Представники Європейського банку реконструкції та розвитку моніторили виконання заходів з безпеки на Хмельницькій АЕС

2018-12-14

№ 437

12-14 грудня цього року на Хмельницькій АЕС перебували представники Європейського банку реконструкції та розвитку та група управління Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(з)ПБ). Експерти зі сторони Кредитора (ЄБРР), Консультанта, а також фахівці з управління проектом К(з)ПБ, моніторили виконання заходів з підвищення безпеки на ХАЕС.
Генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко зауважив, що між енергопідприємством і ЄБРР існує хороша взаємодія і співпраця, з огляду на продовження терміну експлуатації першого енергоблока, планів які необхідно реалізувати багато.
Презентуючи діяльність Хмельницької АЕС, керівник підприємства акцентував увагу на роботі та заходах з продовження терміну експлуатації енергоблока №1. Зокрема, зазначивши, що за тридцять років експлуатації першим енергоблоком вироблено понад 198 мільярдів кВт . год електроенергії. Саме першому енергоблоку ХАЕС належить і рекордний показник коефіцієнта використання встановленої потужності 86,7%, з яким енергоблок відпрацював у 2016 році, серед АЕС України.
Окремо, Микола Панащенко зупинився на питанні підвищення безпеки, зауваживши, що за весь період експлуатації на ХАЕС виконано 866 заходів з модернізації та підвищення безпеки, подальша реалізація яких особливо актуальна в період продовження строку експлуатації першого енергоблока.
Під час візиту на Хмельницьку АЕС представники Кредитора, Консультанта та група управління проектом здійснили моніторинг та аналіз реалізації договорів, ознайомилися із основною документацією, а також оглянули змонтоване обладнання на енергоблоках та наявне обладнання на складах.
Експерти, мали за мету подивитися на хід робіт щодо реалізації заходів згідно К(з)ПБ та ознайомитися із проблемами, що потребують вирішення.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі

2018-12-14

№ 436

Вчора 13 грудня 2018 року після заміни трансформатора 2ВТ системи збудження турбогенератора о 22 год. 30 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі.

Сьогодні, 14 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС о 5 год. 30 хв. навантажено до номінальної потужності. Станом на 8 год 20 хв потужність енергоблока становить 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 7,02 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 298,33 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС