тетяна Амосова. - Такі комплекси вже побудовані, функціонують та будуть введені в промислову експлуатацію в цьому році на Рівненській та  Запорізькій АЕС. На черзі – Хмельницька АЕС». Створення такого комплексу дозволить удосконалити систему поводження з РАВ, забезпечить зменшення обсягів радіоактивних відходів, підвищення рівня захисту персоналу, населення та навколишнього середовища від дії іонізуючого випромінювання, підготовку радіоактивних відходів для подальшої відправки на захоронення в централізоване сховище або до спеціалізованих підприємств.

На засіданні обговорили стан виконання проєктних, будівельно-монтажних робіт за графіком  проєкту, постачання обладнання, взаємодії з підрядними організаціями. Генеральний директор ХАЕС Андрій Козюра окреслив поточні питання щодо будівництва комплексу та звернув увагу на «критичні точки» виконання графіка. Підсумовуючи засідання штабу, Наталія Шумкова зазначила: «Цей штаб був достатньо знаковий. Він відбувся після того, як був проведений тендер і визначений підрядник для будівництва. Сьогодні реалізація проєкта вступає в активну фазу. Всі наші сили були зосереджені на закупівлі обладнання, зараз це питання рухається до завершення. Із семи одиниць обладнання - чотири вже знаходяться на майданчику ХАЕС.  Ми сподіваємось, що процес повної комплектації обладнанням завершиться у І кварталі 2021 року.
Графіком передбачається завершення будівельних робіт на початку 2022 року. При цьому і ми, і підрядник  розуміємо, що робота проводиться у дуже складних фінансових умовах браку коштів через більш як 20 мільярдну прострочену заборгованість перед Компанією за відпущену електричну енергію. Це гальмує виконання проєкту, тому графік постачання обладнання ми переглянули у бік того, щоб його закупівля відбулася у наступному році».

Засідання штабу дозволило своєчасно скорегувати впровадження проєкту, реально оцінити ситуацію, оперативно вирішити на місці виробничі питання, прийняти інженерні та управлінські рішення, адже реалізація цього проєкту виведе систему поводження з РАВ на сучасний рівень і підвищить рівень безпеки ВП ХАЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС впроваджується система сейсмічного моніторингу

2020-06-18

№ 292

В рамках реалізації  Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків та на виконання «постфукусімських заходів» на Хмельницькій АЕС впроваджується система сейсмічного моніторингу.

Система сейсмічного моніторингу (ССМ) призначена для реєстрації місцевих землетрусів в районі ХАЕС і землетрусів зони Вранча місцевої сейсмічності та аналізу ближньої зони з метою отримання достовірних значень сейсмічної небезпеки, які будуть використовуватися для перевірки сейсмологічної стійкості діючих будівель, споруд та обладнання Хмельницької АЕС, а за необхідності, для вироблення заходів для зниження сейсмічної небезпеки.

Система складається з п’яти пунктів реєстрації: центрального, розміщеного у районі Рибгоспа ХАЕС, та виносних пунктів реєстрації (ПР) в Острозькому (с. Гремяче), Славутському (м. Славута, с. Потереба), Ізяславському (с. Плужне) районах, що входять до зони спостереження Хмельницької АЕС.

Система сейсмічного моніторингу використовує сейсмодатчики «Nanometrics ТС-20» (Канада), що реєструють з досить великою точністю усі сейсмоподії. Система також містить серверну частину, автоматизовані робочі місця (АРМ), систему зв’язку, охоронну та пожежну сигналізації.

Сигнали з пунктів реєстрації через системи зв’язку надходять на сервер, на якому здійснюється збір, накопичення, первинна обробка сигналів та відображення на автоматизованих робочих місцях для контролю працездатності системи персоналом відділу супроводу експлуатації будівель та споруд (ВЕБтаС).

Після проведення накопичення сейсмічної інформації протягом трьох років ці дані мають бути проаналізовані спеціалізованими організаціями, визначені кількісні показники для майданчика ХАЕС для аналізу достатності сейсмобезпеки будівель, споруд та обладнання ХАЕС.

