Соціальна політика

Соціальна політика  ДП «НАЕК «Енергоатом» — це складова загальної політики, втілена в соціальні програми та різноманітні заходи, спрямовані на задоволення потреб та інтересів працівників Компанії. Від успішної реалізації соціальної політики Компанії залежить стабільна та безпечна робота підприємства.

Основним завданнями соціальної політики ВП «Хмельницька АЕС» є забезпечення соціальних пільг та гарантій персоналу ВП ХАЕС, членів сімей працівників, пенсіонерів - колишніх працівників ВП ХАЕС, підтримка соціальних програм міста Нетішина та зони спостереження, на умовах програм соціальної політики Міненерговугілля України, ДП «НАЕК «Енергоатом» та Колективного договору ДП «НАЕК «Енергоатом».

Кошторисом витрат на соціальний розвиток передбачено виділення коштів для надання одноразової  матеріальної допомоги працівникам Компанії при народженні дитини, щомісячної матеріальної допомоги на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного і шестирічного віку, матеріальної допомоги родинам працівників Компанії, що мають дітей-інвалідів, дітям-сиротам та напівсиротам у випадку втрати годувальника, на лікування працівника Компанії та членів його сім’ї, а також пенсіонерів Компанії. У випадку смерті працівника Компанії або його близьких родичів виплачується матеріальна допомога на поховання.

Відповідно до умов Колективного договору здійснюється одноразова грошова виплата працівникам, звільненим з ВП ХАЕС та його профспілкових органів у зв’язку з виходом на пенсію.
Потягом року організовується відпочинок і оздоровлення працівників підприємства та членів їх сімей шляхом виділення путівок в санаторно-курортні заклади та дітям – на відпочинок в оздоровчих таборах
.
В грудні   2017 року працівниками ВП ХАЕС зібрані кошти для придбання та вручення новорічних подарунків вихованцям 2-х Острозьких спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з вадами слуху та вадами розвитку, Берездівської школи інтернат та мешканцям Кривинського інтернату для інвалідів та людей похилого віку.

Щорічно  до Дня Святого Миколая вручаються Новорічні подарунки дітям, які перебувають на стаціонарному лікуванні у ДЗ «СМСЧ-4».

Постійна співпраця з Нетішинським  відділенням Товариства Червоного Хреста. В 2017 році працівники ВП ХАЕС придбали членських марок ТЧХ на загальну суму 12,35 тис. грн.
Участь працівників ВП ХАЕС у благодійних акціях, а саме:

•    збір коштів на лікування важкохворих працівників підприємства та мешканців міста;
•    збір коштів для БФ «Врятуй майбутнє»;
•    збір одягу, взуття та побутових речей  для Хмельницької обласної громадської організації «Фонд сталого розвитку «Князів Сангушко» з метою подальшої передачі малозабезпеченим сім'ям Славутського та Ізяславського районів.
•    доставка подарунків та добровільно зібраних працівниками ВП ХАЕС пожертвувань (одяг, взуття, іграшки, продукти харчування) вихованцям спеціалізованих інтернатів Острога, Берездова та Старокривинського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

Отже, основними пріоритетами соціальної політики ВП ХАЕС є:
•    Удосконалення системи соціального захисту;
•    Підвищення мотивації персоналу;
•    Використання комплексного підходу до вирішення житлової проблеми;
•    Удосконалення системи медичних послуг та реабілітаційних заходів;
•    Здійснення молодіжної політики;
•    Створення умов для підсилення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи;
•    Підвищення культурного рівня та естетичного виховання персоналу;
•    Поглиблення і поліпшення співпраці з органами місцевого самоврядування в розвитку соціальної інфраструктури.