Соціальна політика

Соціальна політика

Соціальна політика  ДП «НАЕК «Енергоатом» - це складова загальної політики, втілена в соціальні програми та різноманітні заходи, спрямовані на задоволення потреб та інтересів працівників Компанії. Від успішної реалізації соціальної політики Компанії залежить стабільна та безпечна робота підприємства.

Основним завданнями соціальної політики ВП «Хмельницька АЕС» є забезпечення соціальних пільг та гарантій персоналу ВП ХАЕС, членів сімей працівників, пенсіонерів - колишніх працівників ВП ХАЕС, підтримка соціальних програм міста Нетішина та зони спостереження, на умовах програм соціальної політики Міністерства енергетики та захисту довкілля України, ДП «НАЕК «Енергоатом» та Колективного договору ДП «НАЕК «Енергоатом».

Кошторисом витрат на соціальний розвиток передбачено виділення коштів для надання одноразової  матеріальної допомоги працівникам Компанії при народженні дитини, щомісячної матеріальної допомоги на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного і шестирічного віку, матеріальної допомоги родинам працівників Компанії, що мають дітей-інвалідів, дітям-сиротам та напівсиротам у випадку втрати годувальника, на лікування працівника Компанії та членів його сім’ї, а також пенсіонерів Компанії. У випадку смерті працівника Компанії або його близьких родичів виплачується матеріальна допомога на поховання.

Відповідно до умов Колективного договору здійснюється одноразова грошова виплата працівникам, звільненим з ВП ХАЕС та його профспілкових органів у зв’язку з виходом на пенсію.

Потягом року організовується відпочинок і оздоровлення працівників підприємства та членів їх сімей шляхом виділення путівок в санаторно-курортні заклади та дітям – на відпочинок в оздоровчих таборах.

В 2019 році працівниками ВП ХАЕС зібрані кошти для придбання та вручення подарунків вихованцям 2-х Острозьких спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з вадами слуху та вадами розвитку, Берездівської школи інтернат, Берездівському ліцею та мешканцям Кривинського інтернату для інвалідів та людей похилого віку.

Надані подарунки дітям сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування  Нетішинського професійного ліцею.

Щорічно  до Дня Святого Миколая вручаються Новорічні подарунки дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні у СМСЧ  м.Нетішин.

Участь працівників ВП ХАЕС у благодійних акціях, а саме:
-    збір коштів на лікування важкохворих працівників підприємства та мешканців міста;
-    збір одягу, взуття та побутових речей  для Хмельницької обласної громадської організації «Фонд сталого розвитку «Князів Сангушко» з метою подальшої передачі малозабезпеченим сім'ям Славутського та Ізяславського районів.
-    доставка подарунків та добровільно зібраних працівниками ВП ХАЕС пожертвувань (одяг, взуття, іграшки, продукти харчування) вихованцям спеціалізованих інтернатів Острога, Берездова та Старокривинського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
У 2019 році одержали житло та покращили житлові умови 125 сімей працівників ВП ХАЕС, а саме:
- надано безвідсоткові позики для 17 працівників ВП ХАЕС на придбання квартир на вторинному ринку;
- 108 працівників ВП ХАЕС  отримали квартири (на умовах  продажу) у житловому будинку   № 505 поліпшеного планування по пр. Незалежності, 3а .

У грудні 2019 року запроваджено пілотний проєкт з добровільного медичного страхування працівників ВП ХАЕС.

Отже, основними пріоритетами соціальної політики ВП ХАЕС є:
*    Удосконалення системи соціального захисту;
*    Підвищення мотивації персоналу;
*    Використання комплексного підходу до вирішення житлової проблеми;
*    Удосконалення системи медичних послуг та реабілітаційних заходів;
*    Здійснення молодіжної політики;
*    Створення умов для підсилення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи;
*    Підвищення культурного рівня та естетичного виховання персоналу;
*    Поглиблення і поліпшення співпраці з органами місцевого самоврядування в розвитку соціальної інфраструктури