«На даний момент система повністю змонтована, проведені спеціальні налаштування і в грудні цього року, відповідно до плану-графіка, має бути прийнята в промислову експлуатацію. Для цього на етапі прийняття в дослідну експлуатацію були виявлені недоліки та зауваження, які мають бути усунені на етапі дослідної експлуатації. Щоденно інформацію з п’яти пунктів спостереження ми отримуємо на центральний сервер і можемо аналізувати стан роботи по кожному пункту реєстрації, виявляти «події» за піками коливань та надалі вивчити місцеву тектоніку й розломи на майданчику ХАЕС, а також їх вплив на будівельні конструкції, зокрема на будівлю головного корпусу» - поділився із журналістами корпоративних ЗМІ начальник ВЕБтаС Геннадій Ткачук.

Система сейсмічних спостережень також працює на Рівненській, Южно-Українській та Запорізькій АЕС. Сейсмомоніторинг АЕС надає інформацію для вивчення джерел можливих місцевих землетрусів, що особливо актуально для забезпечення безпечної та надійної експлуатації атомних енергоблоків.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-18

№ 291

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 18 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 09.30 год. 18 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 67 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 1 особа на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 33 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 781 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 17 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-18

№ 290

Сьогодні, 18 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 885 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,77 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,2 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 359 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 864 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 3,26 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 342 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-17

№ 289

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 17 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.50 год. 17 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 63 - одужало, 1 – летальний випадок.

З числа хворих 5 осіб – на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 43 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 771 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 17 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-17

№ 288

Сьогодні, 17 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 885 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,75 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,2 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 338 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 865 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 3,23 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 321 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-16

№ 287

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 16 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9.30 год. 16 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 63 - одужало, 1 – летальний випадок.З числа хворих 5 осіб – на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 42 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 768 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 15 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-16

№ 286

Сьогодні, 16 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 856 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,2 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 316,8 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 863 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 300,3 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-06-15

№ 285

Викиди за період з 09.06.2020 по 15.06.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0.0033
ІРГ** 0.0664
ЙОД 0.0009
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-15

№ 284

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 15 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 год. 15 червня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 63 - одужало, 1 – летальний випадок.З числа хворих 5 осіб – на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 41 особа на самоізоляції, 1 - на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 760 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 15 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-15

№ 283

Сьогодні, 15 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 855 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,2 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 295,6 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 864 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 279,6 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-12

№ 282

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 12 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9:30 12 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 63 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 5 осіб знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу зареєстрований один новий випадок захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 59 осіб на самоізоляції, 1 - на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 734 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 11 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 5 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-12

№ 281

Сьогодні, 12 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 886 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,26 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 231,87 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 864 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,73 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 217,38 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницьку АЕС відвідала народний депутат України Олена Копанчук

2020-06-11

№ 280

11 червня з робочим візитом на Хмельницькій АЕС перебувала народний депутат України Олена Копанчук. Метою візиту нардепа стала кризова ситуація в атомній енергетиці держави.

У рамках візиту народна депутатка від Хмельниччини, яка пройшла у Верховну Раду по 189 виборчому округу, побувала на проммайданчику, відвідала машинне відділення першого енергоблока, зустрілася з керівництвом  ХАЕС.

Під час зустрічі з генеральним директором ВП ХАЕС Андрієм Козюрою, народний депутат обговорила питання виробничої діяльності підприємства, існуючих диспетчерських обмежень потужності енергоблоків, функціонування ринку електроенергетики.

Олена Копанчук увійшла до складу нещодавно створеного у парламенті міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток атомної енергетики», головна мета діяльності якого захистити атомну енергетику України.

«Ми весь час тримаємо на контролі питання роботи АЕС. Добре усвідомлюємо, які наслідки можуть бути від обмеження потужності АЕС, адже жителі міста напряму залежать від роботи атомної станції. Крім того, така неефективна робота в умовах диспетчерських обмежень призводить до збільшення собівартості кіловат - години», - зазначила Олена Копанчук.

Під час зустрічі з журналістами корпоративних ЗМІ, народний депутат, зокрема зауважила, що отримала від керівництва АЕС інформацію про стан справ з перших вуст, напрацьовано спільне бачення  шляхів виходу з кризи в атомній енергетиці та подальшого розвитку ядерної галузі.

Робоча поїздка сприяла виробленню попередніх  рішень, які дозволять АЕС працювати на повну потужність, генерувати найдешевшу і екологічно чисту електроенергію, забезпечать нездорожчання електроенергії для населення.

Насамкінець, нардеп поділилася враженнями від відвідин найпотужнішого стратегічного енергетичного підприємства Хмельниччини, висловила задоволення позицією керівництва, оцінкою ситуації, баченням подальшого розвитку ХАЕС та галузі в цілому.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-11

№ 279

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 11 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9:00 11 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 68 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 62 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 5 осіб знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 57 осіб на самоізоляції, 1 - на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 723 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 10 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-11

№ 278

Сьогодні, 11 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 882 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,17 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 210,61 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 864 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,73 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 196,64 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-10

№ 277

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 10 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 10 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 68 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 62 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 5 осіб знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 61 особа на самоізоляції, 1 - на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 718 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 10 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС модернізують важливі для безпеки системи контролю та управління

2020-06-10

№ 276

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки АЕС України на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС, під час проведення планово-попереджувального ремонту, заплановано виконати модернізацію систем контролю та управління нормальної експлуатації турбінного та реакторного відділень.

Основною метою модернізаційних робіт є підвищення показників надійності, працездатності і безвідмовності обладнання, а також створення умов, що перешкоджають порушенням нормальної експлуатації енергоблока №2.

Проектами технічного переоснащення систем контролю та управління, які розроблені  Київським науково-дослідним і проектно-конструкторським інститутом «Енергопроект», передбачено встановлення  програмно-технічних комплексів (ПТК) контрольно-вимірювальних приладів  розробки вітчизняного виробника «СНВО «Імпульс». Вони замінять технічні засоби прийому, перетворення і розмноження сигналів різноманітних датчиків вимірювання технологічних параметрів, які задіяні у формуванні алгоритмів технологічних захистів, блокувань, сигналізації, автоматичного регулювання та дистанційного управління, включно із засобами їх електроживлення.

«Існуюче  обладнання систем контролю та управління енергоблоку це - аналогове електронне обладнання, яке з часом морально застаріває, а нове - це вже цифрові програмно-технічні комплекси.  Сьогодні визначені все більш жорсткі вимоги до інформаційних і керуючих систем для забезпечення безпеки і надійності їх функціонування, перш за все, із застосування вбудованих засобів безперервного автоматичного контролю і діагностування.

Програмно-технічний комплекс (ПТК) систем нормальної експлуатації реакторного та турбінного відділень виготовлені давнім та надійним партнером Хмельницької АЕС –Сєвєродонецьким ПрАТ «СНВО «Імпульс». Устаткування має вбудовану постійну внутрішню діагностику. Іншими словами, незабаром на енергоблоці №2 розпочнуть працювати сучасні комп'ютери, які прийдуть на заміну обладнанню, ресурс якого закінчується, тим самим підвищать надійність експлуатації ХАЕС», - конкретизував заступник начальника цеху теплової автоматики і вимірів (ЦТАВ) ВП ХАЕС Михайло Біліковецький.

Наразі триває кропітка робота персоналу ЦТАВ спільно з фахівцями інших підрозділів і служб Хмельницької АЕС з підготовки до реалізації проекту цієї модернізації. Обладнання, яке планується змонтувати під час модернізації, вже отримано і проведено вхідній контроль.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-10

№ 275

Сьогодні, 10 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 883 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,18 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 189,44 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 864 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,74 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 175,91 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

В′ячеслав Бащук – новий керівник ремонтно-будівельного управління

2020-06-09

№ 274

6 червня 2020 року ремонтно-будівельне управління енергоремонтного підрозділу очолив В’ячеслав Степанович Бащук.

В’ячеслав Бащук народився 12 грудня 1966 року у с. Клітицьк Волинської області. У 1992 році закінчив Український інститут інженерів водного господарства, де здобув фах інженера-будівельника. За направленням розпочав працювати в Управлінні будівництва Хмельницької АЕС.

На Хмельницьку АЕС прийшов у 2002 році. Працював інженером управління капітального будівництва, старшим інспектором служби відомчого нагляду і пожежної безпеки, провідним інженером відділу експлуатації будівель та споруд.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-09

№ 273

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 9 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 11:00 9 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 68 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 62 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 5 осіб знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ 56 осіб знаходиться на самоізоляції, 1 – на обсервації.  На сьогодні завершився період самоізоляції у 717 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 8 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 7 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-06-09

№ 272

Викиди за період з 01.06.2020 по 09.06.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0.0033
ІРГ** 0.0698
ЙОД 0.0011
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-09

№ 271

Сьогодні, 9 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 879 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,09 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 168,26 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 859 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,61 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 155,17 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

ЗІ СВІТЛИМ СВЯТОМ ТРІЙЦІ!

2020-06-07

№ 270

Охорона довкілля – пріоритет Хмельницької АЕС

2020-06-05

№ 269

Щороку 5 червня відзначається Всесвітній день охорони довкілля, який є одним із основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем природи. У своїй діяльності Хмельницька АЕС керується екологічною політикою ДП «НАЕК «Енергоатом».

Пріоритетом діяльності ХАЕС є збереження природних екосистем в районі розташування АЕС, зниження антропогенного навантаження на довкілля і гармонійне співіснування нашого підприємства з навколишнім середовищем та забезпечення екологічної безпеки. Хоча офіційно територія Хмельницької АЕС обмежується площею проммайданчика, за межами периметра на віддалі 2,7 кілометра знаходиться санітарно-захисна зона, яка переходить у так звану 30-кілометрову зону спостереження. Саме на територію розташування Хмельницької АЕС спрямована основна увага працівників відділу охорони навколишнього середовища. У підрозділі працюють досвідчені фахівці, які відповідально ставляться до своєї роботи, бо розуміють, що чисте довкілля – гарант здоров’я людини.

Професіонали сектору екологічного управління та аудиту щомісяця проводять внутрішні аудити системи екологічного управління у підрозділах ВП ХАЕС, а також здійснюють планові та позапланові інспекційні перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у підрозділах. Завдяки їх зусиллям Хмельницька АЕС вчасно отримує дозвільні документи у сфері охорони навколишнього середовища та виконує умови діючих дозволів.

Персонал еколого-хімічної лабораторії ВОНС виконує контроль якості поверхневих, стічних та підземних вод, ґрунту і мулу, атмосферного повітря, а також контроль за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Інформація про екологічний стан навколишнього середовища розміщується на веб-сайті Хмельницької АЕС (www.xaec.org.ua) та друкується в ЗМІ.

Результати багаторічного моніторингу, який проводиться лабораторією з 1989 року, підтверджують, що експлуатація першого та другого енергоблоків Хмельницької АЕС не спричинила погіршення екологічного стану навколишнього середовища в санітарно-захисній зоні й зоні спостереження. Яскравим свідченням цього є розташування поруч з Хмельницькою АЕС Національних природних парків «Мале Полісся» та «Дермансько-Острозького». Національні парки знаходяться в надзвичайно мальовничій місцевості, де поєднались ландшафти Полісся та лісостепу, їх територія охоплює лісові масиви Ізяславського, Славутського, Острозького, Здолбунівського районів, які завдяки своїм унікальним розташуванням та кліматичним умовам вирізняються багатим біорізноманіттям. Відомо що, на території парків зростає понад 60 видів рослин, занесених до Червоної книги України, а також 35 регіонально рідкісних видів, що підлягають особливій охороні, зустрічаються 56 видів тварин із Європейського Червоного списку.

Отож, діяльність Хмельницької АЕС не вплинула на оточуюче середовище, і розташування природних перлин нашого регіону є переконливим доказом цього. Керуючись законодавством України та міжнародними нормами права, підприємство усвідомлює всю міру відповідальності перед нинішнім i майбутніми поколіннями за вплив своєї діяльності на навколишнє середовище.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-05

№ 268

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 5 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 15 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 5 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 62 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 4 особи знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 72 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 694 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 4 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 8 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-05

№ 267

Сьогодні, 5 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 874 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,98 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 84,01 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 850 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,41 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 73,05 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-04

№ 266

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 4 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 13 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9:30 4 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 62 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 4 особи знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.


На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 81 особа на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 683 осіб.
На Хмельницькій АЕС, станом на 3 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 8 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-04

№ 265

Сьогодні, 4 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 872 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,93 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 63,03 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 836 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,08 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 52,64 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС проведені антитерористичні заходи

2020-06-04

№ 264

3 червня 2020 року о 21:40 отримана оперативна інформація про надходження на електронну адресу колл-центру Служби безпеки України анонімного  повідомлення з погрозою підриву об’єктів енергетики та АЕС України, в тому числі Хмельницької АЕС.

Одразу був введений план заходів з протидії загрозам ХАЕС, оповіщені члени антитерористичного штабу, введений посилений режим експлуатації АЕС, підрозділами Національної поліції виставлені пости на під’їздах до Хмельницької АЕС, організоване патрулювання.

Оперативним персоналом проведений огляд закріпленого обладнання, приміщень та територій на предмет наявності/відсутності підозрілих предметів.

Підрозділами Національної гвардії та відомчої воєнізованої охорони посилено режим охорони об’єктів та території Хмельницької АЕС.

Вибухотехнічним відділом ГУ Національної поліції в Хмельницькій області проведено огляд території, приміщень та споруд Хмельницької АЕС на предмет наявності/відсутності вибухових пристроїв.

За результатами проведених заходів вибухонебезпечних предметів та вибухових матеріалів не виявлено.

За даним фактом Національною поліцією зареєстроване кримінальне правопорушення.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Службу охорони праці очолив Леонід Волков

2020-06-03

№ 263

Леонід Леонідович Волков призначений начальником служби охорони праці.

Службу охорони праці створено у процесі структурної реорганізації, що відбулась на Хмельницькій АЕС, на базі двох відділів: охорони праці та охорони здоров’я. Така зміна викликана необхідністю приведення організаційної структури підприємства у відповідність до типової структури ДП «НАЕК «Енергоатом».

Леонід Волков народився 26 травня 1983 року у м. Славута Хмельницької області, 2006 року закінчив Національний технічний університет України «КПІ» за спеціальністю «Електричні системи та мережі» та здобув ступінь магістра електротехніки. У 2014 році здобув другу вищу освіту у СНУЯЕіП за напрямом «Атомна енергетика» (інженер-енергетик). В період з грудня 2018 по червень 2019 року пройшов підготовку в ОНПУ за програмою підготовки керівників вищої ланки управління ДП «НАЕК «Енергоатом».

На Хмельницькій АЕС розпочав працювати з 2006 року в електричному цеху на посаді електрослюсаря з ремонту й обслуговування автоматики та засобів вимірювань. Вже за півроку був переведений на інженерну посаду, де отримав знання та досвід для подальшого кар’єрного росту.

У період з 2010 по 2017 роки працював старшим інспектором відділу нагляду за електричним та електротехнічним обладнанням СВНіПБ. У квітні 2017 року повернувся в електроцех заступником начальника цеху по роботі з персоналом.

Протягом останніх 8 років – незмінний лідер молодіжної організації ППО Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Якісне виконання робіт з контролю металу – запорука безпечної та надійної експлуатації Хмельницької АЕС

2020-06-03

№ 262

Безпечно, надійно, перспективно – під таким гаслом працює персонал відділу контролю металу (ВКМ) Хмельницької АЕС, від якісної роботи якого залежить повноцінне функціонування ядерного об’єкта. Саме якісне виконання робіт з контролю та оцінки стану основного металу і зварних з'єднань обладнання та трубопроводів, забезпечує надійну і безпечну роботу енергоблоків у процесі їхньої експлуатації.

На Хмельницькій АЕС здійснюється періодичний (експлуатаційний) контроль стану металу елементів обладнання та трубопроводів, у тому числі з метою продовження терміну експлуатації, а також  контроль під час виконання робіт з ремонту та реконструкції.

Основою для обґрунтування продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС стали також і результати контролю, виконаного спеціалістами ВКМ за участі фахівців підрядних організацій.

«Експлуатацію першого енергоблока продовжено, але не зупинені роботи, спрямовані на забезпечення супроводу довгострокової експлуатації корпусу реактора енергоблока №1 ВП ХАЕС, включаючи продовження його служби у понадпроектний термін», - зазначив під час зустрічі з журналістами корпоративних ЗМІ заступник начальника відділу контролю металу Степан Лешкевич.

Фахівці підрозділу  контролю металу ХАЕС  діляться досвідом з колегами АЕС України, допомагають один одному. Зокрема, отримано план-замовлення від ЮУАЕС на виконання контролю стану металу енергоблока № 1, який передбачений програмою управління старінням елементів для обґрунтування безпечної експлуатації корпусу реактора у понадпроектний термін. Контроль запланований на серпень 2021 року за участю спеціалістів ВКМ та із застосуванням системи контролю корпусу реактора RPV-ISI INTTEC, яка належить ВП ХАЕС. Здійснюється підготовка обладнання для виконання контролю, а також підготовка персоналу.

Впровадження нової технології «Холтек» з утилізації відпрацьованого ядерного палива також здійснюватиметься за участі персоналу відділу контролю металу. Контролери ВКМ будуть задіяні в роботах із контролю на герметичність контейнерів, призначених для завантаження відпрацьованого ядерного палива.

За словами Степана Лешкевича, особливість такого контролю полягає в тому, що елементи, які необхідно контролювати, знаходяться під впливом високих температур. Наразі, розпочато підготовку персоналу для виконання поставлених завдань.

«Серед найближчих завдань відділу – атестація додаткового персоналу на право виконання робіт із застосуванням автоматизованих систем контролю та підготовка до планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці Хмельницької АЕС. Персонал ВКМ до чергових випробувань готовий», - підсумував заступник керівника підрозділу.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-03

№ 261

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 3 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 13 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9:30 3 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 60 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 6 осіб знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 68 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 683 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 2 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 7 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-03

№ 260

Сьогодні, 3 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 878 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,07 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 42,09 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 679 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,3 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 32,56 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-02

№ 259

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 2 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 13 осіб одужало.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 2 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 60 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих 6 осіб знаходиться на самоізоляції.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 63 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 683 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 1 червня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у травні 2020 року на 101,9%

2020-06-02

№ 258

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у травні 2020 року на 101,9%. За п’ять місяців поточного року ХАЕС цей показник склав 101%.

За травень цього року  ХАЕС вироблено 1232,8 млн. кВт*год електроенергії при плані 1210 млн. кВт*год електроенергії.

Зокрема, першим енергоблоком ХАЕС вироблено 734,8 млн. кВт*год електроенергії, другим - 497,95 млн. кВт*год електроенергії.

З початку  року Хмельницькою АЕС вироблено 4 527,5 млн. кВт*год електроенергії при плані  4 482 млн. кВт*год електроенергії.

У травні 2020 року коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на першому енергоблоці ХАЕС становив 98,77 %, на другому - 66,93 %. КВВП на двох енергоблоках Хмельницької АЕС  - 82,85%. (Діяло диспетчерське обмеження).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-02

№ 257

Сьогодні, 2 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 876 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 21,02 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 677 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 16,26 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-06-01

№ 256

Викиди за період з 25.05.2020 по 01.06.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0032
ІРГ 0.0677
ЙОД 0.001
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-06-01

№ 255

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 1 червня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 13 осіб одужало.

Наразі продовжується тестування контактних осіб та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10:00 1 червня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 67 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники). З них: 60 - одужало, 1 – летальний випадок. З числа хворих, 1 особа знаходиться на лікуванні в Славутській центральній районній лікарні, 4 особи – на самоізоляції.

Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 60 осіб на самоізоляції, 1 особа - на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 679 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 31 травня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 6 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-06-01

№ 254

Сьогодні, 1 червня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 873 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,96 млн. кВт * год електроенергії. За травень місяць – 734,83 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 581 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 13,94 млн. кВт * год електроенергії. За травень місяць – 497,95 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

26 червня з 15 енергоблоків АЕС три виведено в резерв, три в ремонті, два працюють з обмеженнями

2020-06-26

№ 218

26 червня на атомних станціях України в роботі 9 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблоки №1,6 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 30 червня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-3 - поточна потужність 990 МВт.

ЗАЕС-4 - 57 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 72 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  блок перебуває у резерві з 3 червня по 30 червня.

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 330 МВт.

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 - поточна потужність 990 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 930 МВт, обмеження по температурі циркуляційної води (95% Nном).

ЮУАЕС-2 - 72 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (71% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 180 МВт (86% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 90 МВт (93% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 1 980 МВт, РАЕС – 1 740 МВт, ЮУАЕС – 1 530 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 26 червня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 10 230 МВт, поточна потужність становить 6 970 МВт.

Минулої доби, 25 червня, станціями вироблено 168,09 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 78,24 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